Na specjalnych nabożeństwach ekspiacyjnych zostanie dziś odczytany list do wiernych, który napisał metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz: - Chcemy przeprosić za wszystkie akty profanacji dokonanej wobec krzyża. Chcemy przeprosić za egoizm i niechęć, a nawet nienawiść do innych - czytamy w nim.

Piloci rządowego Tu-154, z powodu długiej przerwy w lotach na tym typie maszyny utracili uprawnienia do lotów z VIP-ami na pokładzie. Będą musieli teraz odnowić te uprawnienia pod okiem rosyjskiego instruktora - ujawniły Siły Powietrzne.

Do aresztu, na trzy miesiące, trafi lubelski komendant wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. W sobotę prokuratura skierowała do sądu wniosek w tej sprawie i jeszcze tego samego dnia sąd wyraził zgodę na tymczasowy areszt. Tadeusz D. obwiniany jest o przyjmowanie łapówek, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

"Ładna buzia", "miła, urocza, ale brak jej determinacji", "popełniła horrendalne błędy" i nie była dość kompetentna do podejmowania merytorycznych decyzji - tak Jarosław Kaczyński skrytykował szefową swojej kampanii wyborczej w wywiadach dla "Newsweeka" i "Rzeczpospolitej". - Dziękuję za komplement, że jestem urocza - odpowiada Joanna Kluzik-Rostkowska.

36-letni Tomasz z Katowic zmarł na udar mózgu. Rodzina twierdzi, że stało się tak, ponieważ dyspozytorka pogotowia ratunkowego odmówiła wysłania do niego karetki. Sprawę zgłosiła na policję.

Rada Polityczna PiS formalnie wyraziła zgodę na przyjęcie do partii polityków Polski Plus. Do Prawa i Sprawiedliwości nie wstąpili dwaj posłowie dotychczasowego koła Polski Plus: Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak. - To nie koniec procesu konsolidacji - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Nie przewiduję dymisji Elżbiety Radziszewskiej, będę tylko oczekiwał wyjaśnień - powiedział premier Donald Tusk, pytany czy pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania straci stanowisko pod swoich ostatnich wypowiedziach na temat gejów i lesbijek.

W ciągu najbliższej doby mocno popada na Opolszczyźnie. Górskie rzeki mogą w niedzielę i poniedziałek przekroczyć stany ostrzegawcze - ostrzegają hydrolodzy.

- Zapewniamy, że cały naród ukraiński podziela ból z narodem polskim - mówił premier ukrainy Mikołaj Azarow podczas rocznicowych uroczystości na na Polskim Cmentarzu Wojennym w Charkowie. Z kolei prezydent Bronisław Komorowski wyraził w tym samym miejscu nadzieję na otwarcie czwartego cmentarza ofiar zbrodni katyńskiej.

Bronisław Komorowski to nie Barack Obama - przemówienia prezydenta Polski, w przeciwieństwie do amerykańskiej głowy państwa, tłumów nie porywają. Niektórym podczas nich zdarza się ziewnąć, a nawet przysnąć. Powód? - Ciężko się zaangażować w to, co mówi powyżej kilku minut. Tutaj wiele osób odpływa - przyznaje ekspert ds. retoryki dr Jacek Wasilewski.

Piloci z całej Europy, w tym Polacy, biorą udział w prestiżowych ćwiczeniach lotniczych w Hiszpanii. Po ich przejściu mają stać się asami europejskiego lotnictwa z prawdziwego zdarzenia.

Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do jesiennej walki o samorządy. W sobotę przed południem zbiera się Rada Polityczna partii. Głównym tematem obrad będzie strategia PiS w wyborach samorządowych.

Tupolewem, który we wtorek wrócił z Samary do Polski, kierowała rosyjska załoga - ustaliła "Rzeczpospolita". Nie mogli tego zrobić polscy piloci, ponieważ stracili uprawnienia do pilotowanie tej maszyny.

W sobotę odbędzie się krajowa konwencja Platformy Obywatelskiej. Podczas niej partia zmieni swój statut, poszerzy zarząd i wybierze nową Radę Krajową. We władzach partii mają się m.in. znaleźć marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, minister zdrowia Ewa Kopacz oraz prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W strukturach zabraknie z pewnością Janusza Palikota i Sławomira Nowaka.

- Powinniśmy się cieszyć, że w Platformie są ruchy tektoniczne - stwierdziła Beata Kempa w "Rozmowie Bardzo Politycznej" w TVN24. Bartosz Arłukowicz sytuację w PO porównał zaś do tonącego statku. - PO zaczyna się kołysać. Do tej pory był to bardzo płynący statek, a teraz jest już mocno rozbujany - ocenił poseł Lewicy.

Policja zatrzymała jednego z dwóch rabusiów, którzy około godziny 12 napadli na agencję PKO BP w Bydgoszczy. Mężczyzna jest ranny. W kierunku bandytów strzelał jeden z pracowników placówki. Pierwszą informację o napadzie otrzymaliśmy od pragnącego zachować anonimowość internauty.

Trzy dni temu sąd nakazał mu zwrot zaległego czynszu - ponad 8 tys. zł. W piątek mężczyzna wrócił do sądu na tę samą salę, na której zapadł niekorzystny wyrok, na rozprawę tego samego sędziego, który prowadził rozprawę. Najpierw po prostu zakłócał proces, gdy przyszła policja wyskoczył z okna. Zginął na miejscu.

Nauczyciela pod wpływem alkoholu prowadziła lekcję w szkole w Strzelnie koło Inowrocławia. Za 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu jedynie dostała naganę i pracuje dalej. Mimo że nie pierwszy raz prowadziła zajęcia na promilach.

39-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu po tym, jak podpalił swoją 33-letnią żoną i i 10-letniego syna. Mężczyzna tłumaczył na przesłuchaniu, że nie chciał tego zrobić. Poparzeni trafili do szpitala.