Antoni Macierewicz odwoła się od wyroku warszawskiego sądu okręgowego, który nakazał mu w poniedziałek przeprosić byłego szefa Wojskowych Służb Informacyjnych gen. Marka Dukaczewskiego. Macierewicz odpowiadał za zniesławienie.

Nikt nie składał mi propozycji powrotu do polityki - mówił na antenie TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz. O tym, że były premier mógłby wrócić na fotel szefa rządu po przedterminowych wyborach pisał "Dziennik".

Nie udało się z Warszawy do Łodzi - podjął się jeszcze ambitniejszego wyzwania. Krzysztof Jarzębski chce przejechać na wózku inwalidzkim przez całą Polskę. Dzisiaj wyrusza z Zakopanego, żeby zakończyć maraton w Gdańsku.

- Na tę chwilę można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, iż Samoobrona koalicję opuści - powiedział rzecznik tej partii Mateusz Piskorski w TVN24. Andrzej Lepper ma w poniedziałek ogłosić decyzję władz partii w tej sprawie.

Europoseł Samoobrony Ryszard Czarnecki jest przekonany, że powstanie sojusz LPR i Samoobrony. Dziś władze Samoobrony rozstrzygną, czy partia weźmie udział w porozumieniu wyborczym z Ligą Polskich Rodzin.

Nie można przeprowadzić wyborów bez poprawienia ustawy lustracyjnej - ostrzega rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski w liście do premiera. To reakcja RPO na apele o rozpisanie przedterminowych wyborów w związku z aferą gruntową.

Urażony wypowiedziami ojca Tadeusza Rydzyka o sobie i swojej żonie Lech Kaczyński chce jasnego stanowiska Watykanu. Dlatego miał się kontaktować z sekretarzem stanu w Watykanie - pisze "Dziennik".

Prokuratura przygotowuje zarzuty dla byłego wicepremiera Andrzeja Leppera – dowiedział się „Wprost”. Według tygodnika jedynie przeciek z CBA o planowanej akcji sprawił, że Lepperowi "się upiekło"

Jedyny koncert w Polsce irlandzkiej gwiazdy Sinead O'Connor. Dzisiejszy występ w Poznaniu jest ostatnim akcentem zakończonego na początku miesiąca Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta.

Agencja Wywiadu zatrzymała Palestyńczyka podejrzewanego o związki z Al-Kaidą - donosi "Dziennik". Szczegóły śledztwa to tajemnica, ale gazeta pisze, że mężczyzna mógł przewozić instrukcje dla terrorystów.

Szef Samoobrony Andrzej Lepper zapowiedział w TVN24, że zrzeknie się immunitetu poselskiego w sprawie o zniesławienie, wytoczonej mu przez Anetę Krawczyk, głównego świadka w tzw. seksaferze w Samoobronie.

W Sądzie Rejonowym w Kielcach ma się dziś rozpocząć proces trzech mężczyzn, w tym poznańskiego działacza piłkarskiego Bolesława K. Oskarżeni są o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

W związku z powrotem upałów strażacy apelują o szczególną ostrożność z ogniem. W niedzielę 10 jednostek straży, wozy i samoloty gasiły pożar, który wybuchł w lesie na pograniczu polsko-czeskim w okolicach Kamiennej Góry.