Za pół miliona euro sprzedany został najdroższy koń w niedzielę na aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Wyhodowaną w Janowie Podlaskim siwą 4-letnią klacz imieniem Pinta kupiła Shirley Watts, żona perkusisty zespołu Rolling Stones.

Tomasz Roliński: z zawodu akustyk z zamiłowania - od 20 lat społeczny kontroler stołecznych chodników i ulic. Co na nich znalazł do tej pory?

Donald Tusk nie będzie rozmawiał 1 września z Władimirem Putinem o trudnej historii. - Są inne ważne tematy - przekonuje szef gabinetu politycznego premiera. - Ta wypowiedź to dowód, że nie mamy premiera "od spraw trudnych", ale wyłącznie od łatwych. Donald Tusk ucieka od problemów i tak zrobi 1 września - komentuje w rozmowie z tvn24.pl rzecznik PiS Mariusz Błaszczak.

Jadąc samochodem w upalny dzień pijmy dużo wody, baczniej niż na co dzień zwracajmy uwagę na prędkość, uważajmy na rolnicze kombajny, ciągniki i sprzedawców owoców lasu. Co robić, aby letnia wycieczka nie skończyła się tragicznie, radzi insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Relacje gospodarcze, nie historyczne. A jeśli o "trudnej historii", to nie wprost, ale poprzez "krążenie" i "w aurze dnia" - tak mają wyglądać według Sławomira Nowaka rozmowy Donalda Tuska z Władimirem Putinem. Rosyjski premier pojawi się na Westerplatte 1 września, ale o agresję ZSRR na Polskę na pewno nikt go nie zapyta: - Jest masa innych tematów - ucina Nowak.

Prawie pięć godzin negocjacji - i brak porozumienia. Fiaskiem zakończyły się rozmowy ze strajkującymi pielęgniarkami w radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Niewykluczone, że konieczna będzie ewakuacja części pacjentów. W poniedziałek do wojewody ma trafić wniosek o zawieszenie działalności części oddziałów. Na razie szpital przyjmuje chorych jak na ostrym dyżurze.

Premier rozmawiał z szefem katarskiego rządu o pieniądzach za stocznie w Gdyni i Szczecinie - potwierdził w TVN24 Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego Donalda Tuska. - Obiecał pomóc ile może, ale to nie rząd katarski jest inwestorem - dodał Nowak.

Rozbój, pościg, rozbite radiowozy i strzelanina - to wszystko przy jednej okazji zdarzyło się w nocy z soboty na niedzielę w okolicach Chojnic na Pomorzu. Wszystko po tym, gdy pewien kierowca bmw postanowił podwieźć dwóch autostopowiczów. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Czy znów za konia ktoś zapłaci ponad milion euro? Na to pytanie odpowiedź padnie w niedzielę w Janowie Podlaskim. Odbędzie się tam najsłynniejsza aukcja koni arabskich "Pride of Poland". W sumie do sprzedaży wystawiono 36 koni: 33 klacze i 3 ogiery.

Nową hipotezę w sprawie zabójstwa Marka Papały stawia dziennikarz "Polski" Leszek Szymowski. Według niego, zlecenie morderstwa mógł wydać nie Edward Mazur, a były funkcjonariusz SB, Adam D. Dziennikarz zaznacza, że ten wątek został zupełnie zignorowany przez prokuraturę. Motywem zbrodni miałby być raport o powiązaniach przestępców, polityków i urzędników, który dostał gen. Papała - a w którym padały nazwiska i Adama D., i Edwarda Mazura.

- Trzeba walczyć z takimi ksenofobami - oświadczył w programie "24 godziny" senator Tadeusz Skorupa, który chce ścigania za znieważenie polskich górali na forach internetowych. Sprawa ma związek ze śmiercią konia na drodze do Morskiego Oka. - Jaki jest koń, każdy widzi - mówiła z kolei dr Dorota Sumińska. Jej zdaniem, najważniejsza w całej sprawie jest zmiana prawa dotyczącego ochrony zwierząt.

Główna rola w filmie "Cud Biegania", patronka pielgrzymek na Jasną Górę, prezenterka MTV, a nawet... poskramiaczka Władimira Putina. Internauci - komentując najpierw bieg Gosi na koncert U2, a potem jej występ w TVN24 - nie kryją podziwu i już przymierzają "biegaczkę" do nowych ról.

Jeżeli pisze do ciebie "dziedzic fortuny utraconej w trakcie przewrotu politycznego", "syn obalonego przywódcy państwa afrykańskiego" czy "uchodźca polityczny", to niemal pewne jest, że bierzesz udział w tzw. "nigeryjskim szwindlu". Policja radzi, jak nie dać się wciągnąć w grę psychologiczną i nie paść ofiarą oszustwa internetowego.

Pięciu policjantów z Żar (woj. lubuskie) zostało rannych w wypadku radiowozu, do którego doszło w Skwierzynie. Funkcjonariusze trafili do szpitala. Prowadząca przez miasto trasa krajowa nr 3 była przez na kilka godzin zablokowana.

Jan Rokita musi płacić za incydent w samolocie Lufthansy, orzekła niemiecka prokuratura. - Ta grzywna jest zasadna, bo Jana Rokitę obowiązują takie same prawa jak każdego obywatela - komentowała w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, była partyjna koleżanka Rokity. W obronie Jana Rokity stanął natomiast Adam Hofman z PiS. Stwierdził, że Rokita "powinien dochodzić swoich roszczeń". Komentarzy jest więcej.

- Bez względu na odmowę wjazdu do Polski uczestnikom rajdu rowerowego śladami Stepana Bandery nikt nie zabroni Polakom zwiedzania ich miejsc pamięci na Ukrainie - powiedział dyrektor Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie Ihor Hawryszkewycz. Wcześniej ukraińskie media cytowały zapowiedzi miejscowych działaczy, że "patriotyczne siły" na Ukrainie zablokują dla polskich turystów wejście na cmentarz Orląt Lwowskich.

Strażacy mają dość nagminnych wezwań do usuwania gniazd os i szerszeni. Każdego lata takie wyjazdy to 30 procent interwencji. Tyle tylko, że coraz częściej straż traktowano jak firmę ogrodniczą i wzywano do każdego drobiazgu. Teraz to się zmieni, bo Komenda Główna PSP opracowała specjalną instrukcję, w której wylicza priorytetowe przypadki.

- Platforma Obywatelska chce, by wizytę Władimira Putina w Polsce postrzegano jako wielkie wydarzenie, podczas gdy będzie to kilkugodzinny pobyt - tak sprawę wizyty premiera Rosji w Polsce komentuje Adam Hofman z PiS. - To nie jest duża oficjalna wizyta, tylko wizyta okolicznościowa - ripostuje Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.