Kursy pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa medycznego, dzień otwarty w pogotowiach ratunkowych - to mogła być wspaniała szansa, by się czegoś dowiedzieć. Akcję zorganizowano w całym kraju, ale pomysł wypalił głównie tam, gdzie była obecna minister zdrowia. Zresztą od kilku dni codziennie wokół niej gorąco. Promocja zdrowia, czy kampania wyborcza?

Na warszawskich Polach Wilanowskich, przed Świątynią Opatrzności Bożej, zebrało się w sobotę kilkaset młodych ludzi z całego kraju. To z okazji Spotkania Młodych - podziękowania za posługę błogosławionego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Z młodzieżą, w przeddzień Święta Dziękczynienia, spotkał się metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

W asyście kompanii honorowej przełożeni i koledzy pożegnali st. kpr. Jarosława Maćkowiaka. Żołnierz zginął w czwartek w ataku na polski patrol w prowincji Ghazni w Afganistanie. - Jarek zawsze był pierwszy. Pierwszy wszedł tam, gdzie spotkało go przeznaczenie – mówił gen. bryg. Sławomir Wojciechowski, Dowódca Polskich Sił Zdaniowych.

Nowy stadion piłkarski w Kołobrzegu od dziś oficjalnie nosi imię Sebastiana Karpiniuka, kołobrzeskiego posła PO, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Wojskowy sprzęt nad brzegiem morza, saperzy prezentujący swoje umiejętności ministrowi obrony Bogdanowi Klichowi i... roznegliżowani żeglarze w tle. Taki nietypowy widok mieli okazję zobaczyć dziennikarze i oficjele ministerstwa zgromadzeni na kołobrzeskiej plaży.

Tragedią mogła zakończyć się niefrasobliwość mieszkanki Tłuchowa (kujawsko-pomorskie), która zostawiła trójkę swoich dzieci w samochodzie, a sama poszła załatwić sprawę w urzędzie. W pewnej chwili auto zaczęło się staczać z położonego na górce parkingu, wprost na ruchliwą jezdnię.

W sobotę w Lednicy odbywa się 15-sty zjazd katolickiej młodzieży Lednica 2000. Bierze w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. W tym roku młodzi zbierają się pod hasłem "JP2 - liczy się świętość".

PiS chce referendum w sprawie warszawskich podwyżek, m.in. cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za wodę i za odprowadzanie ścieków, a także za żłobki. - W wielu miejscach można naprawdę oszczędzić, jeśli się chce - przekonywał Jarosław Kaczyński. - To pomysł polityczny, a nie merytoryczny - odpowiada Ratusz.

- W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie wiceministra skarbu Jana Burego (PSL), któremu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej - poinformował w sobotę rzecznik rządu Paweł Graś. Według jednej z gazet Bury miał kupić 50 proc. udziałów w spółce SO-RES. Ustawa antykorupcyjna zakazuje sekretarzom stanu posiadania więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach.

Start do Sejmu – 20 tys. zł. Miesiąc w europarlamencie – 1,5 tys. Miesiąc na stanowisku burmistrza – 300 zł. Takie opłaty ściągają od swoich działaczy PO, PiS, SLD i PSL – wyliczył "Wprost". Realizowanie się w polityce - bezcenne.

Święto Wolności po raz czwarty w Warszawie. Bronisław Komorowski z tej okazji przypomniał sobie, jak się drukowało na powielaczu. - To była prawdziwa droga do wolności - ocenił prezydent. Imprezy z okazji 4 czerwca odbywają się przez cały dzień.

Po tym, jak w Rosji pietruszkę wpisano na listę roślin zawierających substancje narkotyczne, warzywo to wzięliśmy pod lupę. Opinii o potencjalnych niebezpieczeństwach spożycia pietruchy lub jej nasion zasięgnęliśmy na polskiej ulicy. POstąpieniem Rosjan najbardziej zdziwieni wydawali się działkowcy. A sprzedawcy warzyw, nie kryjąc rozbawienia, zachęcali naszych wschodnich sąsiadów, by przyjeżdżali po pietruszkę do Polski.

W nocy na trasie Opole-Prószków doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Motocyklista, który próbował wyprzedzić skuter, zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem. Nie udało się uratować kierowcy motocykla. Kobiety, które jechały skuterem, są ranne. Informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia umieścił w naszym serwisie portal www_24opole_pl.

- System komunistyczny w Polsce był na ostatnich nogach - wspominał w "Rozmowie bardzo politycznej" sytuację przed wyborami 4 czerwca 1989 r. Ryszard Bugaj. Późniejszy poseł Sejmu Kontraktowego jest przekonany, że wybory były tylko formalnością, a system komunistyczny musiał upaść. Zupełnie inaczej przedwyborczą atmosferę zapamiętała Teresa Torańska. - "S" też była na ostatnich nogach. Nie było wiary w to, że można zwyciężyć - przyznała dziennikarka.

Amerykańskie szpitale od niedawna pokazują śmiertelnie chorym pacjentom, jak mogą jeszcze próbować przedłużyć im życie w sytuacji krytycznej, choćby na krótko. Gdy pacjenci poznają te metody, wielu z nich odmawia zgody na tzw. terapię uporczywą.

W Białymstoku o wieczorny spokój na ulicach dbać będą policyjne patrole z psami. Mają zwracać baczną uwagę na młodzież zmierzającą i bawiącą się w klubach i na imprezach.

Nie obawiam się raportu komisji Jerzego Millera na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej i nie obawiam się dymisji, bo nie popełniłem żadnych błędów. Nie mam sobie naprawę nic do zarzucenia, nie miałem żadnego wpływu na organizację wizyty 10 kwietnia - zapewnił szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski, który przerwał milczenie w sprawie katastrofy TU-154 M i telewizji TVN24 udzielił pierwszego telewizyjnego wywiadu na ten temat.

- I know Polska. I ta strona nie jest do mnie skierowana - tak o projekcie MSZ, który ma promować polski slang za granicą, mówił w programie "Piaskiem po oczach" Sławomir Nowak, minister w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. I tłumaczył, że ten serwis może pomóc obcokrajowcom, którzy przyjadą do naszego kraju. Kiedy usłyszą "gruby melanż", będą wiedzieć co to znaczy.

Premier Tusk to król Sadim, czyli odwrotność króla Midasa. Czegokolwiek dotknął Midas, zmieniało się w złoto, czegokolwiek dotknie się premier zamienia się w to, w co się zamienia - stwierdził w "Faktach po Faktach" Jacek Kurski z PiS, oceniając fakt, że autostrada A2 nie będzie gotowa na Euro 2012. - Nie polegniemy, jeszcze mamy czas - oponowała Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Czy Warszawa zdąży z budową Stadionu Narodowego do meczu z Niemcami, czy jest możliwość częściowej legalizacji konopi, dlaczego PO nie opodatkowała Kościoła? M.in. te pytania już znalazły się na specjalnej stronie internetowej Platformy Obywatelskiej, gdzie internauci mogą zadawać pytania m.in. premierowi i ministrom rządu Donalda Tuska.