W piątek nad ranem zmarł Zygmunt Broniarek - dziennikarz, publicysta, felietonista "Trybuny" i były korespondent zagraniczny "Trybuny Ludu". Miał 87 lat.

- Likwidacja Funduszu Kościelnego to nie jest próba politycznego dokuczania Kościołowi. Nie wyruszamy na antykościelną krucjatę, chcemy tylko spełniania wymogów sprawiedliwości społecznej - powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie premier.

Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala motocyklista, który zderzył się dziś z samochodem dostawczym przy zjeździe na autostradę A6 na wysokości miejscowości Kołbaskowo (woj. zachodniopomorskie). W wyniku zderzenia dostawczy Mercedes stanął w płomieniach. Na szczęście kierowca zdążył opuścić pojazd. Nie odniósł obrażeń. Zdjęcie z miejsca zdarzenia przesłał na skrzynkę Kontaktu 24 internauta @Robert.

"Odpis podatku z PIT-a dobry pomysł. Chcę to dam. Będzie normalniej" - uważa @Józef. "Ustawa związana z dobrowolnym odpisem od podatku tych 0,3 proc. na rzecz Kościoła pokaże bezspornie jaka jest jakość naszego, polskiego katolicyzmu" - komentuje @Arkadiusz. "Gdyby ta propozycja została zatwierdzona, powinny zostać zabronione przymusowe opłaty kościelne (m.in. za ślub)" - twierdzi @Tomasz. To tylko niektóre reakcje naszych internautów na rządową propozycję likwidacji Funduszu Kościelnego z jednoczesnym wprowadzeniem możliwości odpisu podatkowego na rzecz Kościołów i związków wyznaniowych.

Policjanci z Tarnowskich Gór radiowozem ścigali motocyklistę, który nie zatrzymał się na wezwanie do kontroli. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Pościg zarejestrowała kamera.

Przejazd zabytkowych samochodów, pokaz fajerwerków i widowisko światło dźwięk. Ratusz ujawnia kolejne szczegóły uroczystości otwarcia przeprawy łączącej Bielany z Białołęką i oficjalnie potwierdza - szykujemy się na przyszły weekend.

W przyszłym tygodniu nastąpi ekshumacja ciała Przemysława Gosiewskiego - potwierdza w programie "Jeden na jeden" w TVN24 senator Beata Gosiewska. Zaznacza, że staje się to "z urzędu", mimo że sama złożyła w prokuraturze wniosek w tej sprawie wiele miesięcy temu. Senator chce także, by w sekcji brał udział wskazany przez nią ekspert z USA.

Osoba, której zabrano prawo jazdy i zakazano prowadzenia pojazdów, może bez trudu wyrobić nowy dokument w innym powiecie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Wszystko dlatego, że urzędy nie mogą zweryfikować w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców czy dana osoba nie została objęta zakazem.

Kłopoty w szkole, konflikt w rodzinie, problemy z alkoholem - to wystarczy, by trafić na ulicę. Przekonali się o tym Waldemar, Sebastian i Klaudia. Są bezdomni, żyją na warszawskich ulicach, dworcach, opuszczonych altanach ogrodowych. Jak wygląda ich życie? Sprawdzała to reporterka "Czarno na białym".

Leżą na Powązkach, ale nie mają grobów. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia, ofiary sądowych mordów i ubeckich katowni, wśród nich generał Nil, rotmistrz Pilecki, major Łupaszka. Ich szczątków na warszawskim cmentarzu szuka Instytut Pamięci Narodowej.

- Deszcz i leniwi robotnicy to główne powody, dla których w terminie nie buduje się w Polsce autostrad - ironizował podczas sejmowej debaty poseł RP Andrzej Rozenek. W ten sposób odniósł się do przedstawionej wcześniej przez ministra transportu Sławomira Nowaka informacji rządu dotyczącej autostrad oraz kolei. SLD wytykał rządowi szczeliny w budowanych drogach, a PiS - dyskryminację kolei przez rząd.

- Ten, kto przestępstwo popełnił, powinien ponieść karę. Nie przypominam sobie, by jakikolwiek ksiądz popełnił przestępstwo w imieniu Kościoła - broniła stanowiska Kościoła ws. księży-pedofili Beata Kempa (SP) w programie "Kropka nad i" w TVN24. Innego zdania jest Wanda Nowicka (RP). - Przestępstwa nie czyni się w imieniu Kościoła, ale pod jego płaszczykiem. Kościół roztoczył parasol ochronny nad księżmi, którzy popełniają przestępstwa - oceniła marszałek.

Dwie 12-latki wpadły do zbiornika wodnego położonego w okolicy ul. Szarych Szeregów w Pruszkowie (woj. mazowieckie). "Dziewczynki uratował mężczyzna, który przejeżdżał obok" - napisała internautka @Aga, która jako pierwsza poinformowała nas o wypadku. Informację o zdarzeniu potwierdza nam pruszkowska policja oraz straż pożarna. Uratowane dziewczynki trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Możliwe jest, że ktoś z nowych krajów UE obejmie funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej. Przyszedł na to czas i nie wykluczam, że do grona kandydatów należy obecny premier - powiedziała w "Faktach po Faktach" Julia Pitera z PO, odnosząc się do medialnych doniesień, że Donald Tusk będzie kandydatem EPP na szefa KE. - Jeśli będzie polski kandydat na szefa Komisji Europejskiej, to oczywiście jesteśmy za tym, żeby Polacy piastowali ważne funkcje publiczne także w Unii - stwierdził z kolei Zbigniew Kuźmiuk z PiS.

Blokady na koła zakładane przez prywatne firmy, wynajmowane przez spółdzielnie mieszkaniowe, wciąż wzbudzają wiele kontrowersji. Policja twierdzi, że takie działanie jest zgodne z prawem, jednak legalność takich praktyk kwestionują niektórzy prawnicy. Ich zdaniem, niesfornych kierowców ukarać może jedynie policja lub straż miejska. Te z kolei odpierają zarzuty twierdząc, że nie mogą interweniować na terenie prywatnym.

Wiceprezydent Łodzi wychodzi zza biurka i liczy dziury w drodze. Mieszkańcy patrzą sceptycznie, niewielu liczy na to, że je załata. Łódzkie drogi po zimie to koszmar, ale dla wiceprezydenta, który był wiceministrem infrastruktury, drogi to priorytet. I chyba wie, że z każdej policzonej dziś, zostanie rozliczony jutro.

Zarząd krajowy PO nie podjął w czwartek decyzji, czy składać wnioski o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego. Zapadnie ona najprawdopodobniej do końca marca. Premier Donald Tusk chciał precyzyjnego uzasadnienia wniosków.

Nawet 15 lat więzienia może grozić 35-latkowi, który przewoził w pociągu amfetaminę. Mężczyzna wpadł, bo jego dziwne zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy prowadzili akcję przeciwko kieszonkowcom.