W czwartek 2,5 letni chłopiec biegał bez opieki po ulicach Kętrzyna (woj. warmińsko-mazurskie). Dzięki pomocy przypadkowej kobiety, która załapała dziecko i wezwała policję, malec bezpiecznie wrócił do matki. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Około 200 osób wzięło udział w wiecu popierającym atak sympatyków Śląska Wrocław i Narodowego Odrodzenia Polski na prof. Zygmunta Baumana. Według uczestników marszu, osoby, które zakłóciły wykład na Uniwersytecie Wrocławskim, broniły honoru Wrocławia.

43 proc. Polaków uważa, że Otwarty Fundusz Emerytalny nie powinien zostać zlikwidowany. Z kolei niemal połowa (47 proc.) jest zdania, że gdyby miała taką możliwość, zostawiłaby swoje pieniądze w OFE - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów TVN".

- Ksiądz Bashobora powinien być na etacie zatrudniony przez Narodowy Fundusz Zdrowia - mówiła w "Kropce nad i" Joanna Senyszyn z SLD o sobotniej imprezie na Stadionie Narodowym, w której udział weźmie duchowny znany ze wskrzeszania zmarłych. Krytykę europosłanki odpierał John Godson z PO, który podkreślał, że wskrzeszenia to nie oszustwo. Zaznaczył, że nawet sam jedno widział.

Platformie spada poparcie, bo Polacy uwierzyli w propagandę sączoną przez PiS od wielu lat, że ta partia w ogóle nie rządzi - tak Kazimierz Marcinkiewicz ocenił w "Faktach po Faktach" najnowszy sondaż wyborczy dla "Faktów" TVN, w którym PiS ma 9 pkt. proc. przewagi nad PO. Zdaniem byłego premiera, w oczach Polaków Jarosław Kaczyński stał się "prawie mężem stanu".

16 złotych i 20 groszy - dokładnie tyle za przejazd kilkunastu kilometrów i kilkadziesiąt minut stania musiał zapłacić kierowca, który utknął w korku przez wypadek na autostradzie A4. Choć strażacy przecięli barierkę i pozwolili samochodom zawracać, bramki "skasowały" ich jak za przejazd do Gliwic.

Most w Luboniu koło Poznania to jedna z nielicznych w Polsce konstrukcji, po której jednocześnie mogą poruszać się samochody i pociągi. Jest jednak w fatalnym stanie. Właśnie podjęto decyzje o jego rozbiórce i montażu nowej przeprawy. Operacja ma zająć zaledwie 40 dni.

Jarosław Gowin chce debaty z premierem w ramach wyborów szefa PO. Jak mówi, chciałby poznać poglądy Donalda Tuska, bo - według niego - premier czasem "mówi Gowinem", a równolegle opowiada się m.in. za in vitro. - Trzeba mówić "tak, tak, nie nie - przekonuje Gowin.

Trzech mężczyzn z Objezierza próbowało zakopać w lesie odpady pochodzące z cmentarza. Złapani na gorącym uczynku, na przesłuchaniu stwierdzili, że o zabranie śmieci zwrócił się do nich proboszcz.

Prawo i Sprawiedliwość ze sporą przewagą wyprzedza Platformę Obywatelska. PiS zdobywa 35 proc. poparcia, PO 26 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie - SLD, RP i PSL - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA dla "Faktów TVN".

Meżczyzna, którego zatrzymano w związku z fałszywmi alarmami bombowymi, a później wypuszczono z powodu braku dowodów, zapowiada pozwanie państwa. Jak mówił w rozmowie z TVN24, będzie walczył o odszkodowanie. - Nie mieli podstaw ani dowodów, to były ich tylko domyślenia w tej sprawie, że mogę mieć coś wspólnego - tłumaczył. Z kolei szefowie MSW i policji podkreślają, że zatrzymanie mężczyzny pomogło w zatrzymaniu prawdziwego sprawcy ataku.