Najnowsze

Najnowsze

"Ewa Kopacz mówi głosem Tatiany Anodiny. Gratuluję"

- Właściwie powinienem nie komentować słów Ewy Kopacz. To są haniebne słowa - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Jeden na jeden" odniósł się do wywiadu byłej premier, w którym relacjonuje swój pobyt w moskiewskim prosektorium tuż po katastrofie smoleńskiej.

Loża prasowa 04.06.2017

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży prasowej Magdalenę Rigamonti ("Dziennik Gazeta Prawna"), Andrzeja Stankiewicza (Onet.pl), Adama Szostkiewicza ("Polityka") i Michała Szułdrzyńskiego ("Rzeczpospolita"). Pierwszym tematem były ataki terrorystyczne w Londynie. W sobotę wieczorem zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Brigde, a następnie napastnicy uzbrojeni w noże zaatakowali ludzi przy Borough Market. W wyniku ataków zginęło co najmniej 7 osób, a 48 trafiło do szpitali. Kolejnym tematem były burzliwe obrady XXIII Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbyły się jak co roku z okazji Dnia Dziecka. Wiele młodych osób wygłaszało hasła antyunijne i antyimigranckie. Następnie dziennikarze rozmawiali o prezydenckim prawie łaski w kontekście ułaskawienia m.in Mariusza Kamińskiego. Sąd Najwyższy stwierdził, że "stosowanie prezydenckiego prawa łaski przed prawomocnym orzeczeniem jest wkroczeniem w wymiar sprawiedliwości". Na koniec poruszony został temat ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek poinformował, że podczas ekshumacji stwierdzono nieprawidłowości: są dwa przypadki zamiany ciał, a w 9 przypadkach znaleziono części ciał innych osób.

"Ręce widzę! Wyłącz silnik, kładź się!"

Nakłanianie do prostytucji, ułatwianie jej i czerpanie z niej korzyści majątkowych, czyniąc jednocześnie z tego procederu stałe źródło dochodu - takie zarzuty usłyszeli trzej mieszkańcy Torunia. Wszyscy, decyzją prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 7,5 roku więzienia.

Karczewski: byłem w Australii, czerpmy wzorce właśnie z Australii

- Mamy dobry wzór. Czerpmy ten wzór właśnie z Australii, która świetnie rozwiązała problem migracji - przekonywał w programie "Jeden na jeden" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odniósł się również do słów Jarosława Kaczyńskiego o konieczności "odrzucenia poprawności politycznej" w kwestii przyjmowania uchodźców.

Karczewski: byłem w Australii, czerpmy wzorce właśnie z Australii

- Mamy dobry wzór. Czerpmy ten wzór właśnie z Australii, która świetnie rozwiązała problem migracji - przekonywał w programie "Jeden na jeden" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odniósł się również do słów Jarosława Kaczyńskiego o konieczności "odrzucenia poprawności politycznej" w kwestii przyjmowania uchodźców.

Przemycali haszysz z Hiszpanii, włamali się do urzędu celnego

Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP we współpracy z Morskim Oddziałem Straży Granicznej w Gdańsku zatrzymali siedem osób, które brały udział w procederze przemytu narkotyków z Hiszpanii do Polski. Oprócz tego mają oni na swoim koncie włamanie do magazynu urzędu celnego oraz kradzież maszyn do produkcji papierosów i gotowych wyrobów tytoniowych o wartości co najmniej 3 milionów złotych.

Parada ciężarówek w Turcji na pierwszym miejscu. Wybraliście wideo tygodnia w tvn24.pl

Ciężarówki na pasie startowym w Turcji zwyciężyły w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 25 procent waszych głosów. Na drugim miejscu z 19 procentami głosów znalazł się film przedstawiający eksplozję wodociągu w Kijowie. Trzecie miejsce zajął film z ucieczki wielbłądów po chińskiej autostradzie, który podobał się 15 procentom głosujących.

Dżihadyści stracili strategiczną miejscowość

Syryjska armia odbiła w niedzielę z rąk dżihadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) strategiczną miejscowość w prowincji Aleppo - poinformowały media państwowe i Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Berlin solidaryzuje się z Londynem

Na znak solidarności z Wielką Brytanią władze Berlina oświetliły w niedzielę wieczorem symbol stolicy Niemiec - Bramę Brandenburską, w brytyjskich barwach narodowych. Londyn, gdzie w sobotę doszło do zamachu, jest miastem partnerskim Berlina.

"Ta diabelska rzeź musi się skończyć". Trump o zamachu w Londynie

Prezydent USA Donald Trump nazwał w niedzielę sobotni zamach w Londynie "diabelską rzezią", która "musi się skończyć i której będzie położony kres". Obiecał, że Stany Zjednoczone udzielą Wielkiej Brytanii wszelkiej pomocy, by sprawców sobotnich ataków dosięgła ręka sprawiedliwości.

Gwiazdy zaśpiewały dla ofiar zamachu

Ponad 50 tysięcy osób uczestniczyło w niedzielę wieczorem na stadionie krykieta Old Trafford w Manchesterze w wyjątkowym koncercie charytatywnym "One Love Manchester". Wszystko na rzecz rodzin ofiar i poszkodowanych w zamachu terrorystycznym w tym mieście 22 maja.

Trzaskowski: atakują tuż przed wyborami, żeby zasiać panikę

Prawo i Sprawiedliwość próbuje utożsamić wszystkich uchodźców z terrorystami, a przecież te kobiety i dzieci, które mielibyśmy ewentualnie przyjąć w tej symbolicznej liczbie, to są ludzie, którzy właśnie uciekają przed takimi terrorystami - powiedział w "Faktach po Faktach" Rafał Trzaskowski (PO). - Zamachy terrorystyczne to nie jest tylko kwestia wydarzeń w Londynie, w Berlinie, w Paryżu, potencjalnie także w Polsce. Ekstremizm islamski atakuje wszędzie - dodał Paweł Rabiej (Nowoczesna). Gośćmi drugiej części "Faktów po Faktach" byli profesor Tomasz Nałęcz i doktor Janusz Onyszkiewicz.

"Przypadł mi zaszczyt wznieść czystą wodą toast za wolność"

Za wolność w Polsce pije się wodą, ale naprawdę czystą, źródlaną wodą wolności. Niech żyje wolność! - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski. Z okazji rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku w wielu polskich miastach KOD zorganizował "Marsze dla demokracji" i pikniki.

Trzaskowski: atakują tuż przed wyborami, żeby zasiać panikę

Prawo i Sprawiedliwość próbuje utożsamić wszystkich uchodźców z terrorystami, a przecież te kobiety i dzieci, które mielibyśmy ewentualnie przyjąć w tej symbolicznej liczbie, to są ludzie, którzy właśnie uciekają przed takimi terrorystami - powiedział w "Faktach po Faktach" Rafał Trzaskowski (PO). - Zamachy terrorystyczne to nie jest tylko kwestia wydarzeń w Londynie, w Berlinie, w Paryżu, potencjalnie także w Polsce. Ekstremizm islamski atakuje wszędzie - dodał Paweł Rabiej (Nowoczesna).

MSZ: trzech Polaków rannych w Turynie. Wszyscy są już w domach

W związku z paniką, jaka wybuchła w sobotę w strefie kibica w Turynie zorganizowanej z okazji finału Ligi Mistrzów rannych zostało trzech Polaków, wszyscy są już w domach - poinformował w niedzielę dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Jakub Wawrzyniak. Rannych jest 1527 osób - podała włoska policja.