Szef Polsatu Zygmunt Solorz wygrał proces z "Naszym Dziennikiem", który napisał że "chętnie współpracował" on z tajnymi służbami PRL-u a potem był współpracownikiem WSI. Gazeta ma przeprosić biznesmena i wpłacić 50 tys. zł na Fundację Polsatu.

Lider ludowców Waldemar Pawlak pokieruje w przyszłym rządzie ministerstwem gospodarki. Będzie też wicepremierem. Ludowcy otrzymają w sumie trzy resorty: rolnictwa, gospodarki oraz ochrony środowiska lub pracy - ogłosił Donald Tusk po posiedzeniu zarządu krajowego PO.

Na 12 lat więzienia Sąd Okręgowy w Krakowie skazał 53-letniego Józefa L. oskarżonego za zabójstwo swojego szwagra. Zbrodnia miała miejsce 15 lat temu, a sprawcę dopiero niedawno ustalili policjanci z tzw. "Archiwum X" małopolskiej policji, badający niewyjaśnione zbrodnie sprzed lat.

Jarosław Kaczyński zrezygnuje z funkcji prezesa PiS - poinformował dziennik.pl, powołując się na wypowiedź posła Marka Suskiego. - To kaczka dziennikarska - zdementował natychmiast w TVN24 rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Na wyścigi zaprzeczają też inni posłowie PiS.

Sąd Rejonowy w Pabianicach odroczył do 29 listopada proces oskarżonych o korupcję byłego posła SLD Andrzeja Pęczaka, lobbysty Marka Dochnala oraz jego asystenta.

Krzysztof Wyszkowski, dawny działacz Wolnych Związków Zawodowych, musi przeprosić Lecha Wałęsę za posądzenie go o przywłaszczenie tzw. francuskich pieniędzy. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku jest prawomocny.

W hołdzie żołnierzom Wojska Polskiego poległym w misjach poza granicami kraju Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło specjalną stronę internetową poświęconą ich pamięci.

Pion śledczy IPN wystąpił do sądu wojskowego o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec mieszkającej w Wielkiej Brytanii Heleny Wolińskiej. Chodzi o stalinowską prokurator wojskową, podejrzaną o bezprawne aresztowanie w latach pięćdziesiątych 24 osób.

Wydane przez marszałka Sejmu Ludwika Dorna zarządzenie, dotyczące m.in. wstępu do budynków parlamentu narusza ustawę o BOR - uważa marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Jego zdaniem, jest to także złamanie dobrego zwyczaju uzgadniania tych kwestii między marszałkami Sejmu i Senatu.

Myśliwy na oczach 4-letnich dziewczynek zastrzelił dwa psy. Dzieci mówią, że psy były łagodne i bawiły się z nimi, ale policja jest innego zdania: te psy zagryzły wcześniej dzika i były agresywne. Zobacz nagranie świadka zdarzenia.

Zatrzymaliśmy 16 osób związanych z grupą wołomińską - informują policjanci. Grupie zarzucają wprowadzenie do obrotu pół tony marihuany i amfetaminy, kilkuset tysięcy tabletek ekstazy oraz kilkudziesięciu kilogramów innych narkotyków.

Nastolatek, który w niedzielę wybrał się z rodzicami w góry, nie żyje. Ciało chłopca odnaleziono w okolicy Przełęczy Krzyżne - powiedział ratownik dyżurny TOPR. Tożsamość nastolatka potwierdzili rodzice. Chłopak rozstał się z rodzicami w rejonie Doliny Waksmundzkiej.

Szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Marzena Kowalska zaapelowała do warszawskich prokuratorów, by cofnęli złożone dymisje, tłumaczone "utratą zaufania" do szefowej prokuratury okręgowej - odwołanej już przez prokuratora generalnego.

Część PiS namawia prezydenta, by zwlekał z powierzeniem Donaldowi Tuskowi misji tworzenia rządu, a potem wskazał innego kandydata na premiera. Wszystko po, to by nowy gabinet nie przyjął budżetu i doszło do wyborów - twierdzi Jarosław Gowin z PO. - To bajki - ripostuje Jolanta Szczypińska z PiS.

Jutro szef ABW Bogdan Święczkowski - zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry - ma złożyć dymisję. Minister sprawiedliwości zadbał jednak o jego przyszłość i mianował go prokuratorem Prokuratury Krajowej - podało Radio ZET.

Policja zatrzymała 41-letniego Piotra B., chirurga naczyniowego z Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, w związku z podejrzeniami o przyjęcie łapówki. Mężczyźnie grozi kara do 10-lat pozbawienia wolności.

Pielęgniarka okazała się źródłem zakażenia gronkowcem złocistym wcześniaków na oddziale neonatologii Szpitala Klinicznego w Szczecinie. Dwoje wcześniaków jest obecnie odizolowanych i leczonych antybiotykami. Jedno dziecko zmarło.

3-letnia dziewczynka omal nie udusiła się w gdańskim szpitalu po podaniu corhydronu. Miała objawy jak po śmiercionośnej skolinie - bezdech i drgawki. Urząd rejestracji leków zlekceważył sygnał, a raport lekarza w tej sprawie zaginął - pisze "Dziennik".

Około tysiąca osób ewakuowano z jednej z lubelskich szkół, gdy na szkolnych korytarzach pojawił się gaz pieprzowy. Najprawdopodobniej rozpylenie drażniącego gazu było efektem "zabawy" młodzieży.