15-latek z Piekar Śląskich, któremu w maju stadionowi bandyci mieli rzekomo pociąć twarz, prawdopodobnie poranił się sam. Prokuratura skieruje do sądu rodzinnego wniosek o ukaranie chłopaka za składanie fałszywych zeznań.

Tuż po godz. 6 w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej w Kazimierzu Dolnym wybuchł gaz. Nikt nie odniósł obrażeń, ale część budynku została poważnie uszkodzona.

Chaos, bałagan i ścisk - tak wyglądała sytuacja na torach podczas ubiegłorocznego remontu przejść podziemnych w Ursusie i we Włochach. Teraz komunikacja staje przed jeszcze większym wyzwaniem. W samym centrum Warszawy zamknięta będzie linia średnicowa. Wielki test rozpocznie się już jutro.

Ponad 40 strażaków uczestniczyło wczoraj wieczorem w akcji przepompowywania kwasu azotowego, który wyciekał z cysterny. Pojazd znajdował się na jednym z krakowskich parkingów. O zdarzeniu poinformował nas internauta Paweł, który przesłał do redakcji Kontaktu 24 zdjęcia.

Stadiony miały być wizytówką Euro 2012. Jednak przy ich budowie ostatnio piętrzą się same problemy. Pech nie dotyczy tylko Warszawy i Stadionu Narodowego. Termin oddania aren jest też zagrożony w Gdańsku i Poznaniu. Reporterzy programu "Czarno na białym" sprawdzili dlaczego.

Choć konstrukcje stadionów pną się w górę, to równocześnie w dal odchodzą wytyczone wcześniej terminy zakończenia prac. Co czwarta inwestycja związania z Euro 2012 jest opóźniona. Czy i kiedy premier "podziękuje" komuś za te poślizgi, pytał reporter "Czarno na białym".

Rosyjscy kontrolerzy powinni zakazać lądowania pod Smoleńskiem, a zachodnie media były dezinformowane przez stronę rosyjską - takie mają być, według reporterów programu "Polska i Świat", niektóre tezy memoriału, który Jarosław Kaczyński przekazał Barackowi Obamie podczas jego wizyty w Polsce.

W Pałacu na Wodzie w Warszawie odbędzie się dzisiaj wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Bundestagu. Ma ono związek ze zbliżającą się polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej, której jednym z wymiarów będą działania parlamentarne.

Instytut Pamięci Narodowej wkracza w decydującą fazę wyborów nowego prezesa. Właśnie rozpoczynają się przesłuchania kandydatów. Czterej chętni będą odpowiadać na pytania dotyczące przyszłości Instytutu przed dziewięcioosobową radą.

Ponad dwie godziny trwała niedzielna akcja ratowania psa, który nie mógł się wydostać na brzeg z zalewu na krakowskim Zakrzówku. Świadkiem zdarzenia był Reporter 24 Krzysztof_Chorobik, który zamieścił w poniedziałek na swoim profilu w Kontakcie 24 zdjęcia z akcji.

- Liczę na na wyjaśnienie do końca kwestii istnienia w Polsce więzienia CIA - stwierdził Bronisław Komorowski. Prezydent zapowiedział, że jeśli wpłynie do niego wniosek dotyczący zwolnienia z tajemnicy państwowej w tej sprawie b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, to go rozważy.

- Zamknij mordę ty spasiona świnio - takimi słowami miał zwrócić się do jednego z petentów pracownik wydziału finansowego urzędu miejskiego w Słupsku. Poszło o wezwania do zapłaty za niewykupione bilety w strefie parkowania w Słupsku. Urząd przeprasza, a poszkodowany zapowiada: - Nie zostawię tej sprawy. Zdarzenie opisuje poniedziałkowy "Głos Pomorza".

Policjanci z Gliwic szukali włamywacza, zatrzymali omyłkowo chorego na zespół Tourette'a. To choroba objawiająca się m.in. nieskoordynowanymi ruchami i słowotokiem przekleństw. Według mężczyzny i świadków jego zatrzymania, policjanci byli bardzo brutalni. Mężczyzna miał być kopany, a do tego funkcjonariusze mieli się naigrywać z jego choroby.

- Z podawaniem ręki nigdy nie miałem problemu - tak Bronisław Komorowski skomentował swoje, pierwsze od miesięcy, przywitanie z Jarosławem Kaczyńskim. Prezydent zaprosił też prezesa PiS ponownie do Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Kaczyński zapewnia jednak, że do RBN nie wróci.

Krajowy sąd koleżeński PO podtrzymał w poniedziałek decyzję o wykluczeniu z PO posła Roberta Węgrzyna m.in. za wypowiedź o homoseksualistach - poinformowała przewodnicząca sądu Katarzyna Matusik-Lipiec. Decyzję o wykluczeniu podjął w marcu opolski sąd partyjny PO, argumentując, że Węgrzyn działa na szkodę partii.

Dotychczas w śledztwie dotyczącym organizacji lotów Tu-154M z 7 i 10 kwietnia 2010 r. przesłuchano 34 świadków - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Przesłuchania kolejnych osób zaplanowane są do końca czerwca. Łącznie śledczy chcą przesłuchać 80 osób. Jednak nie wykluczone, że ich liczba może jeszcze wzrosnąć.

PiS chce powołania komisji śledczej ws. finansowania PO i jutro złoży w tej sprawie stosowny wniosek - dowiedziały się "Fakty" TVN. "Polityczny i bezzasadny" - mówi o wniosku Paweł Olszewski z PO. Inicjatywa PiS to następstwo wywiadu Mariusza Kamińskiego, w którym twierdzi on, że Mirosław Drzewiecki angażował się w pranie brudnych pieniędzy mafii i miało to związek z finansowaniem PO.