Zeznania amerykańskiego żołnierza, który w 1945 r. potwierdził odpowiedzialność Sowietów za zbrodnię katyńską zostały odnalezione w archiwum USA. To 8-stronicowa relacja ppłk. Johna Van Vlieta, który uczestniczył w 1943 r. w ekshumacji w lesie katyńskim. Odkrycia dokonała polska badaczka Krystyna Piórkowska.

W Łodzi trwa prokuratorskie dochodzenie po tragedii spowodowanej przez pijanego motorniczego. Na jaw wychodzą kolejne bulwersujące szczegóły tej sprawy: motorniczy w czasie pracy zdążył kupić i częściowo wypić trzy ćwiartki wódki. Policja i władze miasta wyjaśniają sprawę. "Fakty TVN" podsumowały, co śledczy już wiedzą w sprawie poniedziałkowej tragedii.

Bicie do nieprzytomności, rzucanie o ścianę, uderzenia, które niejednego dorosłego zwaliłyby z nóg. Tak wyglądały ostatnie święta czteroletniego Kacpra z Bytomia, który w tej chwili walczy o życie w szpitalu. Jak ustaliła "Uwaga", coraz więcej faktów wskazuje na to, że tak wyglądało całe jego czteroletnie życie.

Z ostrą krytyką polityków i ideologii gender wystąpił na łamach "Rzeczpospolitej" były sekretarz generalny Episkopatu bp Tadeusz Pieronek. - Gedner wychodzi z niewłaściwego pojmowania wolności. W radykalnej wersji nie uznaje Boga, jego przykazań, prawa natury, sprzeciwia się wszelkim trwałym związkom międzyludzkim - mówi duchowny.

10 lat planowania, 80 godzin podróży i dowód na to, że nawet polskie koleje mają swoich wiernych fanów. Korzystając tylko z połączeń TLK Przemek, Michał i Sylwia w długi weekend objechali Polskę ze średnią prędkością 32 km/h.

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki zapewnia, że projekt nowych przepisów o prokuraturze był konsultowany z jej szefem. Innego zdania jest wspominany przez Biernackiego Andrzej Seremet. Chodzi już jednak o coś więcej niż różnica zdań na temat zmian w prokuraturze.

- Ludzie nie boją się surowych kar - stwierdziła w "Kropce nad i" w TVN24 prof. Monika Płatek, karnistka z Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zdaniem problem pijanych kierowców tkwi w słabym egzekwowaniu prawa. - Dlaczego pijany, który zabił sześć osób, został aresztowany na trzy miesiące? Dlaczego w ciągu miesiąca nie możemy zrobić sprawy, która jest prosta? - zastanawiała się.

- Praca rzecznika jest jak praca sapera - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Małgorzata Kidawa-Błońska, nowa rzeczniczka rządu. - Bardzo często trzeba rozbrajać bardzo trudne tematy, trzeba rozmawiać o trudnych sprawach. No i nie można robić błędów - dodała.

27-latek przyznał się do zabójstwa swojej sąsiadki. Ciało kobiety znalazła w sobotę w jej mieszkaniu policja. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Śledczy ustalili, że kamera miejskiego monitoringu była odwrócona w inną stronę, kiedy tramwaj wjeżdżał na skrzyżowanie. W dokładnym ustaleniu, jak zginęły 2 kobiety potrącone przez tramwaj prowadzony przez pijanego motorniczego pomogą inne nagrania z kamer przemysłowych.