Najnowsze

Najnowsze

Szczęśliwe życie seniora

Jak bardzo wesołe może być życie staruszka? Seniorzy nie poddają się wiekowi, przełamują stereotypy i zaczynają tworzyć zupełnie inny obraz siebie.

Jak psy z kotami

Mają różne historie, często tragiczne, ale żyją ze sobą w zgodzie - nie jak pies z kotem, choć mieszkają tam i psy i koty i to całkiem spora liczba. Odwiedziny w hospicjum dla zwierząt, wyjątkowym miejscu, które tworzą wyjątkowi ludzie.

Ranking nieodpowiedzialnych kierowców

Agresja na drodze to wciąż nie rzadkość na naszych drogach. Z ostatnich europejskich badań dotyczących odpowiedzialnej jazdy wynika, że Polska zajmuje trzecie - niechlubne miejsce.

Abp Paetz przypomina o sobie

Arcybiskup Juliusz Paetz przypomina o sobie i to w Wielki Czwartek. Razem z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim współprowadził mszę. Episkopat i archidiecezja w Poznaniu sprawy nie chcą komentować, ale my pytamy, czy w dniu, kiedy duchowni odnawiają przyrzeczenia kapłańskie, arcybiskup oskarżany o molestowanie kleryków powinien stanąć przy ołtarzu.

Sędzia Muszyński pyta o ekwiwalent za urlop Rzeplińskiego

Trybunał Konstytucyjny i spór o zaległy urlop. Sędzia Mariusz Muszyński chce wyjaśnień od sędziego Stanisława Biernata, dlaczego ten przyznał byłemu prezesowi Trybunału Andrzejowi Rzeplińskiemu 150 tysięcy złotych za niewykorzystany urlop. Argument wysuwany przez sędziego Muszyńskiego jest taki, że wobec swojego zaległego urlopu sędzia Biernat zastosował inne kryterium.

Berczyński: to ja wykończyłem caracale

Resort Antoniego Macierewicza znów pod ostrzałem, tym razem za sprawą słów Wacława Berczyńskiego. Berczyński znany był do tej pory z kierowania podkomisją smoleńską, teraz dał się też poznać jako ekspert od zakupu śmigłowców dla polskiej armii - a właściwie odwołania tej transakcji, bo jak sam mówi - wykończył caracale. MON w komunikacie odcina się od słów Berczyńskiego, ale mleko się rozlało. Stąd pytanie kto i na co miał wpływ.

Obrażona Rosja mówi "nie" Eurowizji. Sprawę skomentował Kreml

Ukraina nie zmieniła podjętej w marcu decyzji, że nie wpuści na swój teren Julii Samojłowej, która miała reprezentować Rosję na tegorocznym konkursie piosenki Eurowizji, odbywającym się w maju w Kijowie. Europejska Unia Nadawców (EBU) - organizator konkursów - podała, że Rosjanie wycofali się z imprezy. Oświadczenie w tej sprawie wydał rzecznik Kremla.

Święta plus

Święta plus, dokładniej - 500 plus, czyli pokażemy wpływ polityki na Wielkanoc. I to nie żart, a próba sprawdzenia, w jaki sposób sztandarowy rządowy program zmienił życie niektórych rodzin. A właśnie w czasie świąt widać to bardzo dobrze, zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych. Co prawda trudno jeszcze o konkretne dane pokazujące wpływ 500 plus na poziom życia polskich rodzin, ale osoby, z którymi rozmawiała Daria Górka, wątpliwości nie mają. To będą lepsze święta.

Jak narkotyk

Pogoń między sklepowymi półkami skończyła się dla nich uzależnieniem - zakupoholizmem. Brygida Grysiak rozmawiała z ludźmi, którzy robili zakupy w sposób niekontrolowany. To co dla nas jest czasami przedświątecznym wyjątkiem, dla nich stało się codziennością i obsesją.

"Przypomina mi to przyjazd na dworzec Józefa Piłsudskiego"

Okoliczności są podobne, ale oczywiście Piłsudski to nie Tusk, a Tusk to nie Piłsudski - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. Komentował pomysł powitania szefa Rady Europejskiej przez jego zwolenników w przyszłą środę na Dworcu Centralnym w Warszawie. Tego dnia Donald Tusk ma w stołecznej prokuraturze zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym domniemanej współpracy polskich władz z rosyjską FSB.

Miller: Berczyński jest bombą termobaryczną. Zapalnik trzyma Macierewicz

Jeżeli w tej sprawie Wacław Berczyński kłamie, to na ile jest wiarygodny w działaniach podkomisji smoleńskiej? - zastanawiał się w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. Odniósł się do wypowiedzi szefa podkomisji smoleńskiej, który stwierdził, że to on "wykończył caracale". Gośćmi Anity Werner w drugiej części "Faktów po Faktów" byli konstytucjonalista profesor Marek Chmaj oraz Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa.

"W Szwecji są obszary, do których policja już nie wkracza". Legierski: Będę panu robił za ochroniarza

Nie ma żadnego powodu, dla którego Polska ma być krajem dla migracji muzułmańskiej, tym bardziej, że - co widać w krajach Europy Zachodniej - mamy do czynienia właściwie z inwazją. Zarówno w Szwecji, jak i Wielkiej Brytanii są całe obszary, do których policja już nie wkracza - mówił w "Tak jest" w TVN24 Marian Piłka (Prawica Rzeczypospolitej). - To bzdury. Gdyby pan zechciał pojechać do tej Szwecji (…), możemy razem pojechać. Możemy się przejść po tych wszystkich dzielnicach, których się pan boi i te wszystkie lęki z pana opadną w sekundę. Będę panu robił za ochroniarza - odpowiedział mu Krystian Legierski (prawnik, działacz LGBT).

Imigranci do kontenerów

MSWiA przedstawiło projekt rozporządzenia, umożliwiającego kwaterowanie cudzoziemców w kontenerach otoczonych drutem kolczastym i z zakratowanymi oknami. Pomysł krytykują organizacje pozarządowe. "Uchodźcy to przede wszystkim ludzie, kwaterowanie ich w warunkach bydlęcych z godnością ludzką nie licuje" mówił prawnik i działacz społeczny Krystian Legierski. Zaniepokojony, choć z innego powodu, był także Marian Piłka z Prawicy RP - jego zdaniem, "minister Błaszczak przygotowuje się po kryjomu na przyjęcie imigrantów".