Doradca medialny i specjalista od politycznego PR Piotr Tymochowicz rozpoczyna współpracę z SLD. I od razu atakuje Aleksandra Kwaśniewskiego. - Januszu Palikocie, jeśli pokazywałeś małpki prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to pokaż teraz zaświadczenia na temat odbytej terapii antyalkoholowej prezydenta Kwaśniewskiego - powiedział Tymochowicz w Sejmie. Wezwał też do ujawnienia rozliczeń finansowych byłego prezydenta.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie 26-latka, któremu amputowano nogę po opatrzeniu przez innego lekarza. Pracując w gospodarstwie młody mężczyzna przebił widłami łydkę. Lekarz opatrzył ranę, ale zamiast zostawić rolnika na obserwacji odesłał go do domu. 26-latek twierdzi, że codziennie odwiedzał lekarzy i że za każdym razem odsyłano go z kwitkiem. W końcu nogę - z powodu zakażenia - trzeba było amputować.

Czeska stacja sanitarna w Ostravie przy granicy z Polską potwierdziła 12 przypadków zakażenia tasiemcem. Ich źródłem jest mięso wołowe czeskiego pochodzenia. Lokalne władze zachęcają do przebadania się wszystkich, którzy jedli wołowinę w drugiej połowie grudnia 2012. Apele dotyczą też Polaków mieszkających przy granicy.

"Leszek Miller umarł. Nie istnieje" - ogłosił na swoim blogu Janusz Palikot. "W lipcu 2014 roku zostanie odwołany z funkcji szefa SLD. Po przegranych wyborach do europarlamentu" - dodał szef Ruchu Palikota. Wczoraj panowie spotkali się w studiu TVN24. Jeden był gościem "Faktów po Faktach", drugi "Kropki nad i".

Aleksander Kwaśniewski od dawna nie jest politykiem, ale celebrytą. I raczej należy do polityków, którzy lubią być niesieni w lektyce - stwierdził w "Jeden na jeden" w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś. To m.in. dlatego Europa Plus, w którą zaangażował się były prezydent, nie zagraża - w opinii Grasia - Platformie Obywatelskiej.

- Jest miejsce dla takiej partii jak Ruch Palikota po liberalnej stronie sceny politycznej - mówił w "Kropce nad i" Leszek Miller. Dodał jednak, że "nie znosi polityków, którzy się w coś przebierają", a Palikot musiałby się określić. Szef SLD odniósł się także do propozycji Palikota, by badać polityków na okoliczność używania alkoholu. - Palikot coraz bardziej przypomina osobnika z serii filmowych komedii pomyłek- stwierdził Miller.

Janusz Palikot wraca do dawnych pomysłów. - Proponuję, żeby zamiast takich świadectw moich, czy profesora Hartmana, wprowadzić ustawowy obowiązek przedstawiania sprawozdania ze swojego rocznego badania lekarskiego - oświadczył w "Faktach po Faktach". Szef Ruchu Palikota przypomniał o swoim dawnym postulacie przy okazji pytania o stan trzeźwości Aleksandra Kwaśniewskiego podczas piątkowej konferencji Europy Plus.

- Sądzę, że się niebawem dowiemy, kto za tym stał - mówił w "Faktach po Faktach" gen. Gromosław Czempiński, komentując sprawę ataków w Bostonie. Według niego, zamachy przeprowadzone zostały przez organizację z zewnątrz.

Na wniosek Rosjan, niektórym bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej będą odtwarzane nagrania rozmów załogi Tu-154M na okoliczność, czy rozpoznają wypowiedzi swych krewnych - potwierdziła prokuratura wojskowa. Zapewniła jednocześnie, że zadba o to, by przeprowadzone czynności nie rodziły dodatkowych cierpień dla bliskich.

- Projekt oczywiście jest kontrowersyjny, ale zmierza do naprawienia błędu, jakiego dopuścił się ustawodawca w końcu lat 80-tych - stwierdził b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski komentując projekt specustawy Jarosława Gowina "o postępowaniu wobec osób zaburzonych psychicznie stwarzających zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych". Z kolei zdaniem mec. Jacka Kondrackiego, pomysł Gowina narusza elementarne zasady prawa. - Boję się, że tym razem pan minister by się nie obronił w Trybunale Konstytucyjnym - stwierdził Kondracki.

Mięso znalezione w samochodzie-chłodni w okolicach Białej Rawskiej (woj. łódzkie) nie powinno być dopuszczone do spożycia przez ludzi. W kilku próbkach zabezpieczonego mięsa stwierdzono obecność antybiotyków, a w dwóch przekroczenie dopuszczalnych norm ich stężenia - wynika z opinii Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań mięsa znalezionego w ukrytym na terenie ubojni magazynie.

- Wszyscy jesteśmy solidarni z narodem amerykańskim, solidarni z tymi, którzy z niepokojem myślą o tym, że sport i tak niepolityczne wydarzenia mogą być obiektem uderzenia ludzi o złych myślach, złych intencjach – powiedział Bronisław Komorowski odnosząc się do zamachu na uczestników maratonu w Bostonie. Prezydent i premier Donald Tusk przesłali też na ręce Baracka Obamy depesze kondolencyjne.

Piąta rozprawa w procesie Katarzyny W. miała być najspokojnieszą z dotychczasowych. Wezwani świadkowie nie byli osobami bliskimi dla oskarżonej, a ich zeznania nie miały najważniejszego znaczenia z procesowego punktu widzenia. Ale to właśnie w poniedziałek dziennikarze usłyszeli najbardziej emocjonalne wypowiedzi, a sędzia, po raz pierwszy podczas tego procesu, musiał użyć młotka, by uspokoić sytuację. Oskarżona nie zwracała na to uwagi. Podobnie jak na ataki pod jej adresem.