Były prezydent Aleksander Kwaśniewski został laureatem plebiscytu "Srebrne Usta" za rok 2007. Słuchacze radiowej Trójki nagrodzili go za słynną wypowiedź: "My wiemy, jak było i nie idźcie tą drogą! Jarosławie Kaczyński! Lechu Kaczyński! Ludwiku Dorn i Sabo! Nie idźcie tą drogą!".

Polscy prawosławni solidaryzują się z Serbami w ich żalu po utracie Kosowa. W Białymstoku odbywają się modlitwy w intencji pokoju w tym regionie. Hierarchowie tego wyznania wypowiadają się przeciwko uznaniu niepodległości Kosowa.

- Nie rozmawiałem ze znajomymi Marka Dochnala - zapewnił w "Magazynie 24 godziny" i dodał, że są poważne wątpliwości co do prawdomówności lobbysty. Zdradzał je również inny z zaproszonych gości, Andrzej Celiński z LiD, który podobnie jak Wassermann zasiadał w komisji ds. Orlenu.

Donald Tusk miał prawo oceniać prezesa Stoczni Gdańsk - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie i oddalił pozew Andrzeja Jaworskiego. Prezes Stoczni Gdańsk żądał od obecnego premiera przeprosin za wypowiedź w TVN24 oraz wpłaty 15 tys. zł na cel społeczny.

- Duchem jestem po stronie Kosowarów - powiedział TVN24 Władysław Bartoszewski. Dyplomata ostrzega jednocześnie, że młodemu państwu bardzo trudno będzie poradzić sobie z codziennymi problemami.

Groźny pożar samochodu na parkingu radomskiego supermarketu M1 sfilmowali internauci tvn24.pl Radosław Matejek i Piotr Kacprzak. Kierowcy, których samochody stały niedaleko, rzucili się, by gasić płomienie. Bez pomocy strażaków nie dali by sobie jednak rady.

Na drodze do granicy Świecku (Lubuskie) celnicy udaremnili próbę wywozu z Polski zabytkowego ciągnika Ursus C45 z 1957 roku. Wydająca charakterystyczny odgłos maszyna ze słynnym "kominkiem" to pierwszy polski traktor produkowany po wojnie przez zakłady w Ursusie.

Ordynator oddziału pediatrycznego jędrzejowskiego szpitala zrezygnowała ze stanowiska - poinformowało Radio Kielce. Lekarka zasłynęła, gdy będąc na zwolnieniu lekarskim kobieta pojechała na wycieczkę. W czasie jej nieobecności z powodu braku pediatrów ewakuowano pacjentów z jej oddziału.

Na kary po 15 lat więzienia kielecki sąd skazał dwoje osiemnastolatków za zabójstwo 84-letniej kobiety. Wobec trzeciego oskarżonego - siedemnastolatka - sąd orzekł pobyt w zakładzie poprawczym. Mimo że oskarżeni dopuścili się brutalnej zbrodni, sąd złagodził im kary m.in. ze względu na ich młody wiek.

Jeleniogórska policja zatrzymała fałszywego prawnika. 27-letni mężczyzna przedstawiał się jako adwokat z wpływami i obiecywał klientom załatwienie spraw - w ten sposób wyłudzając od nich pieniądze. Oszukał w ten sposób co najmniej kilkadziesiąt osób.

- Decyzja rządu jest zbyt pochopna - mówią posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Zbigniewa Girzyńskiego z PiS, rada ministrów niepotrzebnie pospieszyła się z uznaniem nowego państwa.

Olsztyńscy naukowcy i artyści opublikowali list w obronie prezydenta tego miasta. Czesław Małkowski obwiniany jest przez media o molestowanie urzędniczek i gwałt na jednej z nich. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Zabytkowy pałac Strzeszowie (Dolnośląskie) w płomieniach. Pożar strawił większość dachu. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. - Wszyscy mieszkańcy budynku zdołali go opuścić, jeszcze przed przybyciem straży. Nikomu nic się nie stało - poinformował Krzysztof Gielsa z Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Poznańscy policjanci szukali nietypowych złodziei samochodów. Znaleźli ich - i okazałao się, że to sklepowi włamywacze, którzy upodobali sobie... stare fordy eskorty jako środek podróży na włamania.

Korupcja w katowickiej klinice okulistycznej - ujawnia NIK po prześwietleniu placówki. - Nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek znalazł tak dużą skalę nieprawidłowości - ocenił prowadzący kontrolę Dariusz Jorg. Szpitalem zarządza znana okulistka prof. Ariadna G.- Ł., w przeszłości synowa byłego I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka.

- Zarzucanie mi rozrzutności grosza państwowego to kłamstwo - w taki sposób szef MON Bogdan Klich komentuje doniesienia "Super Expressu", że jego podróże do domu wojskowym samolotem kosztują 10 tys. zł tygodniowo. Podkreśla, że latał "tylko kilka razy".

Święto Jedności Kaszubów jednak się odbędzie. Obchody święta stanęły pod znakiem zapytania, bo w tym roku wypadło w okresie Wielkiego Postu - i zaprotestował proboszcz, co w oficjalną odmowę przemienił burmistrz Miastka. Ale po kolejnym spotkaniu organizatorów z władzami miasta decyzję zmienił.

Sześć osób usłyszało już zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej po spektakularnej akcji CBŚ. Uderzając niemal jednocześnie w trzech miejscach, policjanci przerwali szlak przemytu heroiny z Turcji przez Polskę do Wielkiej Brytanii. W Gdańsku, w podwarszawskiej Magdalence i Medyce przechwycono 74 kilogramy narkotyku.

Decyzję o uznaniu niepodległości Kosowa podjęliśmy z pewną wstrzemięźliwością, ale nie mogła być inna - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski. Dodał, że ta sprawa nie może być precedensem dla innych tendencji separatystycznych.