- Jeżeli możemy uratować ileś ludzkich istnień, to warto i nie ma się co zastanawiać - przekonywała aktorka Katarzyna Bujakiewicz podczas konferencji inaugurującej akcję "Lekarze ratują życie". Telewizja TVN wykorzystując popularność serialu "Lekarze" emitowanego na swojej antenie uruchomiła kampanię, która ma na celu zwiększenie liczby osób noszących w portfelu tzw. oświadczenia woli. Jak przekonują specjaliści, przeszczepów w Polsce jest ciągle za mało.

Katarzyna P., żona b. prezesa Amber Gold, usłyszała w poniedziałek nowe zarzuty, w tym zarzut oszustwa na szkodę co najmniej 9,7 tys. klientów Amber Gold i kwotę 668 mln, za co grozi jej do 15 lat więzienia. Kobieta została zatrzymana do dyspozycji sądu. Prokuratura prawdopodobnie skieruje do sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie.

Miliona złotych odszkodowania i miliona złotych zadośćuczynienia domagają się rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej we wnioskach wysłanych do rosyjskiego Komitetu Śledczego - informuje RMF FM. Natomiast pierwsze sześć wniosków rodzin ws. odszkodowań od polskiego Skarbu Państwa zostało już przekazanych przez MON do Prokuratorii Generalnej.

Inspektorzy z rosyjskiej armii przeprowadzą loty kontrolne nad wojskowymi obiektami na terytorium Polski. Inspekcja odbędzie się w ramach międzynarodowego Traktatu o Otwartych Przestworzach (Open Skies Treaty) i rozpoczyna się w poniedziałek - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

- To zależy od kapitana, bo kapitan decyduje, a ja jestem członkiem załogi - powiedział w TVN24 minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, pytany o to, czy zamierza kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2014 r.

Mieszkańcy Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) odwołali w niedzielnym referendum prezydenta Grzegorza Nowaczyka i tamtejszą Radę Miasta - poinformował przewodniczący Miejskiej Komisji ds. Referendum Lech Kraśniański.

772 zorganizowane grupy przestępcze działały na terenie Polski w 2012 roku. Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili 183 takie struktury - wynika ze sprawozdania Komendy Głównej Policji z działalności CBŚ za ubiegły rok.

- To klasyczny przykład tworzenia atmosfery przed samą rocznicą. Zbudowanie czegoś, co jest kompletnym absurdem i nie ma związku z prawdą, ale tworzy w mediach zamieszanie i podbija temperaturę - powiedział w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wypowiedzi Antoniego Macierewicza o tym, że trzy osoby mogły przeżyć katastrofę smoleńską. Odniósł się też do zarzutów opozycji wobec premiera Tuska, który 10 kwietnia wyjechał do Nigerii. - Kalendarz wizyt jest czasem bezwzględny - stwierdził.

Antoni Macierewicz, mówiąc o wysokim prawdopodobieństwie, że trzy osoby przeżyły katastrofę w Smoleńsku, powołuje się na cztery relacje - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Piotr Gliński, wymieniając te osoby. Były kandydat PiS na technicznego premiera powiedział też, iż szef parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej twierdzi, że nigdy nie użył słowa "zamach" w odniesieniu do katastrofy.

- Chciałbym, żeby za tak wstrząsającymi argumentami stało coś więcej niż zapewnienie, że są wiarygodne relacje. Chciałbym te relacje zobaczyć - skomentował w "Kawie na ławę" poseł PiS Zbigniew Girzyński słowa partyjnego kolegi Antoniego Macierewicza o tym, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską. Wypowiedź Macierewicza ostro skrytykował Ludwik Dorn z Solidarnej Polski.