Najnowsze

Najnowsze

"Nie byłem w stanie iść do lekarza, czułem się wrakiem". "Superwizjer" o walce z nałogiem

Według statystyk w co trzeciej polskiej rodzinie jest osoba, która ma kontakt z narkotykami. Najpopularniejszym wciąż pozostaje marihuana. Reporter "Superwizjera" rozmawiał z ludźmi, którzy opowiedzieli mu o uzależnieniach - swoich i swoich bliskich. O drodze od eksperymentów, przez regularne użytkowanie, aż po narkomanię i próby wyjścia z nałogu - w reportażu Wojciecha Szumowskiego, w "Superwizjerze", w sobotę o godz. 20 w TVN24.

W swetrach i pod krawatem. Tak skakano kiedyś w Zakopanem

Zamiast kombinezonu - sweterki. Nie było stylu "V", a bardziej "I" - skoczkowie łączyli narty w locie. I podczas niego machali rękami. Tak skakano kiedyś w Zakopanem. Kibiców nie brakowało. Ich "Małyszem" był Stanisław Marusarz, dzisiejszy patron Wielkiej Krokwi.

"Ta akcja będzie bardzo skomplikowana". Kilka kluczowych pytań

- Pytanie, gdzie dokładnie jest ta dwójka. Mam nadzieję, że jest z nimi kontakt i potrafią wskazać swoją lokalizację - mówił w TVN24 Paweł Michalski z Polskiego Związku Alpinizmu, komentując akcję ratunkową w Himalajach. Pomocy potrzebują Francuzka i Polak, którzy utknęli na Nanga Parbat. - Ta akcja będzie bardzo skomplikowana - zaznacza.

Rząd sfinansuje pomoc dla himalaistów. "Wojsko pakistańskie szykuje akcję"

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało zgodę na pokrycie kosztów akcji ratunkowej i gwarancje finansowe, wojsko pakistańskie szykuje akcję" - zapowiedział na Twitterze Witold Bańka, minister sportu i turystyki. Pomoc organizuje też MSZ. Pod Nanga Parbat trwa akcja ratunkowa w związku z problemami, które na wysokości 7400 metrów mają Tomasz Mackiewicz i Francuzka Elisabeth Revol. Po próbie ataku szczytowego oboje próbują wrócić do bazy.

Kaczyński o Czaputowiczu: eksperyment. Szef MSZ: wierzę, że będzie udany

Wierzę, że eksperyment - jak to ujął Jarosław Kaczyński - kierowania przeze mnie Ministerstwem Spraw Zagranicznych, będzie eksperymentem udanym - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Skomentował słowa prezesa PiS, który w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" powiedział, że resortem miała pokierować inna osoba, ale w ostatniej chwili "wycofała się z tej misji".

Tiry ścigały się na drodze. Jest wyrok

Wielotonowe kolosy ścigały się na drodze, stwarzając śmiertelne zagrożenie. Jednemu z kierowców – Polakowi – groziła utrata prawa do poruszania się po polskich drogach, ale sąd zdecydował, że wystarczy grzywna.

Białoruś likwiduje "podatek od pasożytnictwa"

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka podpisał w czwartek dekret nr 1, który zastąpi poprzedni, o tzw. pasożytnictwie. Przepis ten przewidywał zapłatę jednorazowego podatku od osób niepracujących. Wywołał w 2017 r. falę protestów społecznych a teraz został uznany za nieskuteczną formę stymulowania zatrudnienia.

Laura żyła cztery miesiące. W tym czasie jej matka była dwa razy w izbie wytrzeźwień

- Płaczliwa, domaga się noszenia na rękach - skarżyła się kuratorom Monika P. na swoją nowonarodzoną córkę. - Impulsywna, nie ma świadomości zagrożenia, jakie niesie dla dzieci jej uzależnienie - notowali kuratorzy o matce. W sierpniu urodziła, w październiku była w izbie wytrzeźwień, pierwszego stycznia znowu, a dziewiątego Laura trafiła do szpitala z pękniętą czaszką.

Stosunek prezydenta do ONR? "Nie jest obdarzany sympatią"

Myślę, że Obóz Narodowo-Radykalny nie może liczyć na wspólne świętowanie z prezydentem. Nie jest obdarzony sympatią - powiedział w piątek prezydencki minister Andrzej Dera. - Niezbyt dobra atmosfera wokół tej organizacji się pojawia - dodał, komentując głosy o konieczności zdelegalizowania ONR-u.

Wybuch gazociągu i pożar pod Poznaniem. "Boso uciekaliśmy z żoną z domu"

Potężny huk, świst i gorąca fala. Mieszkańcy uciekali ze swoich domów tak jak stali. Liczyła się każda minuta. Chwilę po północy w Murowanej Goślinie (woj. wielkopolskie) doszło do wybuchu gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 50 cm. Ogień pojawił się na ulicy Gnieźnieńskiej. Spłonęły trzy domy i jeden budynek gospodarczy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Miasto, gdzie neonaziści nie są "marginesem" a władze nie radzą sobie od lat

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapewnia, że neonaziści to w Polsce margines. Jest jednak takie miasto, w którym prokuraturę zalewały doniesienia o nazistowskich bazgrołach na murach, doszło do licznych ataków na "obcych", a skrajna prawica maszeruje ulicami. Prokurator, który uznał swastykę za "hinduski symbol szczęścia" i został zdegradowany, przez nową władzę został awansowany. Materiał programu "Czarno na Białym" o tym, jak z "marginalnym" neonazizmem władze walczą w Białystoku.

"Oni doprowadzili do tego, że te organizacje wyszły z krzaków"

Bzdury opowiadał, (...) nic tam nie było w tej informacji, żadnych danych - powiedział w piątek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Skomentował w ten sposób czwartkowe wystąpienie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, który w Sejmie przedstawił informację resortu na temat organizacji o charakterze skrajnym.

Biały Dom: prezydent gotowy na ugodę w sprawie "marzycieli"

Prezydent USA Donald Trump jest gotów podpisać się pod planem, który otworzy drogę do obywatelstwa dla prawie 1,8 miliona "marzycieli". To osoby, które jako dzieci zostały przywiezione nielegalnie do Stanów Zjednoczonych - poinformował w czwartek Reuters.