Groźny wypadek w miejscowości Bystra (woj. śląskie). Samochód 72-letniej kobiety, po zderzeniu z osobówką, zatrzymał się na drzwiach wejściowych do restauracji. Zdjęcie z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 dareks1975.

- Jesteśmy z różnych środowisk, z różnych rządów - ale z rządów pionierskich, które miały odwagę rozpocząć wielkie dzieło transformacji. Pionierom zawsze jest najtrudniej, najczęściej popełniają błędy, ale muszą mieć odwagę - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, na której odznaczeni zostali przedstawiciele rządów transformacji. Wśród nich m.in. Andrzej Olechowski, Janusz Lewandowski, Janusz Onyszkiewicz.

Do szpitala w Szczecinie zgłosiła się w piątek kolejna osoba, która może być zarażona bakterią E. coli. Na razie wiadomo tylko tyle, że 25-letni mężczyzna uskarża się na dolegliwości żołądkowe. Jego stan jest dobry, przebywa na oddziale zakaźnym. Jednocześnie uspokajające informacje płyną z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

- To chamstwo jest. Mało mnie obchodzi Dorn. Ujawnił tak niebywałe nieuctwo, chodziło o Boya-Żeleńskiego, a zacytował Mickiewicza, trzecią część Dziadów: "a szelmy, łotry, a łajdaki", tego nie wiedzieć? To jest szkolna książka. Nie mamy lepszych tematów, niż ten zupełnie marginalny i groteskowy człowiek, jakim jest Ludwik Dorn? - powiedział Stefan Niesiołowski w programie "Gość Radia ZET", komentując planowaną na dziś przez Ludwika Dorna pikietę w obronie możliwości mówienia o premierze Tusku "ty matole".

Prezydenccy prawnicy i Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych uważają, że treść ustawy o Systemie Informacji Oświatowej nie budzi istotnych zastrzeżeń prawnych - poinformowała prezydencka minister Irena Wóycicka. Dodała też, że prezydent w najbliższym czasie podejmie decyzję w sprawie tej ustawy. Przeciwko jej zapisom protestowała m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Trzech mężczyzn w województwie śląskim zatrzymała grupa policyjnych antyterrorystów. Mężczyźni uprowadzili 48-letniego mieszkańca Częstochowy, w zamian za uwolnienie żądając 17 tys. zł. Porwany był winien jednemu z bandytów pieniądze. Uprowadzając go, sprawcy chcieli odzyskać gotówkę.

- Sądzę, że nawet gdyby tak zrobił, nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi - odpowiada szef BBN gen. Stanisław Koziej na pytanie, czy jego zdaniem prezydent powinien wywołać szefa kontrwywiadu wojskowego do odpowiedzi w sprawie rzekomych więzień CIA w Polsce. Generał przyznał, że sam "dużo nie wie" na ten temat, ale jego zdaniem więzień nie ma. - Tak zakładam - powiedział.

"Tusk kocha dziewczyny latem" - ironizuje w podpisie pod zdjęciem polskiego premiera jedna z brytyjskich gazet. W artykule poświęconym "niezdarnej uwadze" lidera Platformy na temat słynnych już na cały kraj "guzików dziennikarki Polskiego Radia" Brytyjczycy określają jego zachowanie jako "niegodne męża stanu" i porównują do Silvio Berlusconiego.

11 czerwca Platforma Obywatelska skończy 10 lat. I właśnie na ten dzień PiS planuje zorganizowanie "manifestacji" ludzi młodych - donosi "Rzeczpospolita". - Platforma rzuciła nam rękawicę, przyjmujemy wyzwanie. To, co przygotowujemy, będzie dla niej zaskoczeniem – mówi rzecznik Klubu PiS Adam Hofman. "Ma to przykryć urodziny PO" - czytamy w komentarzu gazety.

- Z czterech osób, które były zaangażowane w organizację tych dwóch wizyt, żyję tylko ja. Wszyscy oni zginęli w katastrofie, a ja żyję. Dla tych, którzy mają dużo złej woli stałem się osobą, na którą spogląda się ze szczególnie złą emocją - mówi w wywiadzie dla gazety "Polska The Times" szef kancelarii premiera Tomasz Arabski, odpowiadając na ataki opozycji pod swoim adresem za katastrofę smoleńską. Według niego, "nie ma wątpliwości, że ci ludzie wykorzystują tę tragedię dla uzyskania politycznego celu". - Uważam, że postępują haniebnie - mówi Arabski.

Wśród polskich posłów są giełdowe rekiny, królowie drobiu i tacy, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Kto radzi sobie najlepiej, a dla kogo Sejm jest jedynym źródłem zarobku? Sprawdził to reporter TVN24 Maciej Warsińki.

Jej pan po awanturze na pokładzie został przymusowo wysadzony na islandzkim lotnisku. Ona poleciała dalej i razem z setką pasażerów wylądowała na Okęciu. Mówią do niej Angel, ma 14 miesięcy, jest prześlicznym owczarkiem niemieckim i w psim hotelu w Warce nadal czeka na właściciela.

Sojusz Lewicy Demokratycznej sfinalizował sprzedaż swej warszawskiej siedziby przy ul. Rozbrat za 35 mln zł - poinformował skarbnik Sojuszu Kazimierz Karolczak.

Premier Donald Tusk jedzie dziś do Francji. Z prezydentem Nicolasem Sarkozym i premierem Francoisem Fillonem będzie rozmawiał o priorytetach polskiej prezydencji, w tym o wieloletnim budżecie Wspólnoty i rozszerzeniu UE.

Pewien 41-letni mieszkaniec Ustki wpadł na oryginalny sposób, jak napić się za darmo. Włamywał się do kutrów rybackich i wysysał spirytus z busoli. Gdy zatrzymała go policja, miał w organizmie 4,5 promila alkoholu.

Słowa Donalda Tuska, że związki partnerskie będą wkrótce do zaakceptowania, świadczą o tym, że premier "mądrzeje i dojrzewa" - ocenił w "Rozmowie Rymanowskiego" Włodzimierz Czarzasty z SLD. - Potrzeba ustawodawstwa, które wspiera rodzinę, a nie rozkład rodziny - polemizował z nim Marek Jurek z Prawicy RP.

Chcesz zadać pytanie Bronisławowi Komorowskiemu? Masz szansę. Dzięki nowej internetowej akcji kancelarii głowy państwa "Twoje pytanie do prezydenta". Prezydent raz w miesiącu będzie odpowiadał na te pytania, które zyskają największe poparcie internautów.

Wakacje są okropnym czasem na remonty na kolei, ale musimy zacisnąć zęby i musimy to kiedyś zrobić - mówił w "Faktach po Faktach" rzecznik rządu Paweł Graś. A zęby trzeba będzie zacisnąć mocno, bo latem podróż z Warszawy do Gdańska pociągiem TLK będzie trwała (z powodu remontu torowiska) 10 godzin i 44 minuty.

Błąd zawodowy nie jest kompromitacją i nie każdego się skazuje momentalnie na stos - tak zdymisjonowanego w grudniu 2010 roku b. prezesa PKP bronił w programie "Tak jest" Jan Krzysztof Bielecki, b. premier, a obecnie przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

- To jednak się zdarza. Liczyłem na łut szczęścia, uwierzyłem w ludzką uczciwość - mówi pan Marian, właściciel kantoru. Powodów do radości ma sporo. Od wtorku jest bogatszy o 650 tysięcy złotych... Swoich 650 tysięcy, które przed tygodniem zgubił w drodze do banku. Tydzień zaczął mu się świetnie - kiedy wieszał kolejne ogłoszenie o "wysokiej nagrodzie" w zamian za zwrot zguby, podszedł do niego pewien emeryt. I oddał pieniądze.