Nadmierna prędkość, złamana w pół betonowa latarnia i rozbite auto - to wynik nieostrożnej jazdy po stolicy. Warunki na drogach nie sprzyjają pośpiechowi kierowców, a policja apeluje o rozsądek. Film i zdjęcia z miejsca wypadku na ulicy Raszyńskiej zamieścił w serwisie Kontakt 24, Arti.

Likwidacja NFZ i zastąpienie go systemem regionalnych kas ubezpieczenia zdrowotnego, utworzenie sieci wysokospecjalistycznych szpitali i wprowadzenie systemu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych - to niektóre propozycje klubu PJN, które mają poprawić stan służby zdrowia. - PJN chce wyprowadzić spór, który dzisiaj toczy się wokół służby zdrowia, poza polaryzację: czy prywatne, czy państwowe - oświadczyła na konferencji Joanna Kluzik-Rostkowska.

- Konieczne jest upewnienie się, czy rosyjska prokuratura traktuje bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej jako poszkodowanych w swym śledztwie, bo do dziś nie ma od Rosjan informacji w tej sprawie - twierdzą pełnomocnicy części ofiar. Dodają, że ich klienci nie otrzymują informacji o decyzjach rosyjskich śledczych.

Historia pana Piotra z Torunia zaczęła się dość niewinnie - od lekko zniszczonej felgi na dziurawej drodze. Kierowca postanowił nie puścić sprawy płazem i zażądać odszkodowania od właściciela drogi. By nie mieć kłopotów z ubezpieczycielem wezwał policję. Jednak funkcjonariusz zamiast zrobić zdjęcia i udokumentować zdarzenie, zabrał kierowcy dowód rejestracyjny, bo jak stwierdził "uszkodzony samochód może stanowić zagrożenie na drodze".

Siedmioosobowa podkomisja zajmie się projektami uchwał autorstwa PiS i SLD w sprawie katastrofy smoleńskiej - zdecydowała we wtorek sejmowa komisja ustawodawcza. Projekt PiS odnosi się do raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) ws. przyczyn katastrofy TU-154M 10 kwietnia 2010 r. Projekt SLD mówi o potrzebie wyjaśnienia wszystkich przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Władze Lubina, za zgodą radnych, postanowiły wyburzyć cztery, niedawno wyremontowane, bloki na rynku i przesiedlić 60 rodzin, by odsłonić stary, zabytkowy kościół i zrobić "europejski deptak". Mieszkańcy bloków są podzieleni w ocenach pomysłu. Większość protestuje, ale są i tacy, którzy cieszą się, że dostaną nowe schludne mieszkania.

Prezydent Bronisław Komorowski spośród polityków cieszy się największym zaufaniem Polaków - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zaufanie do niego deklaruje 65 proc. respondentów. Prezydentowi nie ufa 14 proc. badanych.

Rosja i Polska mają zamiar kontynuować współpracę w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem - poinformowało we wtorek rosyjskie MSZ. Premier Donald Tusk odnosząc się do poniedziałkowej rozmowy telefonicznej szefów dyplomacji obu państw powiedział, że "obfitowała ona w pewne sygnały pokazujące, że strona rosyjska jest gotowa do dalej idącej współpracy niż to mogło wynikać z raportu".

10 kwietnia minie rok od katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Prezydent Bronisław Komorowski nie mówi jeszcze, jak dokładnie będą wyglądały obchody rocznicy tragedii. - Nie można zrobić niczego, co by lekceważyło opinię publiczną, a szczególnie nastroje i oczekiwania rodzin - podkreślał w poniedziałek w "Kropce nad i". Własne plany, niezależne od oficjalnych, państwowych, ma już Prawo i Sprawiedliwość. Jednym z głównych punktów uroczystości ma być manifestacja pod Wawelem.

Stawia w złym świetle polski parlament - taki argument znalazł się we wniosku o ukaranie premiera Donalda Tuska, który klub PiS złożył do Komisji Etyki Poselskiej. Z kolei klub PO domaga się ukarania polityków PiS m.in. szefa partii Jarosława Kaczyńskiego. Obu klubom chodzi o wypowiedzi dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Opinie na temat in vitro, badań genetycznych, klonowania czy testamentu życia chce wśród swoich parlamentarzystów zebrać Platforma Obywatelska. Partia przygotowała w tym celu specjalną ankietę. - Nie ma tam pytań, czy jesteś za taką ustawą, czy za taką - zapewniła autorka jednego z projektu ustawy o in vitro Małgorzata Kidawa- Błońska.

SLD domaga się, by w związku z wchodzącą w życie podwyżką VAT na ubranka i buciki dziecięce, na każde dziecko w pierwszym roku życia przysługiwał zwrot tego podatku. Klub Sojuszu złożył w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie.

Mocną stroną naszego programu są smsy, udział widzów. My nie piszemy scenariuszy, pisze je za nas życie. A my o tym opowiadamy lżej niż inni - mówił w TVN24 Grzegorz Miecugow, mówiąc o "Szkle kontaktowym" z okazji 6. rocznicy programu.

Policja zatrzymała podejrzanego w sprawie sprzed lat. W 2008 roku na dworcu PKP w Sanoku maszynista pociągu zauważył leżącego obok wiaty człowieka. Okazało się, że jest ciężko pobity, w pobliżu były ślady krwi. Mężczyzna zmarł, jednak sprawcy napadu nie schwytano. Teraz sprawa wraca. Sąd zdecydował już o areszcie dla 30-letniego Dariusza J., podejrzanego o zabójstwo.

Na łąkach, w lasach,w ogrodach i na parapetach - w ten weekend ornitolodzy i miłośnicy przyrody w całej Polsce będą liczyć ptaki. Akcję po raz siódmy organizuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). W tym roku szczególną uwagę należy zwrócić na jemiołuszki.

Jeszcze nie opadły emocje po ubiegłotygodniowej debacie ws. katastrofy smoleńskiej, a już szykuje się kolejna gorąca dyskusja. Sejmowa komisja ustawodawcza zajmie się dziś po południu dwoma projektami uchwał w sprawie tragedii z 10 kwietnia. Projekty przygotowały PiS i SLD.

- Mariusz Kamiński nigdzie nie wstąpił, Mariusz Kamiński od lat był prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego. Jedyne co się stało to to, że Kamiński zdjął chusteczkę z twarzy i przestał się maskować - tak poseł PO Andrzej Halicki komentuje informację o tym, że były szef CBA wrócił do Prawa i Sprawiedliwości i został członkiem Rady Politycznej PiS.

- Obecnie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie widzi potrzeby zwiększenia poziomu alertu antyterrorystycznego - oświadczyła rzeczniczka prasowa ABW, ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska. W poniedziałek na moskiewskim lotnisku Domodiedowo doszło do zamachu terrorystycznego.

Tragiczny wypadek na ulicy Puławskiej na wysokości Wyścigów w kierunku centrum Warszawy. W poniedziałek po południu doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych z ciężarowym. Nie żyje 27-letnia kobieta - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Nieszczęśliwy finał montażu instalacji gazowej w samochodzie w jednym z warsztatów pod Warszawą. Ojciec i syn trafili do szpitala po eksplozji, do której doszło w trakcie ich pracy. Zdjęcia z Wieliszewa (woj. mazowieckie) przesłali nam internauci.