25-letni Kamil T., który zaatakował nożem ciężarną konkubinę i 15-letnią dziewczynę, nie żyje. Powiesił się na drzewie niedaleko stadionu w Żarach. Obie jego ofiary są w stanie ciężkim. Ciężarna kobieta straciła dziecko.

Śledztwo w sprawie wypadku z udziałem Macieja Zientarskiego zostało zawieszone z powodu niemożności nawiązania z nim współpracy - informuje warszawska prokuratura. Wcześniej biegły z zakresu psychiatrii i neurologii ocenił, że dziennikarz nie może być na razie przesłuchiwany, bo nie pozwala na to stan jego zdrowia.

- Byłem podrywaczem - powiedział portalowi onet.pl były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Kiedy? - W przedszkolu, prowadzonym przez siostry zakonne - dodał. Co poseł robił, zanim został posłem? Pracował, studiował, grał na giełdzie, a raz nawet zatruł się alkoholem.

We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył do 14 listopada planowaną rozprawę lustracyjną Małgorzaty Niezabitowskiej z powodu jej choroby. Wcześniej sąd pierwszej instancji uznał, że była rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego nie była tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Od wyroku odwołał się wówczas IPN.

Wziął łapówkę, teraz grozi mu więzienie. CBA zatrzymało ordynatora Oddziału Hematologii jednego z krakowskich szpitali chwilę po tym, jak przyjął 300 zł złotych za "odpowiednie leczenie". - Pacjentka była w trakcie leczenia. Wręczenie pieniędzy nie decydowało o dalszym przebiegu hospitalizacji - informuje prokuratura.

Z zeznania marszałka Sejmu wynika, że był zainteresowany nielegalnym zdobyciem tajnego dokumentu - twierdzi były weryfikator WSI Antoni Macierewicz. Jego zdaniem Bronisław Komorowski powinien się wytłumaczyć przed sejmową komisją. - Nikt mnie nie wezwał. Jeśli się tak stanie, rozważę to - odpowiada polityk PO.

Trzy a nawet cztery posiedzenia Sejmu zamiast dwóch, dłuższe obrady, mniej zagranicznych wyjazdów - zdecydował marszałek Bronisław Komorowski. A wszystko po to, by posłowie przyjęli na czas projekty ustaw, którymi zasypie ich rząd.

Po co jeździmy do Wielkiej Brytanii? Okazuje się, że nie tylko po to, by zarabiać funty. Do Londynu ściągają zawiedzeni małżonkowie, bo nad Tamizą można się rozwieść szybko i tanio. W ubiegłym roku brytyjskie urzędy unieważniły ok. 7 tys. polskich małżeństw - pisze "Polska".

Już dziś Lech Wałęsa może liczyć, że na obchody 25. rocznicy przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla przyjedzie 47 przywódców państw Europy, a lista wybitnych gości nie jest jeszcze zamknięta. Znacznie gorsze nastroje panują w Kancelarii Prezydenta. Przyjazd na organizowany przez Lecha Kaczyńskiego bal potwierdziło jak dotąd około 15 prezydentów - pisze "Polska".

Donald Tusk ma spotkać się w Warszawie z przewodniczącą Związku Polaków na Białorusi. Andżelika Borys jest jednak chora i nie wiadomo czy na spotkanie dotrze. W poniedziałek z powodu choroby odwołała występ w magazynie TVN "Teraz My".

Lech Kaczyński i Radosław Sikorski znów z jednego miejsca będą mówić o sprawach Polski na forum międzynarodowym. Tym razem prezydent i szef polskiej dyplomacji lecą do USA, gdzie wezmą udział w 63. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Polski prezydent spotka się także w Nowym Jorku z Georgem Bushem.

Po latach sejmowych przepychanek i politycznych bitew parlament jest blisko obniżenia emerytur byłym esbekom. W tym tygodniu do Sejmu trafi przygotowanego przez Platformę Obywatelską projekt ustawy odbierającej przywileje emerytalne funkcjonariuszom peerelowskich organów bezpieczeństwa - pisze "Dziennik".

Majowa "podróż życia" do Ameryki Południowej długo odbijała się premierowi czkawką. Minęło jednak kilka miesięcy, sprawa przycichła i Donald Tusk planuje kolejne egzotyczne wojaże. W październiku wybierze się do Pekinu, a w listopadzie odwiedzi Zatokę Perską - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Jest szansa, że w grudniu na warszawskim stoku w Parku Szczęśliwickim znów będzie można pojeździć na nartach - informuje "Życie Warszawy". Ratusz wywalczył w sądzie ugodę z dotychczasowym zarządcą i właśnie przejmuje obiekt.

Aktorka Grażyna Barszczewska, dyrygent i twórca "Poznańskich Słowików" Stefan Stuligrosz oraz dziennikarz TVN24 i TVN Tomasz Sianecki zdobyli laury 8. edycji konkursu Mistrz Mowy Polskiej. Wyniki ogłoszone zostały w poniedziałkowy wieczór w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Ukarałeś dziecko klapsem, albo ostrą reprymendą? Teraz ty możesz "dostać po łapach". Ministerstwo Pracy przygotowuje nowy projekt zmian w ustawach zapobiegających przemocy w rodzinie. Rodzic za uderzenie dziecka -w najlepszym razie - powędruje do oślej ławki na karne zajęcia korekcyjno-edukacyjne. W najgorszym straci prawa rodzicielskie - pisze "Rzeczpospolita".

Prof. Andrzej Zybertowicz pokieruje prezydenckim zespołem do spraw bezpieczeństwa energetycznego twierdzi "Rzeczpospolita".

Marszałek Sejmu Stefan Niesiołowski nie zgadza się ze swoim partyjnym kolegą Januszem Palikotem, który uważa że archiwa IPN należy spalić. - To prywatny pomysł Palikota, a nie linia partii - przekonuje Niesiołowski i przy okazji w chamski sposób obraża Andrzeja Gwiazdę.

Czy można sądzić człowieka, który i tak jest już przetrącony? Czy na współpracę z SB da się znaleźć usprawiedliwienie? Na te pytanie w "Teraz MY! Dogrywka" szukali odpowiedzi Bronisław Wildstein i Piotr Najsztub. Publicyści nie byli zgodni: - Wolszczan kompromituje się tym, jak dziś mówi o swojej współpracy - przekonywał Wildstein. - To nie ma znaczenia, co teraz mówi. Od przetrąconych ludzi nie oczekuje się skruchy - odpowiadał były szef "Przekroju".