- SD ma szyld bez struktur, parę kamienic i chce nam w posagu dać Andrzeja Olechowskiego, żebyśmy mu zdobyli prezydenturę. Dziękujemy bardzo – deklarował Jerzy Wenderlich. Paweł Piskorski niczego z kolei nie przesądzał. – Poczekajmy parę miesięcy, lewica z liberałami może się porozumieć.

Po głośnej sprawie senatora Krzysztofa Piesiewicza, który padł ofiarą szantażu, groźby pod swoim adresem usłyszał inny polityk. Poseł PO Krzysztof Brejza podał ofiarą zemsty za walkę z pedofilią. - Nie ulegajmy szantażystom - apelował w "Faktach po Faktach" były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Chcesz zostać testerem prezerwatyw? Taka oferta pracy od kilku dni krąży w internecie. Na najlepszych kandydatów czekają etaty. Wymaga się ponadprzeciętnej sprawności fizycznej i łatwości nawiązywania kontaktów. Płeć nie gra roli. Problem w tym, że to działania marketingowe jednej z firm.

Cynicznie wykorzystywali naiwność starszych osób, wiele z nich naciągnęli na setki złotych. W okolicach Białej Podlaskiej przedstawiciele handlowi, podając się za ankieterów, wciskali drogi sprzęt do rehabilitacji.

Parę dni temu odebrał Grandpressa, najbardziej prestiżową nagrodę dziennikarską. Teraz dostał tytuł "Hiena roku 2009" przyznawany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Chodzi o Wojciecha Cieślę (obecnie "Dziennik"), uznanego dziennikarza śledczego. - To skandal - "Hiena Roku" należy się raczej SDP - piszą zbulwersowani werdyktem jego redakcyjni koledzy.

Warszawa zakorkowana, bo na ulicach leży padający od rana śnieg. A piaskarki nie jeżdżą, bo... utkwiłyby w korku. - Aby nasza akcja miała sens, musi się na drogach rozluźnić - tłumaczy Iwona Fryczyńska z Zarządu Oczyszczania Miasta. Rozwiązania tego pata nie ma, wracający do domu kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Kolejny radny opuścił śląski PiS. Na odchodne Jacek Świetlicki wysłał prezesowi list z uzasadnieniem. "W partii dominuje w bałagan, chaos i bezkrytyczna wiara w przywódcę, a PiS stał się niewydolny jak realny socjalizm w okresie późnego Breżniewa" napisał w nim radny.

Z powodu wychłodzenia organizmu w ciągu ostatniej doby zmarło pięć osób. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, które poinformowało o zgonach, najtrudniejsza sytuacja jest w dużych miastach.

Pogoń za sensacją i skandalem zastąpiła rzetelność - tak opublikowanie "Super Express" materiałów, którymi szantażowano senatora Krzysztofa Piesiewicza określił Rzecznik Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski chce, by sprawą zajęła się Rada Etyki Mediów.

Panujące od rana złe warunki na polskich drogach poważnie utrudniają jazdę. Niebezpiecznie jest na większości polskich dróg. Doszło do kilkunastu wypadków, w tym kilku śmiertelnych. Na autostradzie A4 zginął kierowca ciężarówki, którego pojazd zjechał do rowu. Na krajowej 9 w zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym zginęły dwie osoby. Po południu, niedaleko Kobylnicy koło Poznania, wypadku nie przeżył 47-latek jadący fordem escortem.

Tuż po świętach - 28 grudnia - posłowie PiS: Beata Kempa i Zbigniew Wassermann zostaną przesłuchani przez komisję hazardową. Wątpliwe jest jednak, by po tym politycy opozycji wrócili do grona sejmowych śledczych.

Osiem skradzionych, zabytkowych rzeźb wrocławscy policjanci odnaleźli w przydrożnym rowie w powiecie Oławskim. XVIII-wieczne dzieła saksońskiej sztuki barokowej, przedstawiające mitycznych bogów greckich oraz wazony z kwiatami, zostały w maju skradzione z wrocławskiego zakładu renowacji zabytków. Nikt w tej sprawie nie został jeszcze zatrzymany.

Czesław Kiszczak usłyszał zarzuty w sprawie śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka. Prokuratorzy IPN oskarżają go m.in. o przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków i utrudnianie śledztwa. Były szef MSW odmówił zeznań.

To miał być prezent na urodziny. Według prokuratury dwaj 19-latkowie, by uczcić święto jednego z nich, poderżnęli gardło swojemu sąsiadowi. Spodobało im się. Dwa miesiące później, razem z jeszcze jednym kolegą, zabili swojego znajomego, bo jeszcze raz chcieli zobaczyć, jak umiera człowiek. Przed Sądem Okręgowym w Łodzi właśnie rozpoczął się ich proces.

Policjanci z podwarszawskich miejscowości uczą dzieci, jak zachowywać się na drodze. Nie działają jednak sami. Wspomaga ich… policyjny borsuk.

Poseł Cezary Atamańczuk skazany na 2 lata więzienia, ale z zawieszeniem na 4 lata. Prokuratura oskarżała startującego z list PO parlamentarzystę o posiadanie narkotyków, prowadzenie samochodu pod ich wpływem oraz złożenie policjantowi korupcyjnej propozycji. Wyrok jest ostrzejszy, niż chcieli śledczy.

Większość posłów zasiadających w hazardowej komisji śledczej ma już certyfikaty, uprawniające do dostępu do informacji ściśle tajnych. Prace komisji mogą wreszcie nabrać tempa. Wiadomo jednak, że mimo to w tym tygodniu nie będzie przesłuchania posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna - bo jest zbyt mało czasu na jego przygotowanie.

To mogło być współuczestnictwo w szantażu - tak o roli "Super Expressu" w sprawie senatora Krzysztofa Piesiewicza mówił w Radiu Zet marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. - Nie braliśmy udziału w żadnym szantażu, my go przecięliśmy - odpowiedział na to w rozmowie z tvn24.pl redaktor naczelny gazety. Jego zdaniem, elity próbują nałożyć cenzurę na media.

Nie Tomasza Nałęcza, nawet nie Jerzego Szmajdzińskiego, ale Adama Gierka zdecydowała się poprzeć w nadchodzących wyborach prezydenckich Unia Pracy. Jak się dowiaduje tygodnik "Wprost", syn Edwarda Gierka, dawnego I sekretarza KC PZPR, "na 90 procent" zgodził się stanąć do walki o prezydencki fotel.