Najnowsze

Najnowsze

Bez decyzji SN w sprawie Kamińskiego. Pytanie dla poszerzonego składu

Trzech sędziów Sądu Najwyższego zadało we wtorek pytanie prawne siedmioosobowemu składowi SN w sprawie ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych, byłych członków szefostwa CBA, skazanych wcześniej nieprawomocnie za nielegalne działania CBA w "aferze gruntowej" z 2007 r.

Przeszukania w obiektach "Obywateli Rzeszy"

Niemiecka policja przeprowadziła we wtorek przeszukania w 15 obiektach, mieszkaniach i biurach, skrajnie prawicowej organizacji "Obywatele Rzeszy" (Reichsbuerger) w związku z zarzutami zarobkowego fałszowania dokumentów - informuje agencja dpa.

"Samuraj Chrystusa" beatyfikowany

W japońskim mieście Osaka beatyfikowany został we wtorek samuraj męczennik Justus Takayama Ukon, żyjący na przełomie XVI i XVII wieku - podało Radio Watykańskie. Był on panem feudalnym, który bronił wiary w okresie prześladowań chrześcijan w swym kraju.

"Wiemy, jak ważne są pluralistyczne społeczeństwa, niezależne media i wymiar sprawiedliwości"

- Dobre partnerstwo Polski i Niemiec jest konieczne do powodzenia projektu europejskiego - podkreśliła Beata Szydło po spotkaniu z Angelą Merkel. - Wiemy, jak ważne są pluralistyczne społeczeństwa, niezależne media i wymiar sprawiedliwości - powiedziała z kolei niemiecka kanclerz. - Dlatego ucieszyłam się bardzo, kiedy usłyszałam, że Polska odpowie na pytania Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej - dodała. Po rozmowie z polską premier Merkel udała się na spotkanie z Andrzejem Dudą.

PO: Polak na stanowisku szefa Rady Europejskiej to polska racja stanu

Jeżeli ktoś nie jest patriotą i źle życzy Polsce, to nie będzie popierał Donalda Tuska na kolejną kadencję - przekonywał we wtorek Mariusz Witczak (PO). - Jedyną wątpliwością jest polska wątpliwość. To kuriozum, to jest absurd, to jest dziwne. Polak na tym stanowisku jest zawsze korzystny dla Polaków, dla Polski, dla naszych oczekiwań, dla współudziału w najważniejszych sprawach w Europie - dodał Andrzej Halicki (PO).

Test rakiety dla Redzikowa. Pierwsze trafienie w kosmosie

Wysoko nad Pacyfikiem powodzeniem zakończył się pierwszy pełen test nowej przeciwrakiety SM-3 IIA, która ma w pierwszej kolejności trafić do bazy w polskim Redzikowie. Przeciwrakieta trafiła w nadlatującą rakietę balistyczną już w kosmosie. Najnowsza wersja antyrakiety jest większa od swoich poprzedników i ma lepsze osiągi.

W Rosji "blokowane są nawet strony sklepów sprzedających ser"

Każda nieszkodliwa nawet krytyka władz czy próba zakwestionowania ich działań w rosyjskim internecie jest traktowana jak usiłowanie ataku zbrojnego - pisze rosyjski dziennik "Wiedomosti". Gazeta powołuje się na doroczny raport organizacji praw człowieka Agora.

Przed wizytą w Warszawie Merkel rozmawiała z Putinem

Władimir Putin rozmawiał przez telefon z kanclerz Niemiec Angelą Merkel – poinformowały służby prasowe Kremla. Rosjanie podali, że przywódcy opowiedzieli się za natychmiastowym przywróceniem rozejmu w ukraińskim Donbasie.

Niemcy "zdeterminowani, by bronić Litwy"

Obecność wojskowa NATO na Litwie jest świadectwem siły i jedności Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedziała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite podczas powitania w miejscowości Rukłe niemieckich żołnierzy z wielonarodowego batalionu NATO.

20 tysięcy między mydłami. Zguba na właściciela poczeka jeszcze pół roku

Gotówkę między mydłami i pojemnikami w jednym z tarnowskich zakładów pracy już dwa lata temu znalazły osoby sprzątające, później policja sprawdzała, czy nie pochodzi ona z przestępstwa. W końcu 20 tys. złotych trafiło do biura rzeczy znalezionych w magistracie. Czekają na właściciela, a jeśli ten się nie zgłosi, pieniądze przejmie miasto.

Ukraińcy chcą do NATO. "Jest niezastąpione"

Przewodniczący parlamentu Ukrainy Andrij Parubij opowiedział się za przeprowadzeniem referendum w sprawie członkostwa jego kraju w NATO. Wcześniej takie referendum zapowiadał prezydent Petro Poroszenko.

Po alkoholu poszedł na egzamin. Na prawo jazdy

Przyszedł na egzamin, na placu manewrowym wykonał zadanie. Wszystko zapowiadało się dobrze, dopóki do pojazdu nie wsiadła egzaminatorka. Od mężczyzny poczuła alkohol i wezwała policję. Sprawa zakończy się w sądzie.

Spadł ze stołu operacyjnego, trysnęła krew. Pacjent nie żyje

Był w narkozie, przypięty pasami do stołu operacyjnego, ale "jakimś cudem" spadł na podłogę. Lekarz próbował go łapać. Bezskutecznie. - Ojciec miał wskutek upadku niedowład ręki, dziurę w głowie, połamane kręgi szyjne - wylicza zrozpaczona córka Adama Klapińskiego, którego operowano w poznańskim szpitalu. Pacjent zmarł po kilku dniach. Czy upadek miał bezpośredni wpływ na jego śmierć? Na to pytanie odpowiedzi szuka prokuratura.

16 lat uczył się prawa, by pozwać zakłady chemiczne. I wygrał

Chiński rolnik przez 16 lat samodzielnie uczył się prawa, by wytoczyć proces zakładom chemicznym, które zanieczyściły jego dom i pole. Jak poinformowano w chińskich mediach, mężczyzna właśnie wygrał sprawę w sądzie pierwszej instancji, a zakładom chemicznym nakazano wypłacenie odszkodowań.