Tydzień po wielkiej wodzie, która zniszczyła 18-tysięczną Bogatynię mieszkańcom w sprzątaniu znów przeszkodzi woda. Tym jednak razem jest nadzieja, że nie wyrządzi kolejnych strat. Jak zapewnił na konferencji prasowej wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec opady będą znacznie mniejsze, i tylko lokalnie będą intensywne. Tymczasem w powiecie zgorzeleckim nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy

- Zwróciłem KRRiT ogłoszenia koncesyjne dla nadawców naziemnej telewizji cyfrowej - ujawnia prezes Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek. Jak wyjaśnił, nie mógł ich opublikować z powodów prawnych. Publikacja ogłoszenia to niezbędny etap w uruchomieniu nadawania telewizji w technologii cyfrowej.

- Tuchaczewski powiedział, ze po trupie Polski przez Warszawę przejdziemy do Europy. Ale nie udało się bo użyto przemocy i to był pierwszy krok ku zagładzie tej rewolucji - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 w przeddzień 90. rocznicy Cudu nad Wisłą prof. Jerzy Pomianowski. Inny historyk, prof. Andrzej Friszke podkreślał trudną sytuację ówczesnej Polski, osamotnionej w walce z falą bolszewizmu.

Mały Tomek po zjedzeniu trujących grzybów czeka na przeszczep wątroby, ale nie każdy może mu pomóc. - Apelujemy do ludzi, którzy chcą być dawcami wątroby o niezgłaszanie się do Centrum Zdrowia Dziecka - mówił w Poranku TVN24 rzecznik placówki Paweł Trzciński. Dawcą może być bowiem albo ktoś z rodziny dziecka, albo zmarły.

Dwanaście jednostek straży pożarnej gasiło pożar w centrum Mysłowic na Śląsku. Płonęła zabytkowa kamienica. W chwili wybuchu ognia w budynku najprawdopodobniej nikogo nie było. Przyczyny pożaru jak dotąd nie są znane.

15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Zielnej - od kwiatów i ziół, święconych w tym dniu w kościołach. Na to święto do Częstochowy przybywają liczne piesze pielgrzymki, nawet z najodleglejszych zakątków Polski.

Sześciu afrykańskich imigrantów zostało zastrzelonych na pustyni na Półwyspie Synaj przez beduińskich przemytników i egipską straż graniczną - ujawnili anonimowi funkcjonariusze egipskich służb bezpieczeństwa. Ofiary próbowały dostać się do Izraela.

Po powodzi niewiele im zostało. Niektórzy nie mają domu, rzeczy osobistych i pieniędzy. Może doczekają się odszkodowania, ale może będą musieli jego część oddać. Bo są firmy i kancelarie, które biorą nawet 40 procent tego, co ubezpieczyciel wypłaca.

Choć mapy polskich gór nie zmieniają się od lat, to w samych górach sytuacja turystów zmieniła się sporo. Wychodząc na szlak trzeba pamiętać nie tylko o dobrych butach, ale i o pełnym portfelu. Przydaje się bardzo, kiedy chcemy zrobić sobie przerwę, bądź przenocować w górskich schroniskach - a raczej hotelach, którymi coraz częściej się stają.

W rocznicę wybuchu sierpniowego strajku jego organizatorzy spotkali się w domu Bogdana Borusewicza, aby świętować i wspominać ryzykowna walkę, którą podjęli 30 lat temu. Na spotkaniu nie było Lecha Wałęsy, choć mówi się, że to jego skok na teren Stoczni Gdańskiej był milowym krokiem tej walki. Skok, z którym do końca nie wiadomo, jak to naprawdę było.

Pułkownik Piotr Patalong obejmie w poniedziałek obowiązki Dowódcy Wojsk Specjalnych. Nazwiska jego zastępcy i nowego szefa sztabu DWS opinia publiczna ma - jak zapowiada szef MON - poznać niebawem.

Jarosław Kaczyński krytykuje odizolowanie krzyża pod Pałacem od jego samozwańczych obrońców. - Mamy tu do czynienia z fortelem, którego ostatecznym celem jest wyprowadzenie Krzyża bez gwarancji pomnika. Działania tego rodzaju wprowadzają do naszego życia publicznego nową jakość, znaną poprzednio z czasów PRL - napisał prezes PiS w oświadczeniu.

Prymas Polski ma dość sporu o krzyż pod Pałacem. - Apeluję o skończenie tej kompromitującej wojny językowej i postaw(...) Jak to się ma do wartości chrześcijańskich? - pytał podczas mszy św. upamiętniającej 90. rocznicę Bitwy Warszawskiej arcybiskup Józef Kowalczyk.

Szef MON Bogdan Klich chwali się sukcesami swojego resortu. - W tym roku 15 sierpnia to święto pamięci i święto sukcesu - mówił w sobotę Klich. Jego zdaniem w ciągu ostatnich dwóch lat udało się całkowicie przebudować polskie siły zbrojne. - Zmienił się kompletnie charakter naszej armii - podkreślał.

Największą ofiarą konfliktu przed Pałacem jest krzyż, a odpowiedzialność za to ponosi Kościół oraz PiS i PO, uważa Jerzy Wenderlich (SLD). Joachim Brudziński z PiS natomiast wini prezydenta oraz premiera.

"Rżenie i tętent szarżujących wierzchowców" czy też "opancerzeni strzelcy, piechurzy i ciężkozbrojni rycerze" - to wyrażenia, z jakimi zmagali się obcokrajowcy biorący udział w konkursie o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Wygrał Francuz Enguerran Massis, który popełnił w dyktandzie najmniej błędów.

Pięć osób zostało rażonych piorunem na plaży w miejscowości Karwieńskie Błota niedaleko Władysławowa (pomorskie). Dwie osoby trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ulicami Trójmiasta przeszedł marsz osób wspierających poszukiwania Iwony Wieczorek. Jego uczestnicy mieli na sobie białe koszulki z czarnym znakiem zapytania. Według Polskiego Radia na nowy ślad w sprawie zaginionej wpadł detektyw Krzysztof Rutkowski.

W sobotę mija trzecia rocznica śmierci pierwszego polskiego żołnierza w Afganistanie. Porucznik Łukasz Kurowski zmarł w wyniku postrzału 14 sierpnia 2007 roku. Do tej pory w Afganistanie poległo 20 polskich żołnierzy.

Jeśli planujesz zakupy, zrób je dzisiaj. Jutro większość sklepów będzie zamkniętych. W niedzielę Kościół Katolicki obchodzi Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny - jedno z 12 świąt w roku, kiedy obowiązuje całkowity zakaz handlu.