Od sierpnia wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej - zdecydowali radni Warszwy. Za jednorazowy zapłacimy 3,6 zł, za dobowy - 12 zł, a miesięczny imienny - 90 zł. Wprowadzającą zmiany uchwałę przegłosowali radni PO, radni PiS i SLD byli przeciwni.

Sąd okręgowy ponownie rozpatrzy sprawę odszkodowania dla poznańskiej parafii rzymskokatolickiej za grunty przejęte od Kościoła w czasach PRL - orzekł Sąd Apelacyjny w Poznaniu. W styczniu przyznano parafii 75 milionów zł odszkodowania.

Grupę czerpiącą zyski z nierządu, która działała w jednym z pensjonatów w Łomży, zatrzymała podlaska policja. Pięciu osobom postawiono zarzuty, dwie z nich zostały już aresztowane na trzy miesiące.

Cztery osoby zostały ranne w wyniku wykolejenia tramwaju na jednym z łódzkich skrzyżowań. Jeden z wagonów wypadł z szyn, po czym uderzył w słup trakcyjny. Od internautów z Łodzi otrzymaliśmy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Aż pięć dni leżała samotnie w domu starsza kobieta, czekając na pomoc. Przewróciła się podczas domowych porządków i nie była w stanie się podnieść, ani wezwać pomocy. Kobietę uratowała policja i straż pożarna zaalarmowane przez znajomego kobiety.

Sąd w Koninie (Wielkopolska) aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który oblał twarz lekarza ze Skulska kwasem solnym - poinformował rzecznik prasowy prokuratury okręgowej Marek Kasprzak. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek. Policji przekazał go detektyw Krzysztof Rutkowski.

Spis powszechny wciąż jeszcze trwa, a już trzeba go poprawiać. Poważny błąd odnaleźli urzędnicy z Głównego Urzędu Statystycznego. Dotyczy on osób mieszkających w domkach jednorodzinnych. System podsuwał im do wypełnienia niewłaściwy formularz i tę część spisu trzeba uzupełnić.

- Wasze działania w służbie zdrowia doprowadziły nie tylko do fatalnej sytuacji finansowej, ale co gorsza, polscy lekarze wyliczyli, ilu ludzi umarło z tego powodu, że np. transplantologia dzięki waszej działalności legła praktycznie w gruzach - grzmiał do posłów PiS premier Donald Tusk, broniąc minister zdrowia Ewy Kopacz podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla niej. I podkreślał. - Tych ludzi już nie ma właśnie dzięki wspaniałej pracy niektórych polityków reprezentujących ugrupowanie, które dziś składa wniosek.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidującą możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków. Ustawa ma wejść w życie po sześciu miesiącach od dnia ogłoszenia.

Premier Donald Tusk wyznaczył na komisarza w Wałbrzychu Romana Szełemeja, który przejmie obowiązki po dotychczasowym prezydencie miasta Piotrze Kruczkowskim (PO). Kruczkowski podał się do dymisji po tym, jak sąd uznał, że II tura wyborów samorządowych jest nieważna w związku z podejrzeniem kupowania głosów.

Można rozpocząć prace przy budowie stacji Świętokrzyska dla II linii metra. Decyzję o pozwoleniu, z rygorem natychmiastowej wykonalności, podpisał dziś Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki - poinformował jego urząd.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Do budynku wtargnął mężczyzna, podszedł do stanowiska recepcji i podpalił się. Z poparzeniami trafił do szpitala.

Łódzka policja zatrzymała złodzieja paliwa, który uciekając ze stacji benzynowej potrącił jej pracownicę i przejechał jej po nodze. Do zdarzenia doszło tydzień temu na jednej z Łódzkich stacji paliw. Mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Prokuratura wszczęła już śledztwo.

Ponad 2,5 tys. sadzonek konopi indyjskich i ok. 100 kg suszu przechowywanego w drewnianej beczce wykryli policjanci na jednej z plantacji w Klimontowie koło Sandomierza (woj. świętokrzyskie). Rośliny rosły na jednej z posesji, której właścicielem był 67-letni mężczyzna. Zatrzymanemu grozi do 8 lat więzienia.

Samorząd Dolnego Śląska wdraża program dla przyszłych mam. Ponad 2,5 miliona zł władze samorządu przeznaczyły na sfinansowanie znieczuleń podczas porodów. Dzięki temu zabiegi takie przestaną być luksusem, a skorzystać z nich będzie mogła każda kobieta.

Bilet jednorazowy ma kosztować 3,6 zł (obecnie 2,80), dobowy 12 zł (teraz 9 zł) a popularny miesięczny imienny – 90 zł (teraz 78 zł). W czwartek radni Warszawy podejmą decyzję o podwyżkach biletów komunikacji miejskiej. Nowe ceny mają obowiązywać od 16 sierpnia.

W historię Stanów Zjednoczonych wpisane są cztery morderstwa prezydentów. Zamachów, choć nieudanych, było jednak o wiele więcej, m.in. na Theodora Roosevelta, Geralda Forda czy Ronalda Reagana.

- Nie chcę opuścić pana prezydenta - zapewniał Sławomir Nowak w "Kropce nad i" w TVN24, który będzie startował w jesiennych wyborach parlamentarnych. Prezydencki minister swoją decyzję tłumaczył chęcią sprawdzenia się i potrzebą weryfikacji przez wyborców.

Już w sobotę przedstawiciele największych polskich partii politycznych spotkają się z prezydentem USA. Bez wątpienia wizyta to ważna, ale czy politycy wiedzą o czym będą chcieli porozmawiać z Barackiem Obamą? Okazuje się, że jest z tym pewien problem.