Płetwonurkowie wydobyli już oba ciała ofiar katastrofy awionetki, która w sobotę wpadła do Jeziora Dworackiego w okolicach Olecka. Strażacy wydobyli też zatopioną na głębokości sześciu metrów maszynę.

- Tylko "państwo jako instytucja" jest w stanie pomóc wyjść z tego kryzysu. Wierzę, że Stany Zjednoczone podejmą jednak działania, które przynajmniej ograniczą jego skutki - tak Lech Kaczyński skomentował poniedziałkową decyzję Izby Reprezentantów, która stosunkiem głosów 228 do 205 odrzuciła "Plan Paulsona" dla amerykańskiej gospodarki.

Zezwolenie na zestrzelenie porwanego samolotu jest nie do pogodzenia z konstytucyjną zasadą ochrony życia - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Rozstrzygnął w ten sposób spór pomiędzy MON - które opowiadało się za takim zezwoleniem, a MSWiA, które było stanowczo przeciw. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego natomiast, nawet gdyby zezwolenie takie było dozwolone przez konstytucję, to decyzja powinna należeć do prezydenta, a nie ministra obrony - jak uważa MON.

- W sprawie COS i mojego zatrzymania są dziesiątki różnych sytuacji i zbiegów okoliczności, którymi jestem zdziwiony - zeznał przed komisją śledczą ds. nacisków Tomasz Lipiec. Były minister sportu zasugerował, że stracił stanowisko, bo miała na nie apetyt Elżbieta Jakubiak.

Chiny, rok 2018. Wyjmujesz swój telefon i prosisz go, by zamówił dla ciebie pizzę. "Tak, taką co zwykle" - odpowiadasz na jego pytanie. Gdy za kilka minut miły goniec płynną chińszczyzną dziękuję za napiwek, nie dziwisz się specjalnie, że wszystko rozumiesz. W końcu twój telefon tłumaczy na bieżąco. Tak w skrócie można opisać wizję internetu, którą przedstawił w specjalnym wywiadzie dla tvn24.pl jeden z czołowych "Googlersów" Mario Queiroz.

Legitymacja studencka i indeks ok. 15 zł., poprawka - 50 zł., warunek - 350 zł., powtarzanie roku - 1000 zł. Z takimi opłatami powinien liczyć się student rozpoczynający naukę w szkole wyższej. Jednak nie każda uczelnia ujawnia takie opłaty zawierając ze studentem pisemną umowę. Dlatego za naruszenie praw studenta Politechnika Warszawska zapłaci 53 tys. zł kary.

Warszawa nie jest totalnie zakorkowana. Przyjechali koledzy z Gdańska i Krakowa i mówią, że w stolicy jest bardzo fajnie - przekonywała w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz. Internauci nie mogą uwierzyć: pani prezydent straciła kontakt z rzeczywistością.

Policjanci z Praszki (woj. Opolskie) zatrzymali trzech mężczyzn z "obwoźną stacją paliw". Handlowali tanim olejem napędowym a raczej... wodą ze śladową domieszką paliwa. W ich aucie były beczki o pojemności 1,3 tys. litrów, a w nich już tylko nieco ponad 300 litrów pseudopaliwa.

Jacek K., podejrzany o gwałt dyrektor sejneńskiego urzędu pracy, pozostanie w areszcie - zdecydował sąd okręgowy w Suwałkach. Mężczyzna jest oskarżany o wykorzystanie seksualne bezrobotnej kobiety.

Abp Tadeusz Gocłowski popiera rządowy projekt przymusowej kastracji pedofilów. - Trzeba to traktować jako leczenie, nie jako kara – argumentuje w radiu Zet. Były metropolita gdański chciałby też "zabetonować na 50 lat akta IPN".

- Mam obowiązek dyscyplinować działaczy PiS-u. Co do Ludwika Dorna, to byłem zbyt miękki. Sentymenty źle się kończą - stwierdził Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Polską". Prezes PiS zapowiedział, że będzie przeciw wprowadzeniu euro, za to za kastracją pedofilów i odebraniem esbekom wysokich emerytur.

Trzech żołnierzy koalicji międzynarodowej dowodzonej przez USA zginęło w wybuchu bomby podłożonej przy drodze na południu Afganistanu - poinformowało we wtorek dowództwo koalicji.

Grzegorz Szymański, dotychczasowy szef departamentu komunikacji społecznej w kancelarii premiera, będzie szefem Centrum Informacyjnego Rządu. Zasłynął on m.in. jako autor "przekazów dnia" - medialnych instrukcji wysyłanych politykom PO.

Koalicji rządzącej tak zależy na szybkich zmianach we władzach mediów publicznych, że rozważa poparcie projektu autorstwa lewicy. PO i SLD przygotowują się już do rozmów w tej sprawie - donosi "Rzeczpospolita".

- "Fakty" są bardziej obiektywne od "Wiadomości" TVP - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Białystok prezydent Lech Kaczyński. Mimo to, wcale nie przekonał się do bojkotowanego przez PiS TVN-u. Zdaniem Marka Suskiego, prezydent uważa program stacji komercyjnej za lepszy - ale wcale nie dobry.

Czesław Kiszczak jako młody kapitan Informacji Wojskowej zajmował się rozpracowywaniem oficerów, którzy walczyli w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie - donosi "Polska". Dziennikarze dotarli do archiwalnych dokumentów, z których wynika, że oskarżał on polskich żołnierzy o przygotowywanie akcji dywersyjnych i szpiegostwo.

MSWiA i policja chcą, by wszystkie listy gończe za groźnymi przestępcami były publikowane w sieci - donosi "Rzeczpospolita". - Wystąpiliśmy z taką propozycją do resortu sprawiedliwości. Czekamy na odpowiedź - powiedział gazecie Adam Rapacki, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

ABW bada sprawę umowy na zakup map i zdjęć satelitarnych dla wojska, zawartej przez MON pod kierownictwem Radosława Sikorskiego i wiceministra Marka Zająkały w 2006 r. - donosi "Dziennik". Śledczy sprawdzają, czy funkcjonariusze publiczni dopuścili się niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień.

Lech Wałęsa świętował w Warszawie. Na koncert w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej przybyli m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski, b. premierzy Tadeusz Mazowiecki i Jerzy Buzek, ministrowie rządu Donalda Tuska - Katarzyna Hall, Bogdan Zdrojewski, posłowie m.in. Wojciech Olejniczak, Sławomir Nowak, Nelly Rokita z mężem Janem. Wałęsa w poniedziałek skończył 65 lat, a koncert uświetnić miał także zbliżającą się 25. rocznicę otrzymania przez niego Pokojowej Nagrody Nobla.

Polscy sędziowie nie są przygotowani do prowadzenia spraw związanych z molestowaniem dzieci - donosi "Superwizjer" TVN. Dziennikarze przytaczają historię procesu aktora Bogusława Sobczuka, oskarżonego o molestowanie swojego synka - proces trwa już pięć lat i niedawno został unieważniony w związku z popełnieniem rażących błędów.