- Idźcie pod prąd. Pod prąd własnego egoizmu, pod prąd mody, pod prąd opinii, pod prąd - apelował na Jasnej Górze do młodzieży o. Rydzyk. W sobotę rozpoczęła się tam 10. pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja.

- Nie chcemy walki z Kościołem, ale rozdziału Kościoła od państwa, bo chcemy zeuropeizować Polskę - przekonywał w "Magazynie 24 Godziny" Tomasz Kalita z SLD. - To, co pan mówi, to język komunistyczny, brakuje tylko pomysłów o internowaniu prymasa - odpowiadał Stefan Niesiołowski z PO.

- Z szacunkiem odnosimy się do decyzji Irlandczyków, chociaż to niespodzianka. W tej chwili trwają intensywne konsultacje – powiedział w sobotę polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski pytany o wyniki irlandzkiego referendum ws. Traktatu Lizbońskiego.

Marek Borowski zrezygnował z przewodzenia Socjaldemokracji Polskiejl. Decyzję ogłosił podczas sobotniego posiedzenia Konwentu Krajowego partii. Z funkcji przewodniczącego odejdzie 1 sierpnia.

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stanowczo odpiera zarzuty, jakoby jego partia planowała wyprowadzenie części pieniądzy przeznaczonych na budowę Stadionu Narodowego. - PiS ma w tej sprawie czyste sumienie - zapewnił polityk.

Czy brytyjski sędzia Howard Webb podjął słuszną decyzję odgwizdując w doliczonym czasie gry karnego dla Polski w meczu z Austrią? Mimo rozbieżnych zdań w tej sprawie, goście programu "Tak czy nie" w TVN24 zgodnie stwierdzili, że Webb jest słabym arbitrem, bo popełnił wiele pomyłek podczas sędziowania meczu Polska-Niemcy.

Pieniądze wyprowadzone z budowy stadionów miały iść na tajny fundusz wyborczy PiS - tak, według "Newsweeka", miał zeznać jeden z podejrzanych o korupcję współpracowników byłego ministra sportu Tomasza Lipca. - W ciągu dwóch lat podczas ustawionych przetargów około 100 mln zł miało się znaleźć w rękach nieuczciwych urzędników - mówił w TVN24 dziennikarz "Newsweeka".

- Cieszy mnie, że Rosjanie przyjęli za cel budowanie stosunków pomiędzy naszymi krajami oparte na prawdzie historycznej, a nie politycznej grze - powiedział w TVN24 Donald Tusk. Premier twierdzi też, że rosyjscy przedstawiciele w niedawno powstałej Grupie ds. trudnych mają świadomość, że to "im trudniej będzie zajrzeć w tę prawdę".

- Wojskowe Służby PRL monitorowały działanie grupy oficerów SB, którzy uprowadzili ks. Popiełuszkę - dowiaduje się "Wprost". Tygodnik wyciąga takie wnioski z materiałów, które IPN dostał od Komisji Weryfikacyjnej WSI w 2007 roku. IPN i komisja odmówiły mu oficjalnych komentarzy na ten temat.

Detektyw Krzysztof Rutkowski usłyszy zarzuty ws. porwania Krzysztofa Olewnika - dowiaduje się "Rzeczpospolita". Wg dziennika, zajmujący się sprawą śledczy z gdańskiej prokuratury mają zarzucić mu składanie fałszywych zeznań i wyłudzenie pieniędzy od rodziny porwanego.

Rekordową ilość amfetaminy znaleźli policjanci z CBŚ w narkotykowej fabryce w jednej z podwarszawskich miejscowości. Produkcją i rozprowadzaniem amfetaminy na wielką skalę zajmowało się czterech mieszkańców Grodziska Mazowieckiego. Mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

Skazany za seksualne wykorzystywanie nieletnich, były dyrektor i dyrygent nieistniejącego już chóru Polskie Słowiki, Wojciech K., nie stawił się w areszcie po półrocznej przerwie w odbywaniu kary.

Policyjny śmigłowiec odnalazł chłopca, który w piątek w południe zaginął w miejscowości Drawień pod Szczecinkiem. Jest zdrowy. Bartka szukało ponad 50 policjantów i 150 żołnierzy.

Członkowie gangu pruszkowskiego, którzy niedawno opuścili areszt, znów zaczynają popełniać przestępstwa. W Pruszkowie skatowali i obrabowali małżeństwo przedsiębiorców - donosi "Życie Warszawy". - Nie ma co liczyć na resocjalizację tych osób, są głęboko zdemoralizowani i trzeba ich izolować od społeczeństwa - stwierdził w TVN24 rzecznik KWP Mariusz Sokołowski.

Już wkrótce polskich sądach mogą zajść duże zmiany. Procesy cywilne ma zrewolucjonizować przygotowywana ustawa, która umożliwi - na wzór amerykański - składanie pozwów zbiorowych. Ma to ułatwić uzyskanie wysokich odszkodowań od koncernów i Skarbu Państwa - informuje dziennik "Polska".

Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia skody favorit z samochodem ciężarowym man. Do wypadku doszło w miejscowości Rogoźno w powiecie zgierskim na drodze 702 Kutno-Zgierz w Łódzkiem o godz. 6 rano.

Resort edukacji od pół roku zwleka z wydaniem decyzji o przeprowadzeniu w Polsce powtórnych badań PIRLS – międzynarodowego testu sprawdzającego umiejętność czytania oraz rozumienia tekstu przez dziesięciolatków - pisze "Dziennik".

Skandalem zakończył się konkurs Super Premier w Opolu. Z prostego dodawania wynika, że zwycięstwo przypadło zespołowi Zakopower, jednak ze sceny, na oczach milionów telewidzów ogłoszono wygraną Kasi Cerekwickiej - na Kontakt TVN24 pisali oburzeni widzowie. Błąd naprawiono dopiero po dłuższej chwili.

Rosjanie są gotowi upamiętnić w Polsce ofiary Katynia - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalnie zdobyte informacje. Według gazety, między innymi o tym rozmawiano na pierwszym spotkaniu polsko-rosyjskiej Grupy ds. trudnych w piątek w Warszawie.