- Napieralski jest liderem dużej partii parlamentarnej, a zachował się jak infantylny młody chłopaczek. To jest brak wychowania. W biznesie usłyszałby przykrą reakcję osoby, z którą się spotyka - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 Władysław Frasyniuk, komentując zachowanie szefa SLD, który podczas spotkania z prezydentem USA robił zdjęcia telefonem komórkowym, a potem umieścił je na swojej stronie internetowej. - Dla mnie to margines, niewarty komentarza - mówił z kolei Czesław Bielecki.

Silne burze, wezbrane rzeki i podtopienia - załamanie pogody nad Śląskiem Cieszyńskim. Wylały lokalne potoki w Górkach Wielkich w gminie Brenna i w Puńcowie w gminie Goleszów. Łącznie podtopionych jest ponad 100 domów.

PO-SLD to byłby trudny projekt programowy, ale oczywiście w polityce nigdy nie mówi się nigdy - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Przyznał, że na lewicy i w polityce w ogóle jest "wielu otwartych ludzi", ale sam nie chce rozdawać "pocałunków śmierci".

Janusz Palikot zarejestrował drugą już partię polityczną. Tym razem nazywa się ona Ruch Palikota (w odróżnieniu od partii Ruch Poparcia i stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota), a do wyborów ma iść z działaczami Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenia Wolnych Konopi oraz mniejszości seksualnych.

- Mam poczucie, że od strony moralnej i psychologicznej uniewinnienie jest rzeczą groźną - skomentowała wyrok w ws. Nangar Khel, uniewinniający siedmiu żołnierzy od zarzutu zbrodni wojennej, przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Halina Bortnowska. - Jeśli ludzie, którzy w coś takiego byli zaplątani, są uniewinnieni, to znaczy, że można tak postępować, że wszystko było w porządku - dodała.

Mieszkają nieopodal rzeki, we wsi podłączonej do sieci wodociągów, sami jednak nie mają wody w kranie - bo ich na to nie stać. Nie pomogły im ani władze gminy, ani pomoc społeczna. Poskutkowała dopiero mediacja reporterki TVN24.

- Może nie było to najmądrzejsze, ale niegroźne - tak Donald Tusk tłumaczył się ze swoich słów o guzikach i letnich sukienkach dziennikarek. Partia Kobiet jest jednak oburzona "skandaliczną" wypowiedzią premiera. - PO bierze udział w jakiś zawodach na najbardziej seksistowską rządzącą partię - stwierdziła Izabela Stawicka z PK.

13-letni chłopiec zadzwonił na policję i poinformował, że dwóch napastników zaatakowało jego dziadka. Funkcjonariusze po krótkim czasie zatrzymali przestępców. To nastolatkowie - mają po 13 i 17 lat. Starszemu z nich grozi nawet do 12 lat więzienia.

Ponad 50 żołnierzy z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim chce odejść ze służby. Wypowiedzenie złożył sam dowódca bazy płk Robert Kozak. Jak tłumaczy, przyczyną są nieprawidłowości płacowe w jednostce. MON przekonuje jednak, że to plotka, pojawiająca się regularnie o tej porze roku.

Na parking w Głogowie podjeżdża samochód, z którego wyskakują zamaskowani mężczyzni. Młodemu człowiekowi zakładają na głowę worek i porywają go. Kilka minut później łapie ich policja. W bagażniku funkcjonariusze odnajdują przerażonego mężczyznę. Zatrzymani tłumaczą, że porwany to ich kolega, któremu chcieli zrobić żart z okazji 18-tych urodzin.

W Mysłowicach na świat przyszedł chłopczyk urodzony w strażackim wozie, należącym do Katowickiego Holdingu Węglowego. Wszystko przez gumę, którą złapało auto wiozące rodzącą mamę do szpitala. Poród przy świetle górniczej lampki pomógł odbierać sztygar, który chwilę wcześniej wyjechał z kopalni.

- Człowiek w takich momentach może się tylko cieszyć - powiedział po usłyszeniu uniewinniającego wyroku chorąży Andrzej Osiecki, jeden z oskarżonych o ostrzał wioski Nangar Khel. Żołnierz poinformował, że rozważa odejście z wojska.

- Dziś przed sądem został obroniony honor żołnierza polskiego - powiedział na konferencji prasowej po ogłoszeniu wyroku ws. Nangar Khel szef MON Bogdan Klich. Zdaniem gen. Stanisława Kozieja, prokuratura w ogóle nie powinna była wszczynać śledztwa przeciwko żołnierzom. - Oni rozliczani są tak, jakby byli na misji stabilizacyjnej, a muszą się zachowywać tak jak na wojnie - powiedział.

Prokuratura wojskowa nie zgadza się z wyrokiem sądu, który uniewinnił dzisiaj siedmiu żołnierzy oskarżonych ws. Nangar Khel. Prokuratorzy zapowiedzieli, że złożą wniosek o dostarczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. Po jego przestudiowaniu, zastanowią się nad złożeniem apelacji.

„Obecnie zostałam załatwiona", „Nie mam pojęcia, jak wrócę do domu", „To jakaś totalna porażka" – piszą do redakcji Kontaktu 24 internauci. Nerwowe komentarze to reakcja na zmianę rozkładu jazdy, wprowadzonego 1 czerwca przez kolej. Oprócz nowych, wakacyjnych połączeń i powrotu na tory znanych i dość tanich ekspresów, na podróżnych czekają spore utrudnienia.

Kierowcy mini morrisa, który stoczył się po Oboźnej w Warszawie, można tylko współczuć. Drobne, mogłoby się wydawać, przeoczenie, a bez kosztownej wizyty u blacharza się nie obędzie.

Bp Tadeusz Pieronek bije na alarm. Źle się dzieje w polskim Kościele. - Biskupi czują się utwierdzeni na swoich tronach, a biskupstwa to dwory - mówi w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" bp Tadeusz Pieronek. Jego zdaniem, każda krytyczna opinia w Kościele jest traktowana jako wyjście poza ortodoksję.

Łukasz Kamiński, kandydat na szefa Instytutu Pamięci Narodowej, nie ma nic przeciwko wydawaniu książek przypisujących Lechowi Wałęsie współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa PRL. - IPN został powołany przede wszystkim do tego, aby opisywać trudne momenty naszej historii, w tym także takie sprawy - tłumaczył w "Kontrwywiadzie" RMF FM opowiadając o tym, jak będzie wyglądał Instytut pod jego kierownictwem.

- Mam poczucie daremnej śmierci wielu ważnych dla państwa osób – powiedział w "Faktach po Faktach" Zbigniew Bujak, były działacz opozycji w PRL, pytany o katastrofę smoleńską. Jego zdaniem, nie potrafimy wyciągnąć z tej tragedii wniosków.

Sześć osób, w tym czworo dzieci zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło dziś rano na drodze krajowej nr 55 między Malborkiem a Sztumem. W autobus, którym jechały, uderzył bus.