Premier Donald Tusk na pewno dokona oceny ministrów swojego rządu. Ewentualnie decyzje personalne należą jednak wyłącznie do niego - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Odniósł się w ten sposób do doniesień "Dziennika", który twierdzi, że wbrew zapowiedziom w sierpniu nie będzie rekonstrukcji rządu.

- Mam dość, chcę zasnąć i nigdy się nie obudzić. Nie chcę już żyć... - tak 14-letnia gimnazjalistka opisała w wypracowaniu z języka polskiego, jak jest dręczona przez szkolnego trenera siatkówki. Czwórka z minusem - to była jedyna reakcja nauczyciela. Inaczej zareagowała prokuratura - trener został aresztowany. O bulwersującej sprawie pisze piątkowa "Gazeta Wyborcza".

Ścigania katów Warszawy z brygady Dirlewangera i odebrania im rent wojskowych domagać się będzie Centrum Wiesenthala - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta ujawniła przed tygodniem, że Muzeum Powstania Warszawskiego ma listy zbrodniarzy, którzy brali udział w rzezi Woli w sierpniu 1944 roku.

Byli oficerowie WSI oraz generałowie po radzieckich uczelniach chcą bronić godności polskiego żołnierza - ujawnia "Rzeczpospolita". Kilka tygodni temu oficjalnie zaczęło działać stowarzyszenie Pro Milito, założone przez wpływowych emerytowanych oficerów Wojska Polskiego.

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od Euro 2008. Jak z naszą wiarą w polskich piłkarzy? - Kibicuję im zwierzęco, raczej w samotności, bo to haniebne widowisko - przyznał się Jerzy Pilch w "Magazynie 24 godziny". Emocje rozpierają też Olafa Lubaszenkę: - Przeżycie jest coraz bardziej bolesne, napięcie graniczy z bólem i ekstazą. W polskie zwycięstwo bezkrytycznie wierzy też Marcin Daniec.

Zapewnienie większej ochrony życia poczętego i poświęcenie szczególnej uwagi polityce prorodzinnej - o tym w święto Bożego Ciała mówili biskupi w całej Polsce. Goście Magazynu "24 godziny" zgodnie podkreślali wagę tych słów, ale w ich ocenie nieco się różnili...

Prezydent Lech Kaczyński powiedział w czwartek, że Polska może domagać się korzystnych rozwiązań w negocjacjach z USA w sprawie tarczy antyrakietowej, jednak - jak zaznaczył - te żądania muszą być realne. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi amerykańskiego urzędnika, że Polska będzie musiała sama pokryć większość kosztów unowocześnienia swego systemu obronnego

Akcja! Kolejny klaps na planie filmu, który realizują nastolatkowie z Nowej Huty. - Robimy film o samych sobie. Mówimy to, co normalnie powiedzielibyśmy w życiu - zapewniają młodzi aktorzy. A co mówią?

TVN24 dotarła do miejsca, gdzie przebywają byłe betanki, które jesienią ubiegłego roku zostały eksmitowane z klasztoru w Kazimierzu Dolnym. Obecnie byłe siostry zrzuciły habity, ale wciąż mieszkają razem w domu w Wyszkowie pod Warszawą.

Siedmiu zabitych i 162 rannych to czwartkowy bilans wypadków na polskich drogach - informuje policja. Ludzie wracają ze świątecznych procesji, a majówkowicze szturmują morskie i górskie kurorty, do których docierali na ogół szczęśliwie. Drogowcy mówią o wyjątkowo spokojnym początku długiego weekendu. Jeśli jednak utkniesz w korku, albo trafisz na roboty drogowe - wyślij nam sms na nr 7044 lub dzwoń na nr Kontaktu TVN24 (+48 22) 324 24 24 z opisem zdarzenia.

- Nie trzeba obawiać się obecności Kościoła w życiu społeczności ludzkiej, w życiu naszego narodu - powiedział abp Kazimierz Nycz na zakończenie warszawskiej procesji Bożego Ciała. Kościelne uroczystości odbyły się w całej Polsce.

Polska i Litwa wydadzą wspólny uzupełniający podręcznik do historii dla dzieci i młodzieży w obu krajach. W Wilnie podpisano protokół w tej sprawie.

W miejscowości Łęki na Podkarpaciu, na międzynarodwej drodze E-40 na prowadzącą do przejścia granicznego z Ukrainą, osobowy Mercedes zderzył się czołowo z ciężarówką. Młody kierowca Mercedesa próbował nieprawidłowo wyprzedzać. Zginął na miejscu.

- W końcówce kadencji będziemy oddawać do użytku kilkadziesiąt km autostrad miesięcznie. W sumie do 2012 roku powstanie 3 tys. km dróg, w tym 900 km autostrad – powiedział w "Magazynie 24 godziny" minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Ma to być możliwe między innymi dzięki nowej spec-ustawie drogowej, nad którą pracuje jego resort.

- Robiliśmy zdjęcia bo chcieliśmy sprawdzić i ewentualnie pokazać społeczeństwu, że były minister i Patrycja Kotecka to para - mówią fotoreporterzy, których czarne BMW widział pod swoim domem Zbigniew Ziobro na początku kwietnia. Okazuje się zatem, że to nie służby specjalne, a żądni cennego materiału fotografowie "inwigilowali" byłego ministra.

Julia Pitera (PO) stwierdziła, że poprze wniosek o zawieszenie na trzy miesiące Janusza Palikota w prawach członka klubu Platformy Obywatelskiej. "Wygłupów" posła-skandalisty dosyć ma również opozycja. - Nic mnie nie obchodzi pan Palikot i jego wygłupy, ale on obraża polski parlamentaryzm - podkreśliła w "Magazynie 24 godziny" posłanka PiS Elżbieta Jakubiak.

Zakończyło się spotkanie prezydenta i premiera w Belwederze. Blisko 3,5-godzinna rozmowa dotyczyła czwartkowego szczytu energetycznego w Kijowie, na którym Polskę będzie reprezentował Lech Kaczyński.

Janusz Palikot może przestać być nie tylko posłem PO, ale także szefem sejmowej komisji "Przyjazne Państwo". Jego odwołania chce klub Prawa i Sprawiedliwości, który - jak zapowiedział jego przewodniczący - złoży wniosek w tej sprawie. - Janusz Palikot niechlubnie wszedł w rolę "Renaty Beger obecnej kadencji" - stwierdził Przemysław Gosiewski.

- Sygnatariusze listu w sprawie obrony Lecha Wałęsy mocno się wygłupili, bo podpisali protest, choć nie czytali tej książki - powiedział Ludwik Dorn, odnosząc się do krytyki przygotowywanej przez IPN pracy o byłym prezydencie. Gość "Kropki nad i" skrytykował list otwarty przedstawicieli świata polityki, kultury i mediów, którzy apelują o obronę wizerunku i autorytetu byłego lidera "Solidarności".