- Kto by chciał mieszkać w wiecznym smrodzie, dzień i noc? - pytają mieszkańcy Przelewic (woj. zachodniopomorskie), którzy sprzeciwiają się budowie fermy norek w ich gminie. Ferma ma powstać w sąsiedztwie ogrodu dendrologicznego, który jest dumą gminy. Jak twierdzą przeciwnicy inwestycji, duński inwestor działa bezprawnie.

Szef zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) poinformował, że złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prokuratorów wojskowych prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy. Jego zdaniem prokuratorzy działali świadomie na szkodę śledztwa.

Prawo i Sprawiedliwość chce unieważnienia konkursu na specjalistyczną opiekę medyczną w województwie pomorskim. Posłów niepokoi rozwiązywanie kontraktów z publicznymi placówkami, co - ich zdaniem - naraża zdrowie i życie mieszkańców Pomorza.

10 policjantów z Łowicza zatrzymali funkcjonariusze łódzkiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych KGP. Policjanci podejrzani są o przyjmowanie łapówek i przekroczenia uprawnień. Zarzuty usłyszało 2/3 policjantów łowickiej drogówki. Grozi im do 10 lat więzienia.

Podejrzany w łódzkim śledztwie o współudział w zabójstwie gen. Marka Papały Mariusz M. zeznał przed warszawskim sądem, że policja nakłaniała go do obciążenia Igora M. "Patyka" o ten mord. Śledczy chcą przedłużenia aresztu dla obu podejrzanych o zabójstwo. Grozi im dożywocie.

Ok. 300 osób z Polski i zagranicy uczestniczy w pięciodniowej Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania, zwanej konferencją egzorcystów. Odbywa się ona w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie.

Przed piątkowym głosowaniem w sprawie uboju rytualnego w Platformie Obywatelskiej wciąż nie ma jednomyślności. Część posłów otwarcie deklaruje głosowanie przeciwko propozycji Rady Ministrów, która dopuszcza ubój bez ogłuszania na cele religijne. - Nie jestem w stanie zagłosować za tą ustawą - stwierdziła Ligia Krajewska (PO) i zapowiedziała złamanie dyscypliny.

- Zbigniew Ziobro nie stawił się w środę na posiedzeniu komisji odpowiedzialności konstytucyjnej, jego nieobecność jest nieusprawiedliwiona - poinformował szef komisji Andrzej Halicki z PO. Dodał, że były minister sprawiedliwości zostanie wezwany na przesłuchanie za dwa tygodnie.

Publicznie wypowiem się w sprawie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, kiedy opinię ws. sprawozdania nt. działania prokuratury wyda premiera Donald Tusk - powiedział na antenie TVN24 minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Dodał, że nie wywierać presji na szefa rządu.

Jest akt oskarżenia w sprawie trzech nastolatków, którzy rzucali bryłami lodu w samochody jadące autostradą A4 w Małopolsce. Jedna z brył uszkodziła szybę tira. Zginął 46-letni kierowca. Według prokuratora, który oskarżył chłopców o zabójstwo, nastolatkowie działali w zamiarze spowodowania śmierci osób, które jechały samochodem.