KE pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dotyczących jakości powietrza. Zbyt wysokie stężenie pyłów w powietrzu stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego - ostrzegła KE. Według MŚ Polsce na razie nie grożą żadne kary.

Grupa Specjalna Płetwonurków RP rozpoczyna poszukiwania ciała zaginionej niemal trzy tygodnie temu Ewy Tylman. Specjaliści są już na miejscu i od piątku będą przeczesywać Wartę.

Mija trzydzieści lat od największej w historii katastrofy w elektrowni atomowej. Okolice Czarnobyla to wciąż strefa zamknięta, która dostępna była do tej pory tylko dla nielicznych. Teraz te miejsca będzie mógł zwiedzić każdy. Wszystko za sprawą technologii oraz pomysłowości polskich grafików i informatyków. ("Polska i świat")

Niepełnosprawni będą parkować na dużych niebieskich prostokątach. To efekt wejścia w życie przepisów, o które walczył m.in. Piotr Pawłowski, prezes fundacji Integracja. - Chcieliśmy, żeby oznaczenia były widoczne dla każdego - wyjaśnia. Nie wszyscy są jednak zadowoleni. Materiał magazynu "Polska i świat".

Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego nie ustaje, jednak realizacja orzeczeń TK już wcześniej nie zawsze przebiegała gładko. Sejm poprzedniej kadencji do wprowadzania w życie zmian zaleconych przez Trybunał podchodził w niektórych przypadkach niespiesznie. - Opóźnienie to coś innego niż powiedzenie, że się wyroku nie będzie respektować - podkreśla Tomasz Siemoniak (PO), były szef MON. ("Fakty" TVN)

W czwartek w Warszawie wręczono tegoroczne nagrody Grand Press, przyznawane za najlepsze newsy, teksty publicystyczne, śledcze, reportaże i wywiady. Wyróżniono też najlepszego dziennikarza ekonomicznego, sportowego i najlepiej wykorzystującego nowoczesne technologie. W tym roku Dziennikarzem Roku został Konrad Piasecki.

- W tym zapętleniu prezydent był osobą, która mogła to wszystko rozwikłać. Prezydent powinien to wszystko rozwikłać. Prezydent ma szukać kompromisów, a nie komplikować sytuację. W tym sensie Andrzej Duda popełnił gruby błąd – ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Aleksander Kwaśniewski, komentując zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego i rolę, jaką w tej sprawie odegrała obecna głowa państwa.

Jako "całkowicie nie na miejscu" polskie MSZ oceniło słowa rzeczniczki rosyjskiego resortu spraw zagranicznych, że usuwający pomniki radzieckie w Polsce upodabniają się do terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Rzecznik polskiej dyplomacji wyraził też zdumienie wobec "braku gotowości do dialogu w sprawach pomnikowych" ze strony rosyjskiej.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku zabezpieczyli dokumenty finansowo-księgowe w Spółdzielczym Instytucie Naukowym w Sopocie, którego prezesem jest senator PiS Grzegorz Bierecki.