Episkopat straszy grzechem ciężkim, rząd próbuje uspokoić tych, którzy boją się, że zbyt prosto będzie dostać tabletkę "dzień po". Dyskusja trwa. Jest zdaje się nawet coraz bardziej emocjonująca. Również w aptekach, gdzie pigułka powinna być do kupienia bez recepty. A nie jest. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Prokuratura wystąpiła do firm ubezpieczeniowych o stan liczników czterech samochodów, z których od 2007 roku jako poseł korzystał Radosław Sikorski. Chce zbadać, czy obecny marszałek Sejmu jako szef MSZ nie złamał prawa, pobierając 80 tys. zł ryczałtu na służbowe podróże prywatnymi autami. W ten sam sposób prokuratura sprawdzi 16 innych posłów. Osiemnastą osobą objętą śledztwem jest Sławomir Nowak.

- Polityk nie może się niczego bać, musi rozmawiać, przekonywać. Nie da się odczytać formuły z kartki - tak o Magdalenie Ogórek mówił Władysław Frasyniuk w "Faktach po Faktach" w TVN24. Były działacz opozycyjny stwierdził, że kandydatka SLD na prezydenta "przyczynia się do śmieszności polskiej polityki", a ci którzy wystawili ją do rywalizacji o fotel prezydenta RP, wyrządzili jej wielką krzywdę.

- Przewróciły mnie, leżałam twarzą do ziemi, zakryłam głowę, miałam kaptur, a resztę wszystko od dołu mi rozszarpały - relacjonuje mieszkanka podwłocławskiej Nowej Wsi, która została dotkliwie pogryziona przez psy w czasie spaceru z córką. - Byłam na pograniczu życia i śmierci, nie jestem już tą samą osobą - wyznaje w rozmowie z reporterem TVN24 Mariuszem Sidorkiewiczem.

To był najtragiczniejszy wypadek zeszłorocznej majówki - w Kowiesach (łódzkie) zderzyło się 11 samochodów, zginęły trzy osoboy. Biegli powołani przez łódzką prokuraturę stwierdzili, że - wbrew wcześniejszym doniesieniom - mgła, która go spodowdowała, nie została wytworzona przez urządzenia sadownicze.

Pod koniec marca do Warszawy przyjedzie Gerard Briard, redaktor naczelny francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo". Dziennikarz przyjął zaproszenie organizatorów Dni Ateizmu. W zamachu na redakcję jego pisma zginęło 12 osób, w tym główni rysownicy.

Ciężko ranna 41-letnia kobieta, którą pogryzły psy, została przetransportowana do Bydgoszczy. W tamtejszej klinice będzie musiała przejść operację plastyczną. Mieszkanka podwłocławskiej Nowej Wsi próbowała bronić przed agresywnymi zwierzętami swoje dziecko. Mężczyzna, który prawdopodobnie jest właścicielem czworonogów, usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 38-letniego policjanta, który został znaleziony martwy na klatce schodowej jednego z bloków w Tomaszowie Mazowieckim. - Mężczyzna miał obrażenia głowy, dlatego nie wykluczamy udziału osób trzecich - informuje prokuratura. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

Magdalena Ogórek korzysta z wewnętrznych problemów SLD. W polityce ciężko jest iść (w górę - przyp. red) w partyjnej hierarchii, a tu proszę wykorzystała dziewczyna okazję - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" o kandydatce Sojuszu na prezydenta Barbara Nowacka z Twojego Ruchu.

Spada liczba orzekanych przez sąd najsurowszych wyroków. O połowę spadła liczba kar dożywocia i 25 lat więzienia, wymierzanych za najpoważniejsze przestępstwa, m.in. zabójstwa - wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości, opublikowanych przez "Rzeczpospolitą".