Najnowsze

Najnowsze

"To wstrząsające, jak takie sytuacje są wykorzystywane do walki politycznej"

Trzeba stwierdzić - system nie działa właściwie i powinien zostać zreformowany - podkreślił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, komentując opuszczenie więzienia po 18 latach przez Tomasza Komendę. Gość "Kawy na Ławę" ocenił, że sprawa skazania Komendy na podstawie wątpliwych dowodów pokazuje potrzebę reformy systemu sądownictwa w Polsce.

Niemiecki karabin i radziecki granat. Odkrycie na terenie bazyliki

To odkrycie, to zbieg okoliczności - mówią przedstawiciele sanktuarium w Krzeszowie (woj. dolnośląskie). Jeden z pracowników miał wykopać tablicę informacyjną, gdy wbił w ziemię łopatę, natrafił na zardzewiały przedmiot. Na miejsce wezwano policję i saperów. Nie był to koniec odkryć.

Ukraińcy zablokowali placówki Rosji

Ukraińscy nacjonaliści zablokowali w dniu wyborów prezydenta Rosji dostęp do rosyjskiej ambasady w Kijowie oraz konsulatów we Lwowie, Charkowie i Odessie. W ten sposób w niedzielę uniemożliwiają głosowanie w znajdujących się tam lokalach wyborczych.

Siły tureckie w centrum Afrin. Kurdowie: dokonują masakr

Siły tureckie i sprzymierzone z nimi syryjskie ugrupowania zajęły centrum miasta Afrin na północy Syrii - oświadczył w niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Zaprzeczyła temu przedstawicielka syryjskich Kurdów, która twierdzi, że walki trwają.

Okręt desantowy US Navy w Gruzji

Amerykański okręt desantowy USS Oak Hill w sobotę przybył do gruzińskiego portu Batumi. Wizyta jednostki jest częścią regularnej obecności sił USA na Morzu Czarnym. Jak poinformowali Amerykanie, jest ona wyrazem "wsparcia dla członków NATO z Europy Wschodniej". Okręty różnych państw NATO stały się częstymi gośćmi na Morzu Czarnym od początku kryzysu na Ukrainie.

Półpiętro w barze runęło na ludzi. Co najmniej 14 osób rannych

Tragicznie zakończyło się świętowanie Dnia świętego Patryka w jednym z barów w mieście Savannah w amerykańskim stanie Georgia. Z nieustalonych przyczyn półpiętro w barze zawaliło się i runęło na ludzi poniżej. Co najmniej 14 osób odniosło obrażenia, dwie z nich trafiły do szpitala w stanie ciężkim.

Pierwszy pocałunek od Katy Perry. 19-latkowi się nie spodobał

W amerykańskim talent show 19-letni uczestnik przyznał, że nigdy wcześniej nie całował kobiety. Zasiadająca w jury piosenkarka Katy Perry poprosiła, by pocałował ją w policzek. Wówczas niespodziewanie odwróciła się i pocałowała uczestnika w usta. Pocałunek wywołał gorącą debatę i zarzuty o molestowanie seksualne. Sam 19-latek powiedział, że nie poczuł się wykorzystany, ale nazwał pocałunek "niekomfortowym". - Chciałem poczekać z nim na swoją pierwszą dziewczynę - dodał.

Szef dyplomacji Korei Północnej w Szwecji

Ministrowie spraw zagranicznych Korei Północnej i Szwecji zakończyli w sobotę w Sztokholmie trzydniowe rozmowy na temat sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Mogą one pomóc w utorowaniu drogi do spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

"Świat wraca do konfrontacji między państwami"

Świat coraz bardziej zagłębia się w sytuacje zimnowojenne - podkreślił gen. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Gość "Horyzontu" dodał, że obecne stosunki międzynarodowe znów są zdominowane przez rywalizację mocarstw. Z kolei Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, ocenił, że do zachodnich polityków powoli zaczyna docierać skala zagrożenia ze strony Rosji.

Zielona parada na Manhattanie w Dniu świętego Patryka

Nowojorską Piątą Aleją przemaszerowała w sobotę największa i najstarsza na świecie parada świętego Patryka. Uczestniczyło w niej ponad 150 tysięcy ludzi, a przyglądało się - według szacunków - nawet dwa miliony.

Chiny z nowym (starym) premierem

Li Keqiang został w niedzielę mianowany na drugą pięcioletnią kadencję szefa chińskiego rządu. Natomiast szefem nowej agencji antykorupcyjnej został minister kontroli Yang Xiaodu. Zmiany zatwierdzono podczas tegorocznej sesji chińskiego parlamentu, który liczy prawie trzy tysiące deputowanych.

Ostrzelana elewacja i samochód w Tczewie

Policja z Tczewa szuka osoby, która ostrzelała samochód i elewację budynku. - Sprawca strzelał z broni na metalowe kulki, uciekł z miejsca zdarzenia - informują funkcjonariusze. Nikt nie został poszkodowany.

Były premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk

Ukraińska armia to jedyne wojsko, któremu udało się zatrzymać rosyjskich żołnierzy w ostatnich kilku dekadach - podkreślał Arsenij Jaceniuk. Były premier Ukrainy w rozmowie z Jackiem Stawiskim z TVN24 BiS odniósł się również do udostępnienia Ukrainie przez USA nowoczesnego uzbrojenia. Gośćmi „Horyzontu” byli także dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski i były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej. Rozmowa skupiła się głównie na sprawie otrucia Siergieja Skripala i jego córki.

17.03 Babilon

W programie m.in. komentarze do wystąpienia Zbigniewa Ziobro, zmiany w sądownictwie oraz wynagrodzenia i premie dla rządu. Gośćmi były: Anna Milczanowska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Barbara Chrobak, Aleksandra Śniegocka-Goździk i Katarzyna Piekarska.

"Trudno mi wskazać inny kraj europejski, który w takim stopniu się zmienił"

Obecnie granice są wyprostowane i jesteśmy bardziej homogeniczni - stwierdził Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski. W programie "Sto lat Niepodległości" w TVN24 mówił o tym, jak w 1918 roku kształtowały się granice odzyskującej niepodległość Rzeczpospolitej. Jak dodał, Polska po II wojnie światowej przeszła ogromną zmianę, o czym nie zawsze pamiętamy.

Dyskusja o sędziach. "Każdą sytuację trzeba ocenić, nie można tego robić z automatu"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział w sobotę zmiany w przepisach dotyczących usuwania sędziów z zawodu. Dyskutowali o tym goście Piotra Marciniaka w programie "Babilon" w TVN24 BiS. - Ta ustawa jest tylko i wyłącznie po to, żeby uznaniowo można było znaleźć na każdego sędziego zarzut i usunąć go z automatu - komentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). - Jeżeli sędzia dopuszcza się czynu zabronionego, traci kwalifikacje moralne, żeby oceniać inne osoby i wydawać wyroki - dodawała Katarzyna Piekarska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

"Komenda ma szansę wyjść z tego potwornego doświadczenia"

W wielu przypadkach człowiek po odbyciu kar pozbawienia wolności - zwłaszcza wieloletniej - trafia w pustkę - podkreśliła w "Faktach po Faktach" w TVN24 sędzia Barbara Piwnik. Była minister sprawiedliwości komentowała sprawę Tomasza Komendy, który wyszedł na wolność po 18 latach spędzonych za kratami za zbrodnię, której - co twierdzi prokuratura - nie popełnił. Jak dodał doktor Jacek Santorski, psycholog społeczny, także pod kątem psychologicznym Komenda "ma szansę wyjść z tego obronną ręką". Gościem drugiej części była eurodeputowana Danuta Hübner.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował prezydentowi Chin

Prezydent Andrzej Duda pogratulował w sobotę przewodniczącemu Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingowi z okazji reelekcji na stanowisko prezydenta. Życzył mu tym samym pomyślności i dalszych sukcesów w wypełnianiu misji.

"Społeczeństwo wyjątkowo potrafiło się zmobilizować". Jak zmieniały się granice Polski

To była zasługa polskiej elity politycznej, ale i całego społeczeństwa polskiego, które wyjątkowo potrafiło się zmobilizować - wyjaśniał profesor Piotr Eberhardt, geograf z Polskiej Akademii Nauk, pytany o to, jak kształtowały się granice Rzeczpospolitej w 1918 roku. Wraz z reporterką TVN24 Brygidą Grysiak w kolejnej części cyklu "Sto lat Niepodległości" przedstawił ten przełomowy w polskiej historii proces.

"Komenda ma szansę wyjść z tego potwornego doświadczenia"

W wielu przypadkach człowiek po odbyciu kar pozbawienia wolności - zwłaszcza wieloletniej - trafia w pustkę - podkreśliła w "Faktach po Faktach" w TVN24 sędzia Barbara Piwnik. Była minister sprawiedliwości komentowała sprawę Tomasza Komendy, który wyszedł na wolność po 18 latach spędzonych za kratami za zbrodnię, której - co twierdzi prokuratura - nie popełnił. Jak dodał doktor Jacek Santorski, psycholog społeczny, także pod kątem psychologicznym Komenda "ma szansę wyjść z tego obronną ręką".

Kazał celować w głowę i klatkę piersiową. "Gdyby wiedział, że żyję, to by mnie dobił"

Tadeusz Grzesik, zwykły rolnik podający się za plantatora truskawek, według sądów i prokuratury był bezlitosnym mordercą, który przez kilkanaście lat swojej działalności pozbawił życia co najmniej 18 osób. Jednak podejrzenia oficerów Centralnego Biura Śledczego i policji kryminalnej sięgają 40 zabójstw. "Superwizjer" dotarł do unikatowych materiałów dokumentujących działalność "gangu kantorowców", na czele którego stał Grzesik.