Na trasie E77, między miejscowością Wsola a Radomiem doszło dzisiaj do groźnie wyglądającego wypadku. Zdjęcia z miejsca umieścił w swoim profilu Reporter 24 Piotr_Marcula.

- 50 tomów akt rosyjskiego śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej znajduje się już w Polsce - poinformował Rafał Sobczak z biura prasowego MSZ. Eksperci nie wykluczają, że wśród dokumentów może być lista białoruska zawierająca nazwiska prawie czterech tysięcy ofiar NKWD z wiosny 1940 r.

W kranach mieszkańców Gliwic znowu płynie woda. Pęknięta rura wciąż jednak jest naprawiana. Poranna awaria sieci wodociągowej na kilka godzin pozbawiła dostępu do wody setki osób.

Włamanie do Biura Poselskiego PiS przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Nieznani sprawcy wyłamali zamek w siedzibie posła Sławomira Woracha i ukradli jeden monitor. - Zniszczeń nie ma - informuje łódzka policja.

Prokuratura postawiła zarzuty kierownikowi budowy, na której zginęło czterech robotników. Mężczyźni pracowali na rusztowaniu wewnątrz wysokiego komina. W pewnym momencie stalowa konstrukcja i spora część budowli zawaliły się. Wszyscy robotnicy zginęli.

Rozpędzony samochód potrącił na przejściu dla pieszych kobietę - wypadek zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Kobiecie nic poważnego się nie stało.

Policja prosi o pomoc wszystkich mieszkańców Rzeszowa, którzy mogą pomóc ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego ciało znaleziono na ulicy miasta. Na podstawie czaszki odtworzono prawdopodobny wygląd mężczyzny za życia.

W Sejmie nie ma większości do przegłosowania wniosków o powołanie komisji do zbadania okoliczności katastrofy smoleńskiej - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Projekt uchwały w sprawie powołania komisji złożył w poniedziałek klub Polska Jest Najważniejsza. Wniosek o powołanie komisji śledczej w tej sprawie złożył też klub PiS.

Bateria Patriotów opuści Polskę pod osłoną ciemności. Pociąg z uzbrojeniem ruszy w piątek o godzinie trzeciej nad ranem. – Natomiast żołnierze wylecą w drogę powrotną samolotem z lotniska w Gdańsku – powiedział rzecznik baterii kpt. Janusz Szczypiór.

- Rostowski sprawia wrażenia człowieka zdeterminowanego, aby zlikwidować OFE - oświadczył Janusz Palikot w "Kropce nad i" TVN24. Były poseł wysnuwa swoją ocenę z krótkiej rozmowy z ministrem finansów na korytarzu w budynku TVN24. Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zajmie się projektem zmiany ustawy o OFE.

Jarosław Kaczyński po katastrofie smoleńskiej nie przyjął kondolencji od Władimira Putina. "Brytyjski premier, David Cameron, pogratulował mi później tej decyzji" - podkreśla Kaczyński w wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka". "Jesteśmy zdziwieni tą relacją" - mówi rzecznik brytyjskiego premiera.

Sąd wydał wyrok w sprawie osób redagujących stronę internetową redwatch.org. Trzej mężczyźni zostali skazani na kary od półtora roku do roku i miesiąca więzienia. Na ich stronach miała tam być publikowana tzw. lista śmierci, czyli lista danych i zdjęcia osób, które miały być piętnowane z powodu popierania homoseksualizmu.

Seria awarii w Rybniku. Czterokrotnie doszło do usterki sieci przesyłowej prądu. Mieszkania około 1000 osób są pozbawione zasilania. Rzecznik firmy Vattenfall Łukasz Zimnoch, nie potrafi powiedzieć, kiedy usterka zostanie usunięta.

Czy Śląsk oderwie się od Polski? Zdecydowana większość Polaków ankietowanych w najnowszym sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN nie obawia się separatystycznych dążeń Ruchu Autonomii Śląska.

Redaktor naczelny "Super Expressu" przegrał proces sądowy i musiał przeprosić Tomasza Lisa. Tekst oświadczenia zajmuje pół pierwszej strony tabloidu. Druga połowę zajmują artykuły pod tytułem "Tomasz Lis manipulował w TVP" oraz Józef Stalin, który "żąda przeprosin".

Niemal połowa Polaków nie wyobraża sobie współpracy nowego ugrupowania Polska Jest Najważniejsza z Platformą Obywatelską - wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla "Faktów" TVN. Sporo osób jednak rozważa takie polityczne połączenie. Co więcej, najbardziej podzieleni w tej kwestii są zwolennicy rządzącej partii.

Zawiadomienie do prokuratury dotyczące łamania praw pacjentów przez personel oddziału psychiatrii sądowej dla nieletnich złożył dyrektor Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. Według niego pacjenci, mieli być kopani, szarpani, stosowano wobec nich szantaż, poniżano ich i ośmieszano.

Strażnicy konni ratunkiem na choinkowe kradzieże. Tuż po rozpoczęciu sezonu świątecznego do Lasu Łagiewnickiego wyjechały patrole straży miejskiej. Ich zadaniem będzie tropienie złodzei świątecznych drzewek.

Drażni mnie niekompetencja głowy państwa - powiedział w programie "Rozmowa Rymanowskiego" były opozycjonista Czesław Bielecki, odnosząc się do uczestnictwa gen. Wojciecha Jaruzelskiego w posiedzeniu RBN. Jego zdaniem, prezes PiS ma rację, twierdząc, że zaproszenie generała przez prezydenta, to sygnał dla wymiaru sprawiedliwości, by go nie skazywać. - Jarosław Kaczyński zapomina, że sądy są niezawisłe - powiedział były opozycjonista Andrzej Celiński.

Zastępca prezydenta Białegostoku Aleksander Sosna otrzymał nominację na doradcę prezydenta Bronisława Komorowskiego. Będzie doradzał w sprawach związanych z prawosławiem w naszym kraju. - Ważne jest aby prawosławni byli postrzegani jako pełnoprawni obywatele tego państwa - powiedział Sosna odbierając nominację.