- Mamy bardzo duży klub parlamentarny. Na pewno jest więc trochę emocji jeśli chodzi o układanie list. To jest nieuniknione - przyznaje Rafał Grupiński, przewodniczący klubu PO. A emocje są tym większe, im mniejsze prawdopodobieństwo wyborczego sukcesu. ("Polska i świat").

Zbyt duża prędkość, zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, lekceważenie zmęczenia - to tylko niektóre z błędów, jakie popełniają polscy kierowcy na autostradach. Skutki mogą być tragiczne, co pokazały chociażby ostatnie dni, w czasie których doszło do kilku bardzo groźnych wypadków. ("Polska i świat").

- Z Radosławem Sikorskim nie dało się dyskutować. Najlepiej czuł się w mediach, kiedy krytykował nas za wszystko - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Witold Waszczykowski. Byłemu szefowi MSZ zarzucił, że nie tworzył "merytorycznie" polityki i był "stworzoną przez media wydmuszką" oraz "jednym z największych szkodników".

- To była nieudana próba ucieczki. Wstyd podwójny - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jacek Protasiewicz (PO), który komentował zachowanie na drodze posła PiS Krzysztofa Lipca. Adam Bielan (PR) zapowiedział, że z posłem prawdopodobnie będzie rozmawiało kierownictwo klubu PiS. Niewykluczone, że otrzyma upomnienie.

Wyreżyserowała film "Facet (nie)potrzebny od zaraz". Współpracowała m.in. z Agnieszką Holland, Peterem Greenawayem, Juliuszem Machulskim, Olafem Lubaszenką, Romanem Polańskim i Janem Jakubem Kolskim. Weronika Migoń zmarła po ciężkiej chorobie w wieku 38 lat.

Dzień po tragicznym karambolu na A4, na tej autostradzie ponownie doszło do dwóch groźnych wypadków. Łącznie trzy osoby zostały ranne. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trasa była zablokowana.

Sejm uchwalił w piątek nową ustawę, która szczegółowo reguluje zasady organizowania zgromadzeń publicznych. Po odrzuceniu wszystkich poprawek zgłoszonych przez PiS partia ta argumentuje, że w myśl nowych przepisów "błahe wykroczenia mogą dawać władzy pretekst, żeby rozwiązać każdą pokojową manifestację". PO przekonuje zaś, że ustawa jest "fundamentem ładu i prawa demokratycznego".

W czasie wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich część posłów podjęła zaskakujące decyzje. Niektórzy zagłosowali inaczej niż chcieli, inni nie potrafili oddać głosu, przez co procedura się przeciągnęła. Rzeczniczka klubowej dyscypliny PO Iwona Śledzińska-Katarasińska zapowiedziała, że wystąpi o kary finansowe dla tych, któzy złamali obowiązującą w klubie dyscyplinę.

- Chcemy, by partnerstwo NATO z Ukrainą było jednym z ważnych tematów w agendzie szczytu NATO w Warszawie w lipcu 2016 r. – powiedział w piątek wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak, który tego dnia obserwował międzynarodowe ćwiczenia na poligonie koło Lwowa. Dodał, że chciałby, aby NATO postanowiło o przekształceniu rotacyjnej obecności swoich sił w Polsce w obecność stałą.

Stenogramy, władza od kuchni i nagrania, które mają zapewnić przewagę w politycznej walce - to nie kolejny epizod "afery taśmowej", tylko polityczna codzienność w Łęczycy (woj. łódzkie). - Burmistrz mi groził wyrzuceniem z pracy, nagrałem wszystko - mówi prezes jednej ze spółek. Burmistrz wzrusza ramionami, komentując: "teraz wszyscy będziemy się nagrywać, przykład idzie z góry".

Gdy poseł lub senator zostanie zatrzymany przez policję za wykroczenie drogowe, to zgodnie z prawem nie może zostać ukarany. Parlamentarzysta ma obowiązek poinformować funkcjonariusza o sprawowanej funkcji i pokazać legitymację. - Nawet jeśli zatrzymany polityk chce pozostać anonimowy, ale policjant go rozpozna, to ma obowiązek odstąpić od czynności - wyjaśnia w rozmowie z tvn24.pl Robert Opas z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

My w ogóle nie byliśmy uczestnikami tego zdarzenia, tylko świadkami. To policjanci chcieli nas wylegitymować - powiedział poseł PiS Jarosław Zieliński, jeden z pasażerów Krzysztofa Lipca, który w nocy w Warszawie przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. - Nie czułem się winny całemu zdarzeniu - dodał poseł Marek Kwitek, trzeci towarzysz nocnej podróży.