Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy przez komisję Jerzego Millera badającą katastrofę smoleńską oraz utrudniania głównego śledztwa prokuratury wojskowej - dowiedziała się w piątek PAP.

OLT Express nie dysponuje wystarczającym majątkiem, by ponieść koszy postępowania upadłościowego. Z informacji do jakich dotarła TVN CNBC wynika, że majątek firmy to 803 tys. zł a koszty postępowania upadłościowego wyniosłyby 5,7 mln zł. Na majątek firmy składają się między innymi, jeden samochód i wyposażenie samolotów, w tym dywaniki.

- To był horror, jestem tym zmęczona - tak prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Rakoniewicach Teresa Franecka skomentowała ukaranie jej za maki niskomorfinowe, rosnące na jej działce. W jej przypadku, i jeszcze pięciu innych działkowców, sąd orzekł naganę.

Po chwilowym spadku, zarówno PO, jak i PSL odzyskują poparcie. Traci natomiast, z wyjątkiem Ruchu Palikota, opozycja - wynika z sondażu CBOS.

Ponad 12 mln zł - tyle - jak wynika z informacji, do których dotarła TVN CNBC - odprowadził do pomorskiej skarbówki Amber Gold. Ale jak się okazuje, spółka wciąż ma zaległości podatkowe, nawet kilka milionów złotych.

Krzysztofa G., poszukiwanego trzema listami gończymi, szefa gangu, specjalizującego się we wprowadzaniu do obrotu nielegalnego paliwa, zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Komendy Głównej Policji. Grupa mogła narazić Skarb Państwa na straty w wysokości ok. 55 mln zł.

Policja w Bytomiu zatrzymała pracownika jednej z miejscowych instytucji finansowych, który przelał z konta swojej firmy na swoje prywatne konto milion złotych. Po kradzieży mężczyzna nie zjawił się w pracy tylko postanowił poużywać życia. Gdy tylko powrócił z zagranicznych wojaży, czekali już na niego stróże prawa. Mężczyźnie grozi do 10 lat ograniczenia wolności.

W sądach czeka osiem spraw wobec osób, które w sieci m.in. wzywają do zabijania polskich żołnierzy - pisze "Rzeczpospolita". - Wolność słowa jest dobrem, które trzeba cenić, ale nie może ona oznaczać prawa do lżenia, nienawiści czy wzywania do mordowania, bez żadnej odpowiedzialności - mówi "Rz" starszy sierżant Jacek Żebryk.

- Żeby tak porozweselać trochę warszawiaków, wprowadzić odrobinę polotu w tym mieście - tak Spider-Man, który nieoczekiwanie pojawił się w stolicy, tłumaczy swoje wyczyny. Ale to nie pierwszy superbohater, który "nawiedza" nasz kraj. Byli już m.in. Superman, Superwąs, a nawet - Jego Szerokość Pan Mielonka.

- To nie jest tak, że znanej piosenkarce wolna więcej - ocenił w programie "Tak jest" w TVN24 były poseł PiS, Artur Zawisza. Jego zdaniem, Kora - oskarżona o posiadanie narkotyków - powinna za to odpowiadać jak ponad 300 tys. innych osób mających z tego powodu problemy z prawem. Nie kwestionując tego - Robert Leszczyński z Ruchu Palikota - podkreślił, że trzy lata więzienia grożące za 2,8 grama marihuany "to przesada".

Dzięki szybkiej reakcji m.in. stewardesy, na Lotnisku Chopina w Warszawie, udało się uratować życie jednemu z pasażerów. 80-latek, tuż po przylocie z Bejrutu, zasłabł i przewrócił się, dotkliwie raniąc głowę. Stewardesa, z pomocą jednego z pasażerów, użyła automatycznego defibrylatora, by ratować poszkodowanego mężczyznę.

To koniec ciągnącej się od wielu miesięcy historii kłopotów z LOT-owskim Boeingiem 767, którym kpt. Tadeusz Wrona lądował awaryjnie na Okęciu. Jak ustaliliśmy, władzom spółki udało się w końcu znaleźć nabywcę na swoją maszynę. Samolot zostaje sprzedany w całości. Nowy właściciel zapłaci za niego niewiele - kilka milionów dolarów.

Do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wpłynęło już 1278 zawiadomień od klientów Amber Gold, którzy twierdzą, że zostali oszukani przez spółkę. Ich roszczenia opiewają na ponad 86,6 mln zł - poinformował w czwartek Wojciech Szelągowski z gdańskiej prokuratury.

Na studiach parę razy spróbowałem trawy, haszu i amfetaminy - wyznał na Twitterze eurodeputowany Marek Migalski. Zastrzegł jednocześnie, że to "był błąd i prosta droga do katastrofy". Polityk przyłączył się w ten sposób do dyskusji na temat legalizacji narkotyków.

- IPN to ważna instytucja dla państwa i nigdy nie zostanie pozostawiona sama sobie - zadeklarował w czwartek minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Jak powiedział, problem siedziby IPN można rozwiązać, ale potrzebna jest do tego dobra wola władz Instytutu.