Windują ceny przed Euro

"Bandyci i oszuści" - te słowa zapamiętał każdy, kto oglądał relację z konferencji prasowej Michela Platiniego. Na szczęście to nie było o nas. Tak szef UEFA nazwał ukraińskich hotelarzy, którzy podczas Euro 2012 żądają od kibiców kosmicznych cen za noclegi. Jak tylko Platini wyjechał postanowiliśmy sprawdzić, jak to jest z naszymi hotelarzami i naszymi cenami.

Striptiz i palenie gumy na Bemowie

Palenie gumy, konkursy, pokazy ekstremalnej jazdy, a dla dorosłych nawet pokazy striptizerek. Po południu parada motocyklistów przejedzie ulicami miasta. Wszystko to z okazji rozpoczęcia nowego sezonu.

Zamiast na ślub, odesłali ją na badania

Kosztowało ich to wiele starań, walki z urzędnikami i przepisami, wiele nerwów i wyrzeczeń ale spełnili marzenie. Niepełnosprawna Katarzyna wyszła za mąż za Andrzeja. Jeszcze rok temu zamiast do ołtarza, urzędnicy odesłali ich do sądu i na badania. - Istniało prawdopodobieństwo, że pani Barszczewska może nie być do końca świadoma tego, co chce zrobić - tłumaczą.

Auto na drzewie. Trzy ofiary

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku, do którego doszło w Łążynie koło Inowrocławia w woj. kujawsko-pomorskim. W stanie ciężkim przetransportowano ją do szpitala.

Cyryl: Nie bądźcie tylko widzami pięknych obrzędów

Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich (m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy) rozpoczynają w niedzielę obchody Świąt Wielkanocnych. W uroczystości w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, która miała miejsce w nocy, udział wzięli prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin oraz 6 tys. wiernych.

"Szczęście do potęgi szóstej". Justyna Pochanke z Wiktorem

Justyna Pochanke została laureatką Wiktora 2011 w kategorii "publicysta roku". - Szczęście do potęgi szóstej - powiedziała dziennikarka prowadząca Fakty TVN i rozmowy w Faktach po faktach TVN24. Nagrodę otrzymała też Ewa Ewart jako najlepszy twórca programu telewizyjnego. Politykiem roku został premier Donald Tusk.

Ziobro: Na prawicy nie powinno być wrogów

- Na prawicy nie powinno być wrogów, tylko konkurent, którego się szanuje - powiedział w "Faktach po Faktach" lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że chciałby prawyborów na prawicy, które wyłoniłyby wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich.

Fotel, pralka i motocykl w Czarnej Hańczy

Tony śmieci, a wśród nich motocykl i piekarnik, wyciągnęli z Czarnej Hańczy (Podlaskie) sprzątający ją w sobotę ochotnicy. To już kolejna akcja oczyszczania rzeki przed sezonem. Tym razem śmieci wyłowiono najmniej.

"Bzdurą jest to, że Palikot nas zje"

- To, że jesteście tutaj wszyscy razem (...) świadczy o tym, że SLD żyje, że bzdurą jest to, że Palikot nas zje - powiedział przewodniczący Stowarzyszenia Ordynacka Włodzimierz Czarzasty, który w sobotę został wybrany na szefa SLD na Mazowszu. Pokonał swoją kontrkandydatkę, dotychczasową szefową w tym regionie, Katarzynę Piekarską stosunkiem głosów 111 do 106.

Tirem wjechał w zakład fryzjerski

Kierowca ciężarówki wjechał w budynek handlowo-usługowy w Jeleniej Górze. 35-letni mężczyzna, jak tłumaczył policji, z przyczyn zdrowotnych stracił panowanie nad pojazdem. Nikt nie został poszkodowany. Informację oraz zdjęcia obrazujące skutki zniszczeń zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 lukplo.

Antyfaszyści "planowali atak". Kilkudziesięciu zatrzymanych

Kilkadziesiąt osób zatrzymała policja w Katowicach po starciu dwóch manifestacji: Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Śląskiego Ruchu Antyfaszystowskiego. Zatrzymani należą do grupy antyfaszystów, która próbowała zablokować manifestację Obozu Narodowo-Radykalnego. Policja znalazła przy antyfaszystach m.in. pojemniki z gazem łzawiącym, drewniane kije i pałki, nóż i pistolet.

Książka "ostatecznie wyjaśni różne sprawy"

Jarosław Kaczyński poinformował, że powstaje naukowa biografia jego brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS tłumaczył, że to bardzo ważna inicjatywa, bo wiele książek, które powstały po katastrofie smoleńskiej, zawierają "ogromne ilości błędów faktograficznych".

"Równość" vs. "normalność". Gorąco na ulicach Łodzi

Marsze Równości i Normalności przeszły wczesnym popołudniem przez Łódź. W pewnym momencie uczestnicy demonstracji organizowanej przez Młodzież Wszechpolską zaczęli obrzucać jajkami i petardami manifestujących przeciwko homofobii. Doszło do przepychanek z policją.

Neptun jak nowy. Wrócił na Długi Targ

W blasku fleszy, przy dźwiękach muzyki gdańszczanie hucznie powitali króla mórz, który po półrocznej nieobecności wrócił w sobotę na Długi Targ. Figura Neptuna po zabiegach konserwatorskich powróciła na swoje dawne miejsce. Powrotowi króla przyglądała się internautka @Anna, która w serwisie Kontaktu 24 zamieściła zdjęcia z montowania postumentu na fontannie.

Marsz w obronie wiary i Kościoła

Około trzech tysięcy osób wzięło w Rzeszowie udział w marszu pod hasłem "Stop laicyzacji". Powodem demonstracji jest polityka rządu, która zdaniem manifestantów uderza w wiarę i Kościół.

Wiózł pocisk przy zbiorniku paliwa

Kilka kilometrów kierowca ciężarówki wiózł pocisk artyleryjski przy zbiorniku z paliwem. Zatrzymany do kontroli przez policjantów, nie umiał się wytłumaczyć z niebezpiecznego ładunku.

Ty mnie, ja Ciebie. Ziobro chce się zmierzyć z Kaczyńskim

Organizację prawyborów zaproponował w sobotę Jarosławowi Kaczyńskiemu Zbigniew Ziobro. Zwycięzca tego starcia byłby kandydatem całej prawicy na stanowisko prezydenta. - My, jako ludzie reprezentujący polską prawicę, centroprawicę, powinniśmy pokazać, że możemy zgodnie dojść do wspólnego porozumienia - mówił lider Solidarnej Polski.

Pogoda w kratkę, chłodniej, popada deszcz ze śniegiem

Pogoda aktualnie iście wiosenna. Nawet jak pada, to jest ciepło. Taki też czeka nas weekend - deszczowy, ale za to termometry pokażą nawet do 18 st. C. Schody zaczną się w przyszłym tygodniu. We wtorek na północy może spaść deszcz ze śniegiem.

"Jeżeli premier wyda polecenie, wycofam się"

Jeżeli premier wyda mi polecenie, żebym wycofał się z reformy sądów, tak zrobię - oświadczył minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Jednocześnie jednak zastrzegł, że jeśli decyzja będzie w jego rękach, a wszystko na to wskazuje, to ta reforma zostanie przeprowadzona.

Antyterroryści się skarżą. Zły sprzęt, brak szkoleń

Zużyty sprzęt, brak pieniędzy na szkolenia i niedostateczna ochrona prawna - policyjni antyterroryści skarżą się na to, w jakich warunkach muszą pracować. O ich problemach napisała do szefa MSW Jacka Cichockiego Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz.

Patrz na Pannę, a dojrzysz pierścienie Saturna

W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie szansa na obserwację pierścieni Saturna. - Planeta znajdzie się w opozycji, co stwarza bardzo dobre warunki do jej obserwacji - mówi dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Szykujcie teleskopy i aparaty. Czekamy na Wasze zdjęcia!

Milionowe dochody partii

Przychody Platformy Obywatelskiej w 2011 roku wyniosły ponad 28 mln zł, zaś PiS 23 mln zł - wynika ze sprawozdań finansowych tych partii. PSL i SLD zanotowały w ubiegłym roku przychody po około 12 mln zł. Najmniejsze dochody miał Ruch Palikota, który jako nowa partia, działał w ub. roku bez subwencji.

Brak leków. Pacjenci odsyłani. Dyrekcja nic nie wiedziała

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom dyrekcji Warszawskie Centrum Onkologii odsyłało pacjentów z powodu braku cytostatyków. Szefostwo szpitala twierdzi, że nic o tym nie wiedziało. I zapewnia, że problemu z brakiem leków nie ma. Preparatów jednak brakuje, i to w całym kraju.

Krzyż ubrany w anteny

Krzyż czy maszt przekaźnikowy - tego nie są pewni mieszkańcy Limanowej w Małopolsce, gdzie na stojącym na wzniesieniu Krzyżu Milenijnym zawisło 13 anten i nadajników. Ludzie mówią, że to już nie symbol, a zwykła choinka.

Sprawdzili pilotów Tu-154 do trzeciego pokolenia wstecz

Na wniosek Rosjan, IPN sprawdził przeszłość trzech pokoleń rodzin mjr. Arkadiusza Protasiuka i ppłk. Roberta Grzywny, pilotów Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem - pisze "Rzeczpospolita". - Nie wiem, jak te informacje mogłyby pomóc śledztwu - mówi zaskoczona sprawą wdowa po Arkadiuszu Protasiuku.