Zaczynają wątpić w naszą uczciwość - takie zdanie znalazło się w jednej z tysiąca amerykańskich depesz na temat Polski, które znalazły się w przeciekach WikiLeaks. Polska była wspominana w kontekście tarczy antyrakietowej, wojny w Gruzji i stosunków polsko-niemieckich. Dyplomaci informowali też Waszyngton o ochłodzeniu uczuć polskich polityków do sojusznika za Oceanem.

460 posłów, 100 senatorów, wszyscy opłacani z publicznych pieniędzy, a niektórych nawet sejmowi koledzy nie znają. Czy rzeczywiście potrzebujemy aż 560 parlamentarzystów? Ryszard Kalisz proponuje odchudzenie Sejmu. O 78 posłów.

- Raczej nic już się nie wydarzy – tak Grzegorz Napieralski ocenia kończącą się za kilka miesięcy kadencję Sejmu. A w zamrażarce czekają np. ustawa o in vitro czy o bezpieczeństwie na stadionach.

Roboczy obiad z przywódcami państw Europy Środkowej, rozmowy dwustronne z prezydentem Bronisławem Komorowskim i Donaldem Tuskiem, uściski dłoni liderów pozostałych partii i ceremonialne złożenie wieńców - program wizyty Baracka Obamy jest napięty, bo i wizyta krótka.

Polska i Warszawa przygotowują się na wizytę Baracka Obamy, a warszawiacy na ogromne utrudnienia w stolicy. Choć prezydent Stanów Zjednoczonych spodziewany jest dopiero w piątek o godzinie 18, to ulice mogą być zamykane nawet trzy godziny wcześniej. Zobacz, jakie utrudnienia czekają w piątek stolicę.

- Nie chodzi o określenie premiera słowem "matoł", ale obronę przed sankcjami za takie określenie - tak Ludwik Dorn tłumaczył wpięcie w klapę znaczka "Obronimy Matoła" i wręczenie drugiego premierowi. Jarosław Gowin przekonywał, że za zatrzymaniem kibiców za transparent z "matołem" nie stoi rząd. - Nie jesteśmy partią zamordystów - stwierdził

Mimo choroby nowotworowej, zdecydowały się na urodzenie dziecka. Dziś to właśnie dzięki dzieciom znajdują mnóstwo sił do kontynuowania walki z rakiem i pomagania innym. M.in. dlatego wzięły udział w sesji do albumu wydanego przez fundacje RAK'n'roll "Boskie matki", którego sprzedaż ma zasilić remont przychodni onkologicznej.

Sejmowa Komisji ds. Służb Specjalnych zbada interwencję Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w mieszkaniu Roberta Frycza, autora strony antykomor.pl. Wniosek w tej sprawie złożyli posłowie PiS zasiadający w komisji. Jak podkreślali, ich zdaniem ABW przekroczyła swoje uprawnienia.

"Nasz Dziennik" ma przeprosić TVN za określenie stacji TVN24 m.in. jako "paszkwilanckiej" i "wrogiej polskiemu patriotyzmowi" - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie. Gazeta ma też wpłacić 40 tys. zł na cel społeczny. - Napastliwa forma wypowiedzi, bez wystarczającej podstawy faktograficznej, wskazuje na motyw poniżenia, a nie na interes społeczny - podkreśliła sędzia Anna Owczarek ogłaszając wyrok.

Od sierpnia wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej - zdecydowali radni Warszwy. Za jednorazowy zapłacimy 3,6 zł, za dobowy - 12 zł, a miesięczny imienny - 90 zł. Wprowadzającą zmiany uchwałę przegłosowali radni PO, radni PiS i SLD byli przeciwni.

Sąd okręgowy ponownie rozpatrzy sprawę odszkodowania dla poznańskiej parafii rzymskokatolickiej za grunty przejęte od Kościoła w czasach PRL - orzekł Sąd Apelacyjny w Poznaniu. W styczniu przyznano parafii 75 milionów zł odszkodowania.

Grupę czerpiącą zyski z nierządu, która działała w jednym z pensjonatów w Łomży, zatrzymała podlaska policja. Pięciu osobom postawiono zarzuty, dwie z nich zostały już aresztowane na trzy miesiące.

Cztery osoby zostały ranne w wyniku wykolejenia tramwaju na jednym z łódzkich skrzyżowań. Jeden z wagonów wypadł z szyn, po czym uderzył w słup trakcyjny. Od internautów z Łodzi otrzymaliśmy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Aż pięć dni leżała samotnie w domu starsza kobieta, czekając na pomoc. Przewróciła się podczas domowych porządków i nie była w stanie się podnieść, ani wezwać pomocy. Kobietę uratowała policja i straż pożarna zaalarmowane przez znajomego kobiety.

Sąd w Koninie (Wielkopolska) aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który oblał twarz lekarza ze Skulska kwasem solnym - poinformował rzecznik prasowy prokuratury okręgowej Marek Kasprzak. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek. Policji przekazał go detektyw Krzysztof Rutkowski.

Spis powszechny wciąż jeszcze trwa, a już trzeba go poprawiać. Poważny błąd odnaleźli urzędnicy z Głównego Urzędu Statystycznego. Dotyczy on osób mieszkających w domkach jednorodzinnych. System podsuwał im do wypełnienia niewłaściwy formularz i tę część spisu trzeba uzupełnić.

- Wasze działania w służbie zdrowia doprowadziły nie tylko do fatalnej sytuacji finansowej, ale co gorsza, polscy lekarze wyliczyli, ilu ludzi umarło z tego powodu, że np. transplantologia dzięki waszej działalności legła praktycznie w gruzach - grzmiał do posłów PiS premier Donald Tusk, broniąc minister zdrowia Ewy Kopacz podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla niej. I podkreślał. - Tych ludzi już nie ma właśnie dzięki wspaniałej pracy niektórych polityków reprezentujących ugrupowanie, które dziś składa wniosek.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidującą możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków. Ustawa ma wejść w życie po sześciu miesiącach od dnia ogłoszenia.