Najnowsze

Najnowsze

Alarmy bombowe i masowe ewakuacje w Rosji

Ponad 50 tysięcy osób ewakuowano w środę w Moskwie po serii fałszywych alarmów bombowych. W ciągu kilku godzin było tam około 100 anonimowych zgłoszeń. Agencja Interfax poinformowała także o telefonie dotyczącym zaminowania placu Czerwonego. Fala doniesień o podłożonych ładunkach wybuchowych przetacza się już czwarty dzień przez największe miasta Rosji.

Pytania o billboardy

Afery z billboardami - ciąg dalszy. Ani obóz rządzący ani rząd do kampanii przyznać się nie chcą i zapewniają, że to inicjatywa Polskiej Fundacji Narodowej. Od kilku dni opozycja stawia kolejne pytania i zarzuty. Na część z nich odpowiadał w programie Tak Jest minister w kancelarii premier Beaty Szydło - Paweł Szefernaker.

Kiedy prezydent przedstawi swoje projekty? Rzecznik podaje możliwy termin

To były dobre, merytoryczne rozmowy. Przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych podkreślali potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w środę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po zakończeniu spotkań Andrzeja Dudy w sprawie projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Dodał, że "wielce prawdopodobne" jest, iż prezydenckie projekty zostaną przedstawione 25 września.

Pięć godzin rozmów z klubami. Zakończyły się konsultacje u prezydenta

W Pałacu Prezydenckim odbyły się konsultacje w sprawie prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Z Andrzejem Dudą spotkały się delegacje PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL. Jak poinformował po rozmowach rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, jest "wielce prawdopodobne", że projekty zostaną przedstawione 25 września.

Paweł Kukiz trafił do szpitala. "Zmiany miażdżycowe, niewydolność oddechowa"

- Będę żył, czuję się coraz lepiej, bronchoskopia nie wykazała nowotworu, a pani doktor pochwaliła, że przeszedłem badania bardzo dzielnie - poinformował w środę wieczorem Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz'15 trafił do szpitala. Według jednego z jego bliskich współpracowników będzie wyłączony z działalności zawodowej do końca miesiąca.

Kampania "Sprawiedliwe sądy" może skończyć się w sądzie

Postępowanie prezydent Warszawy w sprawie kampanii "Sprawiedliwe sądy" może skończyć się ustanowieniem zarządcy przymusowego w Polskiej Fundacji Narodowej. Wszystko zależy od tego, co zrobi teraz fundacja, co potem uczyni prezydent Warszawy i co ewentualnie ostatecznie orzeknie sąd. Tymczasem w najbliższy poniedziałek kampanią zajmie się Państwowa Komisja Wyborcza.

Jej walka zmieniła USA. Nie żyje Edith Windsor

W 2013 roku w znacznym stopniu przyczyniła się do zniesienia ustawy o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act). Ikona walki o równe prawa dla homoseksualistów, Edith Windsor, zmarła w wieku 88 lat.

Wstrzymane przesłuchanie. "Jedna rozmowa opisana na dwa sposoby"

Komisja śledcza do spraw Amber Gold wstrzymała kolejny etap przesłuchania, w którym zeznawać miał świadek związany ze spółką, mecenas Paweł Kunachowicz. Okazało się, że członkowie komisji dysponują dwoma różnymi protokołami z podsłuchanych rozmów telefonicznych między dzisiejszym świadkiem Emilem Maratem a Marcinem P. - byłym prezesem spółki.

Szymański po słowach Junckera: nieporozumienie trwa

Wystąpienie szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera w Parlamencie Europejskim dowodzi, że Polska i Bruksela różnią się w kwestii tego, jak interpretować praworządność - powiedział wiceszef MSZ do spraw europejskich Konrad Szymański.

Wszedł do szpitala i zabił własną matkę

Wpisał się na listę odwiedzających, wszedł na oddział intensywnej terapii i kilka minut później pracownicy szpitala usłyszeli strzały. 49-letni Travis Frink zabił we wtorek w stanie New Hampshire swoją matkę. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Holandia pozbawiła obywatelstwa dżihadystów

Holandia po raz pierwszy zastosowała obowiązującą od marca ustawę, która zezwala na pozbawienie obywatelstwa osoby, których obecność w kraju może narażać bezpieczeństwo narodowe - poinformował w środę w Hadze minister sprawiedliwości Stef Blok.

Ponad stuletnie sejfy z podziemi dworca i tajemnica. "Szukamy lokalnego Kwinty"

Jeden, mniejszy i już otwarty. Niestety pusty. Drugi, większy, jak na razie owiany aurą tajemniczości, bo zamknięty na cztery spusty. I nie wiadomo co jest w środku. Dwa ponad stuletnie sejfy znaleźli robotnicy w trakcie remontu dworca w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie), a urzędnicy i mieszkańcy będą się teraz głowić, jak ten sezam otworzyć i go nie uszkodzić.