Najnowsze

Najnowsze

Sprzedał mieszkanie w Polsce, by wybudować szkołę w Nepalu. "Dokonaliśmy niemożliwego"

Maciej Pastwa, podróżnik z Poznania, sprzedał własne mieszkanie po to, by odbudować zniszczoną po trzęsieniu ziemi szkołę w Nepalu. Po dwóch latach cel udało się osiągnąć. "Szkoła jest solidna i piękna! Wszyscy są zachwyceni, dzieci uśmiechają się z radości. A my nie możemy się napatrzeć na to, co udało nam się dokonać. Jesteśmy dumni" - napisała Sylwia Jędernalik z Gdańska, która wraz z poznaniakiem pojechała do Nepalu.

Widowiskowe zawody w Paryżu. Tak latają najlepsi piloci dronów

36 najbardziej utalentowanych pilotów dronów zmierzyło się ze sobą na specjalnym torze przeszkód w Paryżu na zawodach Drone Champions League. Częścią trasy był 600-metrowy tunel pod Łukiem Triumfalnym. Pierwsze miejsce zajął Niemiec Niklas Solle z drużyny Flyduino KISS Racing. Kolejny etap zawodów rozegra się w Austrii 12 i 13 czerwca.

MSW: psychoza stała się nowym wrogiem

- Psychoza stała się naszym nowym wrogiem - powiedział minister spraw wewnętrznych Włoch Marco Minniti komentując sobotnie wydarzenia w strefie kibica w Turynie, gdzie w rezultacie wybuchu paniki obrażenia odniosło ponad 1500 osób.

Turcy złapani za zieloną granicą. Pomagał pies

Funkcjonariusze Straży Granicznej po raz kolejny zatrzymali nielegalnych imigrantów, gdy ci przekraczali zieloną granicę. Tym razem w ich ręce wpadli trzej obywatele Turcji: jeden organizował przejście, inny miał przewieźć ich do Niemiec. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

Sondaż: partia premier May może stracić większość

W zaplanowanych na czwartek przedterminowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii rządzącej Partii Konserwatywnej Theresy May do uzyskania większości zabraknie 21 mandatów - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu opracowanego przez YouGov.

Współtwórca GROM o walce z zamachami: to tylko wierzchołek góry lodowej

- Służby już walczą i to skutecznie. To, co widzimy, to wierzchołek góry lodowej, resztę udało się zneutralizować - ogromnym kosztem, ogromnym wysiłkiem materialnym, organizacyjnym. Kosztem ochrony na innych odcinkach - kontrwywiadowczym - oceniał Wojciech Brochwicz, współtwórca jednostki GROM, wysiłek służb w walce z terroryzmem.

Babcia pobitej Neli: wyjedziemy daleko stąd, żeby tylko o tym zapomnieć

Poniżały ją, kopały w twarz, szarpały za włosy, biły bez litości – nastolatka z Gdańska wciąż jest pod opieką terapeutów. Jej babcia, opiekunka dziewczynki, mówi, że zmienić chce teraz wszystko – szkołę, środowisko, a nawet miasto. Byle zapomnieć o horrorze. Dziś zaczął się proces nastolatek, które brały udział w znęcaniu się nad 14-latką.

Eusebio nie żyje. "Padł niespodziewanie". Miał tylko trzy tygodnie

"Codzienność w zoo niesie ze sobą wielką radość, ale czasem także ogromny smutek" - napisali przedstawiciele wrocławskiego ogrodu zoologicznego, przekazując informację o śmierci hipopotama karłowatego. Malec miał niemal trzy tygodnie. Nic nie zapowiadało tragedii w ogrodzie zoologicznym. To, co się stało, ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Ustawią bariery na mostach w Londynie. May: to był atak na wolny świat

Poziom zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii zostanie utrzymany na wysokim, czwartym stopniu - w poniedziałek poinformowała Theresa May. Brytyjska premier nad ranem przewodniczyła spotkaniu sztabu kryzysowego COBRA po sobotnim zamachu w Londynie, w którym zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych.

Pędzą z Wieży Eiffla z prędkością "lecącej piłki tenisowej". Nietypowa atrakcja w Paryżu

W ramach zawodów French Open można było na własnej skórze przekonać się, jak szybko leci piłka uderzona rakietą tenisową. Takie doznania fundował zjazd na długiej linie z drugiego poziomu Wieży Eiffla nad Polami Marsowymi z prędkością nawet 90 km/h. Śmiałkowie, którzy zdecydują się na taką przejażdżkę, lądują wprost w strefie kibica, gdzie na telebimach mogą potem śledzić przebieg tenisowego turnieju.

#Pamięć Absolutna 04.06.2017

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z przełomu maja i czerwca 2007 roku i przypominają przede wszystkim ówczesną gorącą atmosferę w polskiej służbie zdrowia.

Badania, których nigdy nie było. Przed sądem pracownicy szpitala

Dokonywano wpisów o hospitalizacji pacjentek, o podawaniu leków czy wykonywaniu badań, które to zdarzenia nigdy nie miały miejsca - w ten sposób według prokuratury pracownicy szpitala w Opatowie (woj. świętokrzyskie) mieli wyłudzić ponad 100 tys. złotych z NFZ. Sprawa wyszła na jaw, gdy wśród pacjentów przeprowadzono ankiety.