Najnowsze

Najnowsze

Czarny protest na czerwonym dywanie. Złote Globy w cieniu skandali

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" zdominował 75. galę rozdania Złotych Globów. Dramat Martina McDonagha zdobył cztery statuetki. Tyle samo zdobył miniserial "Wielkie kłamstewka", najwięcej spośród produkcji telewizyjnych. Nie zabrakło odwołań do ostatnich skandali seksualnych w Hollywood i inicjatywy Time's Up.

Optymizm po pierwszym dniu rozmów o koalicji w Niemczech

Zarówno politycy chadeckiego CDU/CSU, jak i i SPD pozytywnie ocenili przebieg pierwszego dnia rozmów o koalicji. Sekretarz generalny SPD Lars Klingbeil powiedział w niedzielę wieczorem, że wszyscy świadomi są odpowiedzialności za przyszłość Niemiec i Europy.

Zwyciężczyni Eurowizji przegrała walkę z chorobą

Znana francuska piosenkarka France Gall, zwyciężczyni konkursu Eurowizji z 1965 roku, zmarła w niedzielę w wieku 70 lat. Cierpiała na chorobę nowotworową. W czasie swojej 40-letniej kariery sprzedała miliony płyt.

"Nie wierzę we wspólną listę opozycji"

W tym tygodniu poznamy nowy skład rządu Mateusza Morawieckiego. O nadchodzącej rekonstrukcji mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Leszek Miller. Stwierdził między innymi, że nie wierzy we wspólną listę opozycji do wyborów samorządowych. - To niemożliwe, zarówno z powodów programowych, jak i personalnych - podkreślił były premier.

Eksplozja w Idlib. Co najmniej 23 zabitych, wielu rannych

Co najmniej 23 osoby zginęły, a dziesiątki odniosły rany w eksplozji, do której doszło w syryjskim mieście Idlib, na północnym zachodzie kraju. Wśród ofiar są cywile - podało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Atakował syna Trumpa, teraz się wycofuje

Były strateg Białego Domu Steve Bannon wycofał się z obraźliwych komentarzy pod adresem syna prezydenta Donalda Trumpa zamieszczonych w książce Michael Wolffa "Fire and Fury: Inside the Trump White House". - Donald Trump Jr. jest zarówno patriotą, jak i dobrym człowiekiem - czytamy o oświadczeniu.

"Orban jest na liście zagrożonych"

- Procedura użycia artykułu 7 została kilka lat temu wymyślona, aby zastosować ją w stosunku do Węgier, a nie do Polski. Orban o tym wie - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, były premier i były szef SLD. Jak dodał, "Orban jest na liście zagrożonych", a więc "złoży weto, gdyby doszło do głosowania, we własnym dobrze pojętym interesie". Drugim gościem programu był Janusz Lewandowski, były komisarz UE, europoseł PO.

"Nie daję Morawieckiemu szans, tego się nie zagada"

- Nie daje mu szans na to, że przekona [Komisję Europejską]. Nawet w wytwornej angielszczyźnie tego się nie zagada - ocenił w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski, europoseł PO i były unijny komisarz. Gość TVN24 komentował w ten sposób zbliżające się spotkanie polskiego premiera z przewodniczącym Komisji Europejskiej, podczas którego ma zostać poruszona kwestia uruchomienia artykułu 7 unijnego traktatu wobec Polski.

"Orban jest na liście zagrożonych"

- Procedura użycia artykułu 7 została kilka lat temu wymyślona, aby zastosować ją w stosunku do Węgier, a nie do Polski. Orban o tym wie - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, były premier i były szef SLD. Jak dodał, "Orban jest na liście zagrożonych", a więc "złoży weto, gdyby doszło do głosowania, we własnym dobrze pojętym interesie".

Protesty nie ustają. Parlament zebrał się za zamkniętymi drzwiami

Gwardia Rewolucyjna oznajmiła, że opanowała protesty, ale agencje podają, że w sobotę i niedzielę znów doszło do demonstracji. Irański parlament zebrał się w niedzielę za zamkniętymi drzwiami, by wysłuchać informacji służb bezpieczeństwa i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na temat zamieszek.

"Zły środek". Juncker przeciw sankcjom dla Polski w sprawie uchodźców

Wykorzystywanie sankcji budżetowych przeciwko krajom sprzeciwiającym się przyjmowaniu uchodźców jest z założenia złym środkiem - oświadczył Jean-Claude Juncker. Przewodniczący Komisji Europejskiej wypowiedział się przeciwko zabieraniu z budżetu Unii Europejskiej państwom Europy Środkowej, w tym Polsce, które odmówiły przyjęcia uchodźców.

Ambicje Schulza. "Ostrzy sobie zęby" na stanowiska u Merkel

Szef niemieckiej SPD Martin Schulz chce zostać szefem dyplomacji i wicekanclerzem, jeśli powiodą się rozmowy koalicyjne z Angelą Merkel - podało niedzielne wydanie dziennika "Die Welt", "Welt am Sonntag". Część polityków SPD chce jednak, by resort zachował Sigmar Gabriel.

Rozmowy z lekarzami u prezydenta? "Tam powinniśmy szukać konsensusu"

Paweł Kukiz zaproponował w "Kawie na ławę" ponadpartyjne rozmowy na temat poprawy sytuacji w ochronie zdrowia. - Taka dyskusja powinna odbywać się u prezydenta - stwierdził. - Wszystkie partie polityczne, przynajmniej te sejmowe, muszą uznać, że nie będą używały służby zdrowia do bieżącej walki politycznej - skomentował ten pomysł rzecznik Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński.

Rozmowy z lekarzami u prezydenta? "Tam powinniśmy szukać konsensusu"

Paweł Kukiz zaproponował w "Kawie na ławę" ponadpartyjne rozmowy na temat poprawy sytuacji w ochronie zdrowia. - Taka dyskusja powinna odbywać się u prezydenta - stwierdził. - Wszystkie partie polityczne, przynajmniej te sejmowe, muszą uznać, że nie będą używały służby zdrowia do bieżącej walki politycznej - skomentował ten pomysł rzecznik Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński.

Kto wróci do domu ze Złotym Globem? Ostatnie typowania

Już dzisiaj w nocy 75. gala wręczenia Złotych Globów. Na liście nominowanych znalazła się między innymi niezwykła, pełnometrażowa animacja "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Na ostatniej prostej próbujemy odpowiedzieć na pytania: kto wygra? Kto powinien wygrać?

"Trzysta pięćdziesiąty ósmy odcinek telenoweli pod tytułem rekonstrukcja"

- W najbliższych dniach wszystkie wątpliwości zostaną rozstrzygnięte, jeszcze odrobina cierpliwości jest potrzebna - mówił o rekonstrukcji rządu Michał Dworczyk (PiS) w programie "Kawa na ławę" w TVN24. - Mnie interesuje taka rekonstrukcja, w której zobaczę nadzieję na wywiązanie się przez PiS z obietnic wyborczych - komentował Paweł Kukiz (lider Kukiz'15).

"Jesteśmy krajem o najwyższym poziomie praktyk religijnych w Europie"

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował dane, z których wynika, że spada liczba osób uczestniczących w niedzielnych mszach świętych - Niezależnie od tendencji spadkowej, jesteśmy krajem o najwyższym poziomie praktyk religijnych w Europie. I możemy być z tego dumni - przekonywał Marcin Przeciszewski z Katolickiej Agencji Informacyjnej we "Wstajesz i weekend" w TVN24.

Ruszyły rozmowy o koalicji. Merkel jest optymistką

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest optymistką w sprawie wstępnych rozmów z SPD. Lider socjaldemokratów Martin Schulz oświadczył z kolei, że jego partia nie wytycza żadnych czerwonych linii na starcie rozmów.