Najpierw "dla szpanu" znęcali się nad swoim nauczycielem a potem swoje "wyczyny" umieścili w internecie. Dziś sąd Sąd Rejonowy w Rykach (woj. lubelskie) sprawę sześciu uczniów miejscowej szkoły zawodowej w Rykach skierował do mediacji. Cel: pojednać pokrzywdzonego i oskarżonych, i umożliwić warunkowe umorzenie sprawy.

Senatorowie opowiedzieli się za rozdzieleniem funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora. Ustawa w tej sprawie przeszła po kilku poprawkach.

Senat odrzucił sprawozdanie z działalności w 2008 r Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jeśli to samo zrobi Sejm i prezydent, Rada zostanie rozwiązana. Sejm zajmie się sprawozdaniem na przełomie sierpnia i września.

Podróżni skazani na komunikację zastępczą i pociągi kierowane na objazdy - taki jest skutek kradzieży 250 metrów sieci trakcyjnej na trasie Białystok-Ełk. Sprawców szuka już policja.

Cofnięcia kar prawie dwóch milionów złotych, nałożonych na trzy warszawskie szpitale i wyciągnięcia konsekwencji wobec pracownika NFZ, który wymierzył ich wysokość, domaga się samorząd lekarski. To reakcja na decyzję Funduszu po prowokacji dziennikarza TVN24, któremu nie udzielono pomocy pomimo jego sugestii, że ma objawy grypy A/H1N1.

Trzej młodzi mężczyźni bez wyraźniej przyczyny skatowali bezdomnego w Płocku. Okładali go metalowymi rurami po całym ciele. Ciężko pobity 37-latek trafił do szpitala. Jego stan lekarze określają jako poważny. Napastnicy zostali zatrzymani przez policję.

Około godziny drugiej w nocy na przejściu granicznym w Budzisku (woj. podlaskie) podczas rutynowej kontroli celnicy udaremnili przemyt 10 kilogramów amfetaminy i 2 kilogramy niezidentyfikowanych jeszcze zielonych tabletek.

Pięć tysięcy złotych będzie musiał zapłacić właściciel portalu nasza-klasa.pl, za to, że zbyt długo zwlekał z usunięciem fikcyjnego konta jednego ze swoich użytkowników. To on złożył pozew. Teraz, oprócz pieniędzy na swoim koncie, zobaczy przeprosiny na stronie portalu i w jednym z zachodniopomorskich tygodników. O ile spółka nie złoży odwołania.

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Lech Haydukiewicz uważa, że szef Rady, Wojciech Kołodziejski nie dopełnił swoich obowiązków podczas czwartkowego wyboru rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. W związku z tym zamierza powiadomić prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez swojego szefa.

W środę pijany gnał spychając innych z drogi. Teraz jest już w domu - wyszedł za kaucją. Mężczyzna ten kilkakrotnie był wcześniej zatrzymywany za jazdę po alkoholu. - Sąd powinien rozważyć, czy w takim drastycznym przypadku nie zastosować jednak aresztu - uważa Zbigniew Ćwiąkalski.

Dwa tygodnie, a nie dwa lata - najprawdopodobniej tylko tyle będzie trzeba poczekać na ekspertyzę biegłych w sprawie 11-letniego Michała, któremu - według jego mamy - szczecińscy rehabilitanci połamali nogi. Ekspertyza jest konieczna by rodzina chłopca dostała jakiekolwiek zadośćuczynienie za krzywdę Michała.

Ile dni trwało Powstanie Warszawskie? Wygląda na to, że to pytanie zaskoczyło podczas rozmowy z radiem TOK FM posła PiS Adama Hofmana. - Nie róbmy takich testów, bo to nic nie daje - bronił się przed odpowiedzią poseł, zasłaniając tym samym swoje luki w pamięci.

Najczęściej śmieszy, czasem zadziwia i niemal zawsze wprawia dorosłych w zakłopotanie - mowa o dziecięcym języku, którego poza rodzicami - nikt nie potrafi zrozumieć. Niedługo na półki księgarń trafi specjalistyczny słownik, który zbiera i wyjaśnia najoryginalniejsze słowa wymyślone i używane przez dzieci.

Najpierw za pieniądze wypożyczyła swój brzuch i urodziła dziecko obcych ludzi. Teraz 32-letnia łodzianka chce przed sądem walczyć o prawo do opieki nad chłopcem. W polskim prawie - to precedens. Jak informuje "Dziennik", kobieta ma spore szanse na odzyskanie dziecka.

Nie opalanie, a dopalanie stało się tegorocznym przebojem na polskich plażach - wynika z raportu "Rzeczpospolitej". Chaos, diablo i snow power święcą triumfy, a władze kurortów bezradnie załamują ręce. Również policja bije na alarm - pisze gazeta.

Na litr wody łyżka soli i łyżeczka cukru - to najprostszy przepis na zalewę do kiszonych ogórków. Przepis bardzo na czasie, bo "sezon ogórkowy" wszędzie, gdzie okiem sięgnąć - od grządek, poprzez teatry i kina, aż po sejmowe ławy.

Nieznani sprawcy sterroryzowali załogę i na kilkanaście godzin przejęli kontrolę nad fińskim statkiem towarowym. Do zajścia doszło w nocy 24 lipca na szwedzkich wodach terytorialnych, między wyspami Gotlandia i Olandia. Jednak sprawę ujawniono dopiero po tygodniu.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała Rady Nadzorcze w TVP i Polskim Radiu - poinformował późnym wieczorem szef KRRiT Witold Kołodziejski. Doszło do porozumienia członków KRRiT rekomendowanych przez PiS z Tomaszem Borysiukiem, członkiem Rady rekomendowanym przez Samoobronę, a obecnie kojarzonym z SLD.

Powstanie Warszawskie często bywa przedstawiane w duchu romantycznym, tymczasem ono było straszliwie przegrane w sensie wojskowym, militarnym i ludzkim - podkreślił w programie "24 godziny" socjolog, Paweł Śpiewak. W jego opinii, Muzeum Powstania Warszawskiego pokazuje jednostronną wizję tego zrywu. - Muzeum wybudowaliśmy po to, by już nigdy nie było żadnych powstań – bronił idei tej placówki jej dyrektor Jan Ołdakowski.