Prokuratura wzywa Kulczyka

Katowicka prokuratura wezwała Jana Kulczyka na przesłuchanie w sprawie tzw. afery Orlenu na 4 stycznia przyszłego roku - dowiedziała się "Rzeczpospolita" ze źródeł zbliżonych do śledztwa.

Miss Europy z Jarosławia

Ma dwa i pół roku, 30 cm wzrostu i waży 5 kilogramów. Piękność z Jarosławia, czyli Nikita, właśnie została ''psią" Miss Europy.

Nie chcą przytulić się do Platformy

- Chcieliśmy zmienić PiS, ale nam się to nie udało - mówił na antenie TVN24 Paweł Zalewski, który wraz z Kazimierzem Ujazdowskim i Piotrem Krzywickim opuścili partię. Były poseł PiS zapewnił, że nie zamierzają zakładać klubu parlamentarnego ani partii politycznej.

Jak się zaczął stan wojenny w TV

Maciej Wierzyński, komentator TVN24, był wydawcą programu "Studio Dwa" w Telewizji. W rozmowie z tvn24.pl wspomina ostatnie godziny telewizyjnego programu w sobotę 12-go grudnia 1981 roku.

Jaruzelski idzie pod sąd

Już za miesiąc, 29 stycznia, rozpocznie się proces architektów stanu wojennego: generałów Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka, Floriana Siwickiego oraz byłego I sekretarza KC PZPR Stanisława Kani.

S.O.S. dla Radia Maryja

Krajowy Sekretariat S.O.S. dla Radia Maryja apeluje do słuchaczy o "ratowanie" radia i związanych z nim instytucji. Jak podkreślają autorzy apelu, "egzystencja" radia jest zagrożona przez "wybryki niektórych osób ze środowiska rządowego".

Stokłosa w Polsce przed Nowym Rokiem?

Henryk Stokłosa jeszcze w tym roku powinien być w Polsce. Niemiecki sąd zgodził się na wydanie byłego senatora na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) - dowiedziała się PAP ze źródeł w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Naczelny "Trybuny" zwolniony

Marek Barański został odwołany z funkcji redaktora naczelnego "Trybuny". Zastąpił go poprzedni naczelny, Wiesław Dębski.

"Jestem spokojny, nikt więcej nie odejdzie"

Przemysław Gosiewski twierdzi, że nie będzie kolejnych odejść z Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem spokojny o innych członków PiS - powiedział. Jego zdaniem posłowie, którzy odeszli z partii, powinni zrzec się mandatów.

Dziewięć godzin koszmarnego lotu

Ciężko chory mężczyzna wracał samolotem linii LOT z USA do Wrocławia. Jego nosze obsługa samolotu zainstalowała tuż pod sufitem, uniemożliwiając pielęgniarce zaopiekowanie się chorym. Trzy dni później mężczyzna zmarł. Sprawą zajmie się prokuratura.

TVN pozywa "Gazetę Polską"

Telewizja TVN złożyła pozew cywilny przeciwko wydawcy "Gazety Polskiej" oraz jej dziennikarzom: Tomaszowi Sakiewiczowi, Katarczynie Hejke, Teresie Wójcik i Piotrowi Lisiewiczowi.

Saleta odzyskał przytomność

Przemysław Saleta odzyskał przytomność. Został odłączony od aparatury. Oddycha samodzielnie - powiedział dr Andrzej Chmura rzecznik kliniki na Lindleya w Warszawie.

Karski dostał order z rąk szefa WSI

Karol Karski, poseł PiS i rzecznik dyscyplinarny tej partii, w 2001 roku otrzymał od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Złoty Krzyż Zasługi - ustaliło RMF FM. Odznaczenie, podczas uroczystej gali, wręczał mu gen. Marek Dukaczewski, późniejszy szef WSI.

Pamiętam 13 grudnia…

- Pamiętam jak ZOMO strzelało do robotników, pamiętam zagazowaną klatkę schodową i płonącego Lenina – pisze Katarzyna. Zupełnie inaczej pamięta to ptus: - Wyjrzałem przez okno, żeby zobaczyć wojnę. Byłem rozczarowany. Internauci tvn24.pl wspominają stan wojenny.

Zobacz, co Zalewski podpisał przed wyborami

- Odwoływanie się do deklaracji, jaką podpisywali kandydaci PiS w wyborach nie ma ani prawnych, ani moralnych podstaw - zapewniają Paweł Zalewski i Kazimierz Ujazdowski. TVN24 dotarła do dokumentów, w których zobowiązują się do rezygnacji z mandatu w przypadku "zaprzestania wspierania PiS".

Dorn zostaje w PiS

Ludwik Dorn nie pójdzie w ślady Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego. Zostaje w PiSie, nie wróci jednak na stanowisko wiceprezesa - dowiedziała się TVN24.

Stan wojenny dzień za dniem

Trwał kilkaset dni i kosztował życie kilkudziesięciu osób. Zobacz, jak wyglądały najważniejsze wydarzenia tego ciemnego okresu polskiej historii.

Fotyga: zniesienie embarga na mięso to za mało

- Rosja mówi tylko o możliwości zniesienia embarga na mięso, a ważniejsze są produkty roślinne – tak Anna Fotyga w „Sygnałach Dnia” podsumowała efekt polsko-rosyjskich rozmów handlowych. Była szefowa MSZ jest zdania, że rząd nie powinien rezygnować z „doświadczenia i skuteczności” prezydenta w polityce zagranicznej.

Ofiary stanu wojennego

- Nie używać bezmyślnie broni, aby nie było zbędnych trupów – instruował legnickich milicjantów gen. Edward Tarała. Od wprowadzenia stanu wojennego do 1989 r. z rąk aparatu przymusu PRL zginęło 57 osób – zamordowanych przez milicjantów i esbeków, zastrzelonych w ulicznych demonstracjach.

Mężydło: Dorn będzie upokarzany w PiS

Los Ludwika Dorna jest już przesądzony: sam odejdzie z PiS, albo zostanie wyrzucony. Teraz jego pozycja jest bardzo słaba, będzie tam zatem mocno upokarzany, albo poniewierany - ocenił w TVN24 poseł PO Antoni Mężydło.

Pierwsza dymisja w rządzie Tuska

Po zaledwie kilku tygodniach pracy gabinetu Donalda Tuska jest już pierwsza dymisja. - Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej zrezygnowała ze stanowiska – powiedział w Radiu ZET szef resortu obrony Bogdan Klich. Wągrowska była w rządzie nieco ponad dwa tygodnie.

ZOMO na ulicach Warszawy

Na ulice Warszawy znów wyjechały czołgi i wozy opancerzone, na chodnikach stanęły koksowniki - wszystko po to, by dać dowód pamięci wydarzeń sprzed 26 lat. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego młodzi ludzie, którzy tamten czas znają tylko z lekcji historii i opowieści rodziców, chcą pokazać, że pamięć o wydarzeniach z 13 grudnia 1981 jest ciągle żywa.

Prezydent z premierem w Lizbonie

Prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk wezmą udział w uroczystości podpisania Traktatu Reformującego Unię Europejską w Lizbonie. Podpis pod dokumentem, w południe miejscowego czasu (13-ta w Polsce) , złożą premier i minister spraw zagranicznych. Prezydent natomiast przewodniczy delegacji.

Stadion Narodowy jednak w niecce

Stadion Narodowy powstanie w niecce Stadionu Dziesięciolecia, a nie na błoniach wokół niego. Ekspertyzy geologiczne wskazują, że nie wiążą się z tym żadne zagrożenia - mówi "Gazecie Prawnej" minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Dyplomaci "dyplomatycznie" zawróceni

Kierownictwo MSZ wstrzymało dwie zagraniczne nominacje, które były przygotowywane, gdy resortem kierowała Anna Fotyga - informuje "Rzeczpospolita"

Generał na podsłuchu

Przez dwa miesiące nielegalnie podsłuchiwano bliską przyjaciółkę gen. Bogusława Packa, byłego komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, który teraz ma szansę wrócić na to stanowisko - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Rozkaz założenia "pluskwy" wydał były komendant mazowieckiego oddziału ŻW.

Staruszki z domu w Radości będą zeznawać

Pensjonariuszki z domu opieki w Radości zostaną przesłuchane - informuje dziennik "Polska". Kobiety będą zeznawały w charakterze świadków. Warszawska prokuratura zapewnia, że przesłuchanie odbędzie się w obecności psychologa.

"Wiadomość o mojej śmierci politycznej jest przedwczesna"

Dalsza egzystencja w PiS w formie zawieszonego członka partii, bez swobodnej możliwości wykonywania obowiązków parlamentarnych nie miała sensu - mówi w TVN24 o powodach odejścia z PiS Kazimierz Ujazdowski. I jak dodaje: nie miałbym pewności, czy taka sytuacja by się nie powtórzyła.