Najnowsze

Najnowsze

Cimoszewicz: Polska nie ma w tej chwili polityki zagranicznej

Rząd Prawa i Sprawiedliwości walczy z wartościami zintegrowanej Europy, walczy z zasadami demokratycznej, praworządnej Europy - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. - Będziemy tracili, bo będziemy pomijani przy decyzjach, będziemy tracili ekonomicznie, politycznie już straciliśmy niezwykle dużo - dodał, komentując politykę zagraniczną PiS-u.

Rumuński minister obrony podał się do dymisji

Minister obrony Rumunii Adrian Tutuianu podał się we wtorek do dymisji, kiedy jego resort ogłosił, że nie jest w stanie wypłacić pełnych poborów swojemu personelowi. Kilka godzin później resort finansów zaprzeczył, jakoby brakowało środków na te wypłaty.

"Otwieracie puszkę Pandory i sami nie wiecie, co z tej puszki na końcu wyjdzie"

- Nowoczesne państwo dba o swoją politykę historyczną. Racją stanu Polski jest w tym momencie dbanie o pamięć, jaki był przebieg II wojny światowej - powiedział w programie "Tak jest" Sebastian Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. - Polska będzie bezpieczna tylko wtedy, kiedy będziemy w Unii Europejskiej. Powinniśmy szukać na Zachodzie partnerów, a nie wrogów - kontrargumentował Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej.

Sprawa reparacji wojennych od Niemiec

Prezydent Andrzej Duda czeka na stanowisko rządu w sprawie reparacji wojennych od Niemiec. Witold Waszczykowski zapowiedział jednak, że to może potrwać nawet kilka miesięcy, potrzebnych na skompletowanie ekspertyz i dokumentacji. Już teraz o zasadności upominania się o odszkodowania otwarcie mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja ostrzega jednak, że może to znacząco pogorszyć relacje z naszymi sąsiadami. O sprawie polskich roszczeń wobec Niemiec rozmawiali goście programu Tak Jest - Sebastian Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości i Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej.

Początek końca Kałasznikowa w polskim wojsku. Kontrakt podpisany

Podpisano pierwszą umowę na dostawę najnowszych polskich karabinków Grot (do niedawna nazywanych MSBS). Opiewa na 53 tysiące sztuk, z czego tysiąc ma zostać dostarczonych jeszcze w tym roku. Wartość kontraktu to około pół miliarda złotych, a dostawy mają się zakończyć w roku 2020.

Czy prezydentowi dobrze się współpracuje z szefem MON? Rzecznik: dobrze współpracuje mu się z rządem

Jeśli prezydent miałby oczekiwania względem składu Rady Ministrów, to na pewno by je przekazał Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie mam informacji, by takie propozycje formułował - powiedział we wtorek dziennikarzom w Krynicy rzecznik Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński. Pytany, czy prezydentowi dobrze się współpracuje z ministrem obrony narodowej, stwierdził, że "panu prezydentowi dobrze się współpracuje z rządem".

Reuters: Komisja Europejska chce, by Polską zajęli się unijni ministrowie

Komisja Europejska chce, by temat przestrzegania praworządności przez Polskę pojawił się w czasie posiedzenia ministrów państw Unii Europejskiej 25 września - dowiedział się Reuters w trzech niezależnych źródłach. Decyzja taka ma zapaść po środowym kolegium komisarzy. Krok ten ma zwiększyć presję na Warszawę.

Miliony litrów "lewego" paliwa na rynku. "Gang działał na wielką skalę"

Kupowali olej opałowy, "czyścili" go i sprzedawali jako pełnowartościowy olej napędowy. Grupa, która się zajmowała tym procederem, działała na dużą skalę przez co najmniej trzy miesiące i w tym czasie miała wprowadzić do obrotu 6 milionów litrów "lewego" paliwa. Izba celna rozbiła grupę i doprowadziła do przedstawienia zarzutów 15 osobom.

Chwalił bombera z Wrocławia w internecie. Sąd nie złagodził mu wyroku

Michał B. przez cztery miesiące będzie musiał pracować społecznie - to decyzja wrocławskiego Sądu Okręgowego, który podtrzymał skazujący wyrok sądu I instancji. Student bankowości w internetowym wpisie pochwalił mężczyznę, który zostawił w miejskim autobusie bombę domowej roboty, a także zapowiedział zemstę za śmierć Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie.

"Rowerowy bandyta" zmienia zdanie. Nie przyznaje się do napaści

Nagranie pokazuje wyraźnie: mężczyzna specjalnie schodzi z roweru i kopie kobietę w plecy. Jak ustalili śledczy, ten sam rowerzysta okładał chwilę wcześniej starszego mężczyznę kijem tak mocno, że złamał mu obie ręce. 31-latek oskarżony o napaść jeszcze w lipcu przyznał się do wszystkiego, teraz wycofuje się z zeznań. - Niewiele to zmienia, mamy informacje, które potwierdzają, że to on jest odpowiedzialny za atak - przekazuje rzecznik policji.

Szukają 9-letniej Maelys, weszli do domu podejrzanego. "Ma odpowiedź na wszystko"

Dziewięcioletnia Maelys dziewięć dni temu zaginęła bez śladu. Ostatni raz widziano ją w pokoju zabaw zorganizowanym na czas wesela we francuskiej miejscowości Pont-de-Beauvoisin. Jedyny podejrzany w tej sprawie mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. Materiał DNA dziewczynki znaleziono jednak na desce rozdzielczej w jego samochodzie. We wtorek śledczy weszli do jego domu.

Macierewicz: Merkel and Macron want Europe to forget Poland's drama

"The destroyed villages and towns have the right to know the truth about what protecting Europe and European values looked like in 1939. Today, we are reminding the Chancellor of Germany, the President of the French Republic and anyone else wishing to erase the Polish drama from the European historical memory about this right" said the Minister of National Defence, Antoni Macierewicz, during his speech at the ceremony commemorating the 78th anniversary of the bombing of Sulejów by Luftwaffe.

Siedem niewybuchów z II wojny na dworcu. Ewakuowano ponad sto osób

Trzy godziny trwało wydobywanie i zabezpieczanie siedmiu granatów moździerzowych. Zostały wystrzelone podczas II wojny światowej, nie wybuchły i przeleżały do dzisiaj pod płytą dworca autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach. Trzeba było ewakuować mieszkańców i pracowników w promieniu stu metrów.