Do patrolu straży miejskiej na Starym Mieście podbiegła fryzjerka i poprosiła o sprawdzenie, czy coś się stało w mieszkaniu jej klientki. - Nie przyszła na umówioną wizytę, więc fryzjerka postanowiła do niej zadzwonić. Starsza pani zdążyła tylko powiedzieć, że doszło do wypadku - opowiada Monika Niżniak, rzeczniczka strażników.

- Komitet Wyborczy PiS zawiadomił PKW i policję o możliwości popełnienia wykroczenia przez Komitet PO i Donalda Tuska jako kandydata w wyborach do Sejmu - dowiedziała się PAP ze źródeł w PiS. Według tej partii Tusk niezgodnie z prawem prowadził agitację wyborczą na terenie szkoły. Premier odpowiada, że to nie on agitował, a jego konkurenci.

Łódzki sąd aresztował w środę na trzy miesiące byłego już wiceprezesa Banku Ochrony Środowiska i byłego doradcę ministra sprawiedliwości Marka S. podejrzanego m.in. o oszustwa kredytowe na łączną kwotę niemal dwóch mln zł na szkodę dwóch banków. Według prokuratury zarzuty nie dotyczą oszustw na szkodę BOŚ Banku.

Załamana kobieta, pani Teresa błaga o pomoc premiera Donalda Tuska. Podczas jego wizyty w Kutnie mówiła płacząc: - Mam tylko tysiąc złotych na cztery osoby. (...) Ja już dłużej tak nie mogę. Premier, ocierając kobiecie łzy z policzków, uspokajał ją i zapewnił, że w ciągu tygodnia ktoś z nią się skontaktuje.

Ciało mężczyzny odnaleźli w środę w Zawratowym Żlebie w Tatrach przypadkowi turyści, którzy szli szlakiem od strony Hali Gąsienicowej - poinformował ratownik dyżurny TOPR. Najprawdopodobniej turysta poślizgnął się i spadł ze skały. Do wypadku doszło we wtorek wieczorem. Ratownicy przetransportowali jego ciało śmigłowcem do Zakopanego.

Pan Dolczewski pozwolił sobie na żart, który jest po prostu grubiaństwem - powiedział senator PiS, Zbigniew Romaszewski komentując ostatni "wyczyn" lidera młodzieżówki PO, na którego profilu na Facebooku pojawił się teledysk zaadresowany do "aniołków" Jarosława Kaczyńskiego zatytułowany "Hej suczki, my znamy wasze sztuczki". Senator zaapelował do premiera Tuska, by ten wpłynął na swoich zwolenników umieszczających podobne komentarze w sieci.

Trzech mężczyzn podejrzanych o dokonywanie w woj. podlaskim oszustw tzw. metodą na wnuczka zatrzymała policja w Andrychowie (Małopolskie). Mieli przekonywać starsze osoby do przelewania swoich oszczędności na wskazywane przez nich konta.

Projekt zmieniający przepisy dotyczące praw jazdy dla niesłyszących trafił do konsultacji społecznych - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz. Wycofany ma zostać zapis, uniemożliwiający im ubieganie się o uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Mężczyznę i kobietę ewakuowali gdańscy strażacy z mieszkania na 11 piętrze budynku, w którym ogień trawił kolejne pomieszczenia. Jak okazało się w czasie akcji ratowniczej, przed płonącym mieszkaniem była zamknięta na kłódkę krata. O pożarze przy ul. Pilotów 10 na gdańskiej Zaspie poinformował nas internauta @Krzychu.

Zamiast czerwonej farby na moście średnicowym będzie banner z nadrukiem odnowionej konstrukcji. W poniedziałek rozpoczął się jego montaż. Powisi rok. Niewykluczone, że później zastąpi go inna reklama.

- Kto chce, żeby sprawa katastrofy smoleńskiej została wyjaśniona musi w tych wyborach poprzeć Prawo i Sprawiedliwość. Obecna władza nie potrafi, a być może też ma powody, by nie chcieć tej sprawy wyjaśnić - oświadczył w środę Jarosław Kaczyński. A pytany, z kim byłby skłonny wejść w koalicję po wyborach odparł: po co nam koalicja, skoro wygramy bezwzględnie?

Maria Nowak, posłanka PiS ze Śląska wysłała do wszystkich parafii w swoim okręgu wyborczym list z prośbą o poparcie "w modlitwach i poprzez wzięcie udziału w wyborach". Prosi też księży o rozdanie jej ulotek wyborczych członkom grup modlitewnych w parafiach. - To jest mój prywatny list, a księża i siostry zakonne to moi wyborcy - mówi Nowak.

Przemytnikom nie udało się przeszmuglować 90 tysięcy nielegalnych papierosów o wartości 900 tysięcy zł., ukrytych w przewożonych przez tira deskach. Nielegalny towar przechwycili w Żarach lubuscy pogranicznicy.

- Każdy ma prawo błądzić i mylić się w swoich prognozach - stwierdził Donald Tusk, komentując ujawnione depesze Wikileaks, z których wynika, że Jarosław Gowin "jedynka" w Krakowie w wyborach 2007 roku wątpił w sukces PO; obwiniał o to lidera partii Donalda Tuska.

Ryszard Kalisz przyznał, że rozważał odejście z SLD i przyłączenie się do partii Janusza Palikota. - Prowadziłem rozmowy o współpracy, ale on złamał naszą umowę - powiedział w RMF FM. Warunki miały być trzy. - Wszystko ustalamy wspólnie, partia to nie będzie "one man show" i w nazwie nie będzie nazwiska Palikota. Okazało się, że jest politycznym singlem i tworzy ruch poparcia siebie samego - dodał Kalisz.

- Kaczyński nic mi nie obiecywał. Nie pojechałem tam, by czegoś oczekiwać - mówił w TVN24 o swoim występie na konwencji PiS Stanisław "Paprykarz" Kowalczyk, słynny już plantator, który pytał premiera Tuska "jak żyć".

Premier zorganizował ministrowi finansów plan na dzisiejsze przedpołudnie: - Jak tylko zamelduje o problemach związanych z budżetem, zostanie wyrzucony z autobusu - stwierdził Donald Tusk kilka minut przed wyjazdem w kolejną podróż po Polsce.

Sondaże pokazują prawdę i do dnia wyborów nie będziemy wiedzieli, kto wygra: PO, czy PiS - komentował kolejne wyniki badań opinii publicznej Donald Tusk. Premier jest przekonany, że ponad dwudziestoprocentowe poparcie dla jego gabinetu po 4 latach rządów to "klęska opozycji".

Hałdy śmieci, które miały zniknąć z Białołęki, wciąż zalegają przy ulicy Myśliborskiej. Właściciel firmy, która je tam zwiozła zapewnia, że dostał zgodę na to, by zostały tam dłużej. Wizytą dziennikarzy tvnwarszawa.pl nie był jednak zachwycony. Do tego stopnia, że zabrał nam kamerę i zwrócił ją dopiero po interwencji policji.

Co szósty kandydat w nadchodzących wyborach jest samorządowcem - pisze środowa "Rzeczpospolita". To absolutny rekord, a palmę pierwszeństwa dzierżą kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości. Z tych wystartuje aż 310 lokalnych polityków. To prawdziwy exodus działaczy, którzy jeszcze rok temu tłumaczyli wyborcom, że chcą działać na rzecz lokalnej wspólnoty.