Cysterna z gazem spadła na tory kolejowe z wiaduktu drogowego drogi wojewódzkiej nr 924 między Szczejkowicami a Żorami (Śląskie). W wypadku zginął kierowca cysterny, który wypadł z kabiny i został przez nią przygnieciony.

Trzy tiry wpadły do rowu w okolicy miejscowości Koło, na 282. kilometrze trasy z Poznania do Warszawy - podała wielkopolska policja. Ruch na drodze jest utrudniony.

Ponad stu policjantów, strażaków i wolontariuszy wznowiło poszukiwania śladów zaginionej nastolatki z okolic Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie). - Ewelina jest w wieku mojej córki. Mogło to samo się  stać mojej córce - mówi jedna z jego uczestniczek. Funkcjonariusze sprawdzają prawdziwość nowych informacji zgromadzonych w śledztwie.

Dziewięć jednostek straży pożarnej gasiło w niedzielę pożar drewnianego dachu hali fabrycznej na terenie zakładów Pesa S.A. w Bydgoszczy. Udało się uchronić budynek przed całkowitym zniszczeniem. Z wnętrza płonącej hali wyciągnięto kilkadziesiąt butli z tlenem i acetylenem. Nikt nie został ranny. Ustaleniem przyczyn powstania ognia zajmą się policyjni biegli. Informację o pożarze otrzymaliśmy od Reportera 24.

Wielkie szycie czas zacząć - to początek remontu żagli dla "Fryderyka Chopina". Remont całego żaglowca nie należy do najtańszych a odszkodowania nie chce wypłacić ubezpieczyciel, czyli PZU.

W sobotę w Warszawie zaprezentowano projekt Paktu dla Kultury, czyli propozycji zmian w finansowaniu kultury i działalności kulturalnej. Jedną z propozycji jest podniesienie poziomu finansowania kultury w budżecie państwa do, co najmniej, 1 proc. od 2012 roku.

Na początku budziła kontrowersje, dziś jest jednym ze znaków rozpoznawczych Warszawy i doskonałym punktem orientacyjnym. Sztuczna palma na rondzie Charles'a de Gaulle'a dziś obchodzi swoje ósme urodziny. O tej rocznicy przypomina Reporter 24 Arti.

Mierzy 175 centymetrów wzrostu i jest blondynką o wymiarach 91-64-93. W sobotni wieczór wybrana została Miss Polonia 2010. Została nią 23-letnia Rozalia Mancewicz.

Formalnie wszystko jest jasne: za palenie papierosa w miejscu publicznym grozi mandat do 500 złotych. Praktyka jest jednak zupełnie inna. - W karanie wolimy się nie bawić. Nie chcemy odpowiadać za przekroczenie uprawnień - przyznają strażnicy miejscy, z którymi rozmawialiśmy. W Warszawie od początku obowiązywania "ustawy antynikotynowej" wystawili do tej pory... 15 mandatów. Sanepid żadnego. Policja nie wie, ale "raczej skupia się na pouczaniu". - Stworzono ustawę, której realizacja kuleje - mówi wprost Dariusz Rudaś, powiatowy inspektor sanitarny Warszawy.

W biurze posła Platformy Obywatelskiej Jarosława Katulskiego z Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie) był założony podsłuch. Jego obecność stwierdził ekspert. Jak poinformował polityk, obraz i dźwięk był transmitowany na zewnątrz budynku.

- Apelujemy do młodych ludzi: weźcie kartę wyborczą i pacnijcie nią Tuska - nawoływał w "Faktach po Faktach" Adam Hofman z PiS. Poseł przekonywał, że polski rząd nie zajmuje się emigrującymi z Polski absolwentami, którzy nie mogą znaleźć pracy. - To ważna kwestia, ale PiS wykorzystuje ją jako uderzenie: "Ja, Jarosław, walę pałą ciebie, Donalda Tuska" - ripostował Tadeusz Iwiński z SLD.

Karambol z udziałem 70 aut, bohaterski 11-latek, demonstracje podczas wizyty prezydenta Rosji czy sopel-gigant, który wpadł do restauracji. Co jeszcze przyniósł mijający tydzień? Przeczytaj w Kontakcie 24!

Trzy zafrasowane zakonnice odmawiające różaniec i rysunkowy klasztor z dziurą w dachu - taki obrazek wita nas na internetowej stronie "Różaniec Assistance". Witryna prowadzona przez karmelitanki z Gniezna oferuje modlitwę w zamian za datki na remont klasztoru. Siostrom udało się zebrać już 53 tys. zł.

- Forum to spotkanie ludzi "nowego" internetu (...) Wodząc okiem po zgromadzonych masz wrażenie, że nikt nie słucha dyskusji, bo każdy stuka w swoją klawiaturę lub głaszcze swego touchpada - podsumował pierwszy dzień gdańskiego Blog Forum jeden z uczestników imprezy, znany polski bloger Krzysztof Leski. Gdańskie spotkanie zgromadziło "w realu" ponad stu blogerów z Polski i z zagranicy. Dyskutowali o wolności i jej granicach w sieci.

Pikieta przeciwko zmniejszenia liczby polskich szkół na Litwie. Demonstranci przed ambasadą Litwy w Warszawie protestowali przeciwko projektowi nowelizacji ustawy o oświacie, którą zamierza uchwalić litewski Sejm.

Dostawczy ford wpadł w poślizg i wjechał do rzeki. Powód to najwyraxniej nieuwaga kierowcy w czasie trudnych warunków, panujących na drogach Opolszczyzny. Relację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 portal www_ratownictwo_opole_pl.

- Gdyby między Polską i Rosją przestrzegano normalnych procedur albo gdyby Unia Europejska była zdolna do interwencji, nie doszłoby do tego [katastrofy w Smoleńsku - red.] - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka". To nie pierwsza próba zainteresowania amerykańskiej opinii publicznej śledztwem smoleńskim, podjęta przez polityków PiS.

Prezydent-elekt Oświęcimia Jacek Grosser trafił do miejscowego szpitala - poinformował miejski magistrat. Ma poważne kłopoty z sercem. Szef sztabu wyborczego Grossera Krzysztof Młodzik powiedział, że jego przełożony był trzykrotnie reanimowany.

Błyskawiczna reakcja 11-letniego chłopca uratowała życie jego bliskich. - To bohater, zachował zimną krew - mówi dyspozytorka o Szymonie z Woli Krzysztoporskiej w Łódzkiem, który w środku nocy zadzwonił na pogotowie.