- Zamieszanie związane z synem ministra Stanisława Kalemby to zasłona dymna dla premiera - powiedział w "Faktach po Faktach" Marek Jurek. Według niego, premier chce przykryć w ten sposób sprawę swojej odpowiedzialności za nieprawidłowości w Elewarze. Także Ryszard Kalisz jest zdania, że premier zagalopował się w zarzutach o nepotyzm. - Kalemba nie mógł wiedzieć, że jego ojciec zostanie ministrem - uznał.

Dowody zebrane w sprawie pozostawienia na katowickim lotnisku przez udających się do Grecji rodziców dwuletniej Mai nie pozwalają na razie na postawienie im zarzutów - poinformowała prokuratura. Wczoraj przesłuchano matkę dziewczynki, opiekunkę oraz pracowników lotniska. Śledczy planują jeszcze przesłuchać ojca Mai oraz kolejnych pracowników portu lotniczego w Pyrzowicach.

Kierowca, który w niedzielę w Kołobrzegu wjechał w przystanek, raniąc trzy stojące przy nim kobiety, mógł zrobić to celowo. Prokurator Okręgowy postawił mu zarzut usiłowania pozbawienia życia kobiet. Stan dwóch z trzech poszkodowanych jest nadal bardzo ciężki. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. W chwili wypadku był pod wpływem środków odurzających.

Prokuratura w Szczecinie przesłuchała Iwonę O., matkę podejrzewaną o zabicie 9-letniej córki i próbę zabicia jej 3,5-letniej siostry. Kobieta twierdzi, że nic nie pamięta z dnia tragedii. Wkrótce mają się zebrać biegli, by osądzić, czy jest poczytalna. Jeżeli tak się stanie, rozpocznie się proces, w którym grozić jej będzie dożywocie.

75 tys. zł ma zapłacić Eska Rock - taką karę na stację radiową nałożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w związku z programem "Poranny WF". W trakcie jedengo z odcinków Kuba Wojewódzki i Michał Figurski szydzili z Ukrainek. W ocenie Rady prezentowane w audycji treści były obraźliwe dla osób narodowości ukraińskiej i kobiet w ogóle.

Przemówienie Romneya rozczarowało - mówią polscy komentatorzy. Zabrakło przede wszystkim słów o obecnych stosunkach polsko-amerykańskich. - Mówił o wszystkim, o czym Polacy lubią słuchać, ale to było tylko "głaskanie" - mówi Marek Magierowski. - Poza tym, że Polska jest fajna, to nic nie zapamiętałem - dodaje prof. Zbigniew Lewicki.

Jest śledztwo po eksplozji w pasażu handlowym w Lublinie. W jej wyniku ciężko ranny został mężczyzna, który podpalił butlę z gazem. Andrzej R. walczy o życie w szpitalu. Był poszukiwany przez policję po tym, jak w poniedziałek w jego mieszkaniu znaleziono jego martwą żonę. Śledztwo ws. śmierci kobiety już trwa. Policja nie wyklucza, że została uduszona.

- Przejmuje pan odpowiedzialność za ważny resort w sytuacji trudnej - życzę determinacji - tak prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się do nowo powołanego ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Stanisława Kalemby. Zaprzysiężenie nowego członka rządu odbyło się w obecności niepełnego składu gabinetu Donalda Tuska.

- Polska nie ma większego przyjaciela i sojusznika niż naród amerykański - zapewnił Mitt Romney podczas przemówienia, jakie wygłosił w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Kandydat republikanów w wyborach prezydenckich w USA wskazał na współpracę Polski i USA oraz wymienił liczne wspólne wartości i zasługi Polaków w ich propagowaniu. - Musimy być wierni tym, którzy są wierni Ameryce - podkreślił. Nie wspomniał natomiast o tarczy antyrakietowej ani o zniesieniu wiz dla Polaków.

OLT Express zawiesiło loty czarterowe i zostawiło na lotniskach w kraju i za granicą kilkuset klientów. "Brak dalszych możliwości finansowania, spowodował utratę płynności finansowej. Skutkiem tego było wycofanie się leasingodawców ze współpracy z OLT Express POLAND" - tłumaczą linie w komunikacie.

- Chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność za waszą wolę walki, sojusz i przyjaźń w czasach kryzysu i podczas konfliktu militarnego - mówił prawdopodobny kandydat Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA Mitt Romney po spotkaniu z szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

Ponad 900 osób ma problemy z wyjazdem na wakacje. Wszystko dlatego, że OLT Express Poland, z którymi mieli lecieć, odwołał loty czarterowe. Po kilku godzinach czekania udało się natomiast wylecieć do Egiptu grupie ok. 180 klientów biura podróży Sun&Fun z Warszawy.

Dziś w Wojskowym Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczyna się pierwszy proces dotyczący nadużyć przy zakupach sprzętu dla jednostki specjalnej GROM. Głównym oskarżonym w sprawie jest ppłk Artur K. Po raz pierwszy o sprawie poinformowały TVN i TVN24.

Syn Stanisława Kalemby nie ma zamiaru rezygnować z pracy w Agencji Rynku Rolnego. - Nie przywieziono mnie tam w teczce - mówi twardo w TVN24. A ludowcy dodają swoje. W kontrze do ostrych słów premiera, że rodzina na swoim, państwowym to złe standardy - wypominają Donaldowi Tuskowi pracę jego syna, który zatrudnił się w Porcie Lotniczym w Gdańsku. Walka z nepotyzmem sięga absurdu?

We wtorek o godz. 15 planowane jest powołanie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Stanisława Kalemby na stanowisko ministra rolnictwa - poinformowała w poniedziałek wieczorem Kancelaria Prezydenta. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje TVN24. Polityk PSL zastąpi Marka Sawickiego.

- Przełomu nie należy się spodziewać, ale wizyta Romneya i jego sztabu na sto dni przed wyborami pokazuje, jak długą drogę Polska przeszła - ocenił w "Faktach po Faktach" Paweł Zalewski (PO). Dodał, że według niego fakt, że nasz kraj odwiedza ważny kandydat na stanowisko prezydenta USA, świadczy o tym, że Polska stała się krajem "oczywistego wyboru". - Romney nie przyjechał chwalić jakiejś zielonej wyspy. Odpowiedział na zaproszenie Wałęsy, bo docenia dwadzieścia kilka lat transformacji - stwierdził z kolei Witold Waszczykowski (PiS).