Wydawnictwo sejmowe nigdy nie publikowało w formie książkowej rezultatów prac zespołów parlamentarnych - powiedziała w sobotę marszałek Ewa Kopacz. Odniosła się w ten sposób do zarzutów przewodniczącego parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej z 2010 roku Antoniego Macierewicza, że zwracał się do marszałek Kopacz o publikację najnowszego raportu zespołu przez drukarnię sejmową, ale - jak mówi - nie dostał żadnej odpowiedzi.

- Kongres SLD odbędzie się niezależnie od tego, czy któryś z zaproszonych gości przyjdzie, czy nie przyjdzie - powiedział na konferencji w Gdańsku prezes SLD Leszek Miller. Podkreślił też, że Sojusz nie zamierza wstąpić do żadnej politycznej formacji, bo jest niezależnym ugrupowaniem z własną tożsamością i programem.

Zakaz prowadzenia samochodów za jazdę po pijanemu nie przeszkodził 39-latkowi z okolic Głogowa prowadzić auta pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i po raz czwarty grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dziennikarka TVN24 Brygida Grysiak została wyróżniona nagrodą Feniksa w kategorii publicystyka religijna. Nagrody przyznawane są przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Grysiak jest autorką książki "Wybrałam życie" opowiadającą historie kobiet, które nie zdecydowały się na aborcję.

Na unikatowe zdjęcia gdańskiej Oliwy sprzed II wojny światowej trafił kolekcjoner starych fotografii. Pochodzą z lat 30-tych, a widać na nich m.in. procesję Bożego Ciała ulicami starej Oliwy.

MON do października chce rozstrzygnąć przetarg na czarter czterech samolotów dla VIP-ów - poinformował wiceszef resortu Waldemar Skrzypczak. Jak mówi, zostało mało czasu. MON cały czas naciska, by przetarg ruszył. - Był brak woli, by ten problem rozwiązać - dodaje. W sobotę o sprawę pytany był w RMF FM szef BBN gen. Stanisław Koziej. Jak zapewnił, docelowo polski rząd zamierza kupić nowe samoloty.

Baza Waghez, w której od ponad roku przebywali polscy żołnierze, została w dniu 10 kwietnia 2013 roku przekazania dla żołnierzy armii afgańskiej.

Polski Steve Jobs w szpilkach - jak sama siebie nazywa, czyli prezes energetycznego potentata PGNiG. Grażyna Piotrowska-Oliwa rządzi firmą twardą ręką, ale teraz ma kłopoty. Chodzi o memorandum podpisane z Gazpromem w sprawie budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego. Ona o tym wiedziała, a jej szef - minister skarbu - nie. Jak to się stało - ma wyjaśnić specjalny raport.

Margaret Thatcher, zmarła niedawno była brytyjska premier, w rozmowach z Michaiłem Gorbaczowem w 1989 roku mówiła, że jest pod wrażeniem "odwagi i patriotyzmu" gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Żelazna Dama określała Jaruzelskiego mianem ważnego i uczciwego polityka, który robi dla swojego kraju wszystko, co może. Dokumenty ze spotkań premier Thatcher i sekretarza Gorbaczowa z lat 80. XX wieku opublikował Uniwersytet George’a Waszyngtona.

- O tym, czy był zamach, czy go nie było, powinna odpowiedzieć nawet nie komisja, ale niezawisły sąd i prokuratura - mówił w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Joachim Brudziński z PiS. Poseł krytykował pracę rządowej komisji badającej katastrofę smoleńską argumentując, że Maciej Lasek "nie jest dla niego żadnym autorytetem".