Najnowsze

Najnowsze

"Wojowniczy, niemerytoryczny". Polityk PiS zmartwiony listem Tuska

Donald Tusk postawił Amerykę i Donalda Trumpa na tej samej płaszczyźnie co radykalnych islamistów oraz imperialną Rosję - tak wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki określił list szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska skierowany do przywódców państw UE przed szczytem na Malcie.

77 dni samotności na Atlantyku. "Jakby na innej planecie"

- Przez chwilę człowiek chciałby uciec od tego, ale niestety nie jest to wesołe miasteczko, nie jest to karuzela, którą można zatrzymać i wysiąść - mówił w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 Romuald Koperski. - To nie mięśnie sprawiają, że wioślarz przedostaje się na drugą stronę oceanu, to psychika - dodał. Podróżnik po 77 dniach wrócił z wyprawy łodzią wiosłową przez Atlantyk.

Tak wygląda praca policjantów z wydziału antynarkotykowego

Kilka dni temu policjanci ze Śląska zlikwidowali plantację marihuany. W specjalnych pomieszczeniach wynajętego domu przez kilka miesięcy przestępcy uprawiali marihuanę, która potem przetworzona jako narkotyk, trafiała głównie do młodzieży. To, jak wygląda praca policjantów z wydziału antynarkotykowego, przedstawiają w swoim reportażu dziennikarze UWAGI! TVN.

Przemycili ponad 165 kilogramów kokainy. Lider grupy wpadł w Hiszpanii

Do Polski trafił Jurij V., lider zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki z Ameryki Południowej do Polski. Został zatrzymany przez hiszpańską policję. Mężczyzny poszukiwało gorzowskie CBŚP. Po przewiezieniu do Polski Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Odkopią tunel łączący zamek z kościołem. Może tam być ukryta Bursztynowa Komnata

Archeolodzy odkopią podziemny korytarz, który łączył pasłęcki zamek z pobliskim kościołem św. Bartłomieja. Prace przy warowni mogą ruszyć już latem. Istnienie tunelu potwierdziły przeprowadzone w ubiegłym roku badania geofizyczne gruntu. Rozwiązana zostanie być może historyczna zagadka. Poszukiwacze skarbów od lat uważają, że pasłęcki zamek jest jednym z potencjalnych miejsc ukrycia Bursztynowej Komnaty.

Zatopili okręty, by chroniły Hel. "Dobry pomysł, wykonanie gorsze"

Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. W pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służy polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją na plaży.

Wyjątkowy eksperyment. Nagrali odgłos karmienia piersią

W ten dźwięk z troską wsłuchują się wszystkie mamy. Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego i krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej postanowili połączyć siły i zrealizować wyjątkowy eksperyment: nagrać dźwięki, które wydają dzieci w czasie karmienia. Materiał programu "Polska i Świat".

Sędzia blokuje dekret Trumpa, a Biały Dom zapowiada kroki prawne

Sędzia federalny w Seattle w stanie Waszyngton wydał w piątek czasowy nakaz wstrzymania wykonywania dekretu prezydenta Donalda Trumpa zakazującego wjazdu do USA obywatelom siedmiu państw z muzułmańską większością. Biały Dom oświadczył, że podejmie działania prawne wobec decyzji sędziego.

"Nic o nas bez nas"

"Nic o nas bez nas" - mówią samorządowcy, którzy domagają się referendów w sprawie przyłączania ich miejscowości do Warszawy. PiS dzisiaj odpowiada, że to niepotrzebne, mimo że w kampanii wyborczej działacze partii tak mocno podkreślali, że będą słuchać Polaków.

W obronie konstytucji

Trybunał Konstytucyjny jest już tylko z nazwy - mówi profesor Andrzej Zoll. Były prezes TK ostrzega, że obrona ustawy zasadniczej spoczywa teraz już tylko na sądach powszechnych. Życie pokazało, że to jest to już tylko apel czy opinia.

Komu salutować?

Generałowie przypominają, że żołnierze nie muszą salutować rzecznikowi MON. W ten sposób dowódcy starają się obronić swoich podwładnych przed śmiesznością i upokorzeniem, które fundują im ostatnio politycy. Co musi i co może żołnierz Wojska Polskiego?

Parafia dostanie 72 mln złotych

72 miliony złotych odszkodowania - tyle dostanie parafia w Poznaniu za grunty zabrane jej przez PRL. Sprawa przed sądem ciągnęła się przez wiele lat. Ale właśnie nastąpiła zmiana. Krytycy dodają: dobra zmiana.

Policja kontra smog

Policjant już nie tylko z kajdankami i bronią, ale również w masce na twarzy. Komenda główna zamawia anty-smogowe ochraniacze. Zakupy zlecił Komendant Główny Policji, który zaniepokoił się stanem powietrza w Polsce. Jak będzie wyglądał funkcjonariusz z maską?

Jak brzmi karmienie piersią?

Dźwięki karmienia piersią. Naukowcy z krakowskiej AGH twierdzą, że odgłosy, jakie wydaje dziecko podczas karmienia, mogą pomóc rodzicom w rozpoznaniu, czy chce ono jeść czy tylko przytulić się do matki.

Brutalna siła w odwrocie. Jak zmieniła się polska mafia. Reportaż "Czarno na białym"

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w tym tygodniu w sumie 17 osób. Zarzuty to pranie brudnych pieniędzy, fałszowanie faktur oraz rozboje i pobicia. Dziś w działalności odradzającej się mafii na pierwszym planie są przestępstwa takie jak wyłudzenia VAT. W przestępczym świecie brutalna siła gangsterów została zastąpiona przez wyrafinowane operacje tzw. białych kołnierzyków. Materiał "Czarno na białym".

Bugaj: zawsze uważałem, że Macierewicz jest troszkę nawiedzony

- Nie twierdzę, że nie była potrzebna dobra zmiana, ale to nie jest tak, że ta zmiana jest dobra - ocenił rządy PiS w "Piaskiem po oczach" prof. Ryszard Bugaj. - Byłem absolutnie przekonany, że ta partia może robić różne rzeczy wątpliwe, ale że zachowa skromność - dodał. Jako przykład podał zachowanie ministra Antoniego Macierewicza.

Pekin chce, by "nowy rząd USA ciężko pracował wspólnie z Chinami"

Chiny mają nadzieję, że będą mogły razem z USA pracować nad radzeniem sobie i kontrolowaniem sporów i kwestii wrażliwych, powiedział chiński dyplomata Yang Jiechi w rozmowie z Michaelem Flynnem. Były chiński minister spraw zagranicznych w piątek odbył z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego rozmowę telefoniczną.

Mafia 2.0

W tym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w sumie 17 osób. Zarzuty to pranie brudnych pieniędzy, fałszowanie faktur oraz rozboje i pobicia. Te ostatnie przestępstwa schodzą już jednak na dalszy plan, bo dziś w działalności odradzającej się mafii na pierwszym planie są na przykład wyłudzenia VAT-u. Jak w przestępczym świecie brutalna siła gangsterów została zastąpiona przez wyrafinowane operacje białych kołnierzyków?