Awionetka rozbiła się przez mgłę

Według biegłych wszystko wskazuje na to, że to fatalne warunki atmosferyczne były przyczyną piątkowej katastrofy awionetki w Pastewnikach na Dolnym Śląsku. W wypadku zginęły dwie osoby.

"Politycy wykorzystują śmierć naszych ojców"

Obrzydliwy, gorszący i brudny spór - w taki sposób prezes Federacji Rodzin Katyńskich określa ostatnie zamieszanie wokół sejmowej uchwały w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę w 1939 roku.

Nowy spot PiS - śmieją się z Pitery, "pitbulla PO"

Kolejny animowany spot PiS. Prawo i Sprawiedliwość wzięło tym razem na "warsztat" Julię Piterę, pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją. W najnowszej kreskówce zobaczyć można Piterę w roli pitbulla węszącego za własnymi śladami, wokół zdechłej ryby.

Nie bądź obojętny, naucz się pierwszej pomocy

Już po raz szósty w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Od kilku lat druga sobota września ustanowiona przez organizację Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca jest dniem, w którym szczególną uwagę zwraca się na ratowanie ludzkiego życia.

Sikorski nie wstydzi się za Niesiołowskiego

Radosław Sikorski oświadczył w RMF FM, że nie ma powodu, by się wstydzić za słowa Stefana Niesiołowskiego, który w wywiadzie dla "Dziennika" stwierdził, iż mord polskich oficerów w lesie katyńskim był "zbrodnią wojenną, a nie ludobójstwem".

Dowody na tajne konta lewicy

Prokuratura w Katowicach od roku ma dokumenty wskazujące na istnienie tajnych kont polityków w szwajcarskim oddziale banku Coutts - pisze "Dziennik" w swoim ostatnim wydaniu przed zamknięciem i fuzją z "Gazetą Prawną".

Antypolskie plakaty mogą wisieć

Niemiecki sąd w Greifswaldzie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim uznał, że antypolskie plakaty, które skrajnie prawicowa partia NPD wywiesiła w miejscowości Loecknitz niedaleko granicy z Polską, nie stanowią przestępstwa podżegania do nienawiści narodowej. Według niego do przyjęcia są takie hasła jak: "Granica zamknięta dla kryminalistów" i " Zatrzymać inwazję Polaków".

Narkotykowy nalot w Warszawie

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w piątek wieczorem na warszawskim Bródnie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na gorącym uczynku pięć osób. - Akcja miała związek z prowadzonym śledztwem w sprawie narkotyków - informuje policja.

"Kaczyński to najgorszy prezydent wolnej Polski"

W wywiadzie dla "Polski" były premier Kazimierz Marcinkiewicz kreśli scenariusze polityczne. Jego zdaniem Lech Kaczyński na pewno wystartuje w wyborach prezydenckich, choć on wolałby, żeby PiS postawiło na Zbigniewa Ziobrę. "Tusk wygra je, gdy odejdzie z PO", a urzędującego prezydenta określa jako "najgorszego w wolnej Polsce". Wielkich szans na reelekcję mu nie daje i twierdzi, że stanąłby do wyborów, gdyby widział, że Kaczyński może wygrać.

"Gdyby PiS rządziło, mielibyśmy zimną wojnę"

Uznanie mordu w Katyniu za ludobójstwo? Taka decyzja, według Adama Szejfelda, doprowadziłaby do zamrożenia polsko-rosyjskich stosunków. - Gdyby PiS rządził do dzisiaj, postawiłbym wszystkie swoje prywatne pieniądze, że mielibyśmy zimną wojnę - mówił polityk PO w programie "24 godziny". Krótko, acz dosadnie odpowiedział mu Joachim Brudziński: To głupota.

"PO i PiS stworzyły maszynkę do mielenia historii"

- Ze smutkiem obserwuję, że konflikt partyjny pomiędzy PO a PiS zamienił się w maszynkę do mielenia mięsa, która mieli nie tylko teraźniejszość, ale także naszą historię - ocenił w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 Ludwik Dorn.

Katyń był ludobójstwem? "Golonka na pierwsze danie?"

Lech Wałęsa krytykuje PiS za kategoryczne żądanie nazwania mordu w Katyniu ludobójstwem. - Ta nazwa będzie, ale czy musi pan na pierwszy posiłek golonkę brać? - pytał metaforycznie w "Faktach po Faktach" w TVN24 były prezydent. Jego zdaniem, upór PiS na pewno nie doprowadzi do poprawy polsko-rosyjskich stosunków.

Twórcy złożą własną ustawę

Tuż po tym, jak ustawa medialna autorstwa PO przepadła w Sejmie, środowiska twórcze zapowiedziały, że przyszedł czas na ich projekt. - Teraz, kiedy nie ma już konkurencyjnej ustawy, przyjdzie czas na złożenie do Sejmu obywatelskiego projektu - powiedział w piątek prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski.

Bez dachu nad muszlą

Pani Monika Karpińska od lat wynajmowała mieszkanie na poddaszu w prywatnej kamienicy w Łodzi. Od niedawna ma jednak spory problem: właściciel robiąc remont zerwał dach z... jej toalety. Teoretycznie z łazienki korzystać można, ale nigdy nie wiadomo, czy ktoś nagle nie zajrzy z góry. Zwłaszcza, że robotnicy wciąż prowadzą prace na znajdującej się nad toaletą elewacji.

Chichot historii. Esbek skarży opozycjonistę

Były funkcjonariusz SB kontra były działacz podziemia. Wacław Kuropatwa w latach 80. działał w opozycji i był nękany przez bezpiekę. Dziś - jak mówi - historia śmieje mu się w twarz: został pozwany do sądu przez byłego esbeka za publikowanie informacji o jego przeszłości.

Zarzut za bestialskie traktowanie koni

Znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem - taki zarzut usłyszał Krzysztof K., właściciel stadniny w Prądzewie k. Łęczycy (Łódzkie), który hodował konie w urągających wszelkim standardom warunkach. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara nawet do dwóch lat więzienia.

150 tysięcy maków na Placu Zamkowym

Pod okiem króla Zygmunta na tysiącu metrów kwadratowych wyrosło 150 tysięcy maków, skomponowanych w ogromny czerwony dywan. Będą przez najbliższy weekend zdobić Plac Zamkowy.

Szef zaopatrzenia armii odchodzi. "To nie dymisja"

Szef MON dokonał zmiany na stanowisku Dyrektora Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych gen. Sławomira Szczepaniaka. - To nie jest żadna dymisja - zastrzega Bogdan Klich. Janusz Zemke, były wiceminister obrony uważa, że to najgorszy moment na tego typu zmiany. O sprawie jako pierwszy napisał tygodnik "Polityka".

"Aresztowanie Blidy było załatwione"

- Aresztowanie Barbary Blidy było załatwione - powiedział podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. okoliczności samobójstwa Barbary Blidy były komendant policji Konrad Kornatowski. Dodał też, że był "inwigilowany i straszony na terenie Sejmu".

PiS i Lewica: żadnej koalicji w celu podziału stołków

Posłowie SLD i PiS odpierają zarzuty Platformy, jakoby zawarli pakt ws. głosowania nad ustawą medialną. - Nie ma żadnego sojuszu czy koalicji z PiS - oświadcza Grzegorz Napieralski, szef Lewicy. PO swojego rozgoryczenia z powodu nie odrzucenia prezydenckiego weta nie ukrywa i zarzuca opozycji egoizm i cynizm.

Tusk: ludzie wciąż będą płacić bolesną daninę

- Jesteśmy dziś świadkami porozumienia PiS i SLD, którego skutkiem jest utrzymanie abonamentu. Stało się tak, bo partie te chcą podzielić między siebie stanowiska w mediach publicznych – powiedział premier Donald Tusk, komentując piątkowe głosowanie w Sejmie ws. ustawy medialnej. Platformie Obywatelskiej zabrakło głosów, by odrzucić prezydenckie weto.

Łoś nie przeżył wizyty w mieście

Ponad pięćdziesiąt osób: policjantów, strażaków i weterynarzy ścigało rano w centrum Zambrowa (podlaskie) dorodnego łosia. Ważący ok. 400 kg samiec został uśpiony i wywieziony do pobliskiego lasu.

Pozbyli się pacjenta? Są nowe dowody

To pracownik szpitala, na polecenie lekarza dyżurującego, wywiózł na wózku mężczyznę, który w niedzielę został znaleziony martwy w okolicach placówki - donosi radio RMF FM. Dowodem na to ma być zapis z monitoringu. Wcześniejsza wersja lekarzy głosiła, że to pacjent samowolnie opuścił szpital.

Ustawa medialna PO przepadła. Nowej nie będzie

- W tym Sejmie nie będzie już żadnej nowej ustawy, która regulowałaby sprawę mediów publicznych - ujawnił reporterowi TVN24 Krzysztofowi Skórzyńskiemu szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. To reakcja Platformy po piątkowym głosowaniu ws. ustawy proponowanej przez koalicję rządową. Zabrakło jej głosów, by odrzucić weto prezydenta. Projekt trafił do kosza.

W Islandii nie ma więzień. "Polacy byliby dużym obciążeniem"

Jeśli zostaną skazani - będą stanowić około 10 procent więźniów w całej Islandii. Grupa Polaków grasowała po stolicy Islandii Reykjaviku, okradając mieszkania prywatne. W ciągu ostatnich dwóch tygodni aresztowano kilkanaście osób. O tych wydarzeniach dowiedzieliśmy się dzięki informacji przekazanej nam przez naszego widza na platformę Kontakt TVN24.

Wałęsa jedzie do Irlandii. "Obiecałem, to będę"

Lech Wałęsa wybiera się do Irlandii na zaproszenie czołowego polityka. Mówić będzie tam o Traktacie Lizbońskim. Politykiem tym nie jest jednak lider Libertas Declan Ganley, a jego największy wróg - "proeuropejski" lider partii Fine Gael, Enda Kenny. - Traktat trzeba przyjąć, a potem zmieniać. Bo lepszy jakiś kierowca, niż żaden - mówi były prezydent.

Minister oskarżony o rasizm. "Jak jest ich dużo, to jest problem"

Skandal we Francji. - Jak jest on jeden, wszystko jest w porządku. Kiedy jest ich dużo, to już jest problem – tak mówił o działaczu pochodzenia arabskiego szef francuskiego MSW Brice Hortefeux. Film z tym niesmacznym „żarcikiem” obejrzało kilkaset tysięcy osób. A Hortefeux sam wcześniej odwołał jednego z prefektów za „rasistowskie wypowiedzi”.

Fortel PiS-u. Zgłaszają starą uchwałę Platformy

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło nowy projekt uchwały na 70. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Partia proponuje, by parlamentarzyści zgodzili się na zapisy, które... dwa lata temu już przyjęli. Uchwała proponowana przez PiS nie różni się bowiem niczym od uchwały senackiej z września 2007 roku, którą proponowała wtedy PO. - Niech sobie PiS nie robi z tego cyrku - oświadczył Stefan Niesiołowski, i zaraz dodał, że poprze projekt uchwały, jeśli zrobią to inni.