Macierewicz doniósł na byłego ministra i szefa BOR

Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego szefa MSWiA, Jerzego Millera, a także szefa BOR, Mariana Janickiego. Zarzuca im przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków ws. przygotowania wizyty polskiej delegacji w Katyniu w kwietniu 2010 r.

Ukradł 54 tony słomy

W miejscowości Międzyrzecz (woj. lubuskie) 52-letni Mieczysław R. ukradł z pola 54 tony słomy o łącznej wartości 11 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Śledztwo ws. AntyKomor.pl przedłużone

O kolejne trzy miesiące zostało przedłużone śledztwo ws. krytycznej wobec prezydenta Bronisława Komorowskiego strony AntyKomor.pl. Powodem jest - jak wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Witold Błaszczyk - konieczność przeprowadzenia dodatkowych czynności dowodowych.

Handlowali sterydami w sieci. 19 osób zatrzymanych

19 osób, w tym przywódcy zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem anabolikami, zostało zatrzymanych we wtorek w Gdyni i okolicach przez ponad 90 funkcjonariuszy policji i straży granicznej. Odbiorcami sterydów byli głównie mieszkańcy Ameryki Północnej, trafiały również do Australii i Europy.

Napadli na sklepy. Wpadli przez komórkę

Zdjęcie zrobione na skrzyżowaniu telefonem komórkowym umożliwiło ujęcie czterech mężczyzn, którzy napadli na dwa sklepy pod Krakowem - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

"Urzędas!" Awantura i pierwsze zwycięstwo opozycji w Sejmie

Po raz pierwszy w tej kadencji opozycja wygrała sejmowe głosowanie. Dzięki głosom PiS, Solidarnej Polski, SLD i Ruchu Palikota obywatelski projekt o zachowaniu przez państwo większościowego pakietu akcji Grupy Lotos nie został odrzucony, tylko skierowany do dalszych prac komisji skarbu. Opozycja przyjęła wynik głosowania owacją na stojąco.

"Świadome działanie na szkodę Polski"

- Podpisanie przez premiera Donalda Tuska paktu fiskalnego to działanie świadomie na szkodę polskiego państwa - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem "premier przyłożył rękę do tego, że Unia Europejska w dotychczasowym kształcie się rozpada".

"Bardzo mu dziękuję. Bez niego bym nie przeżył"

- Myślałem, że nie zobaczę więcej rodziny. Bardzo mu dziękuję, bez niego bym nie przeżył - powiedział w szpitalu jeden z uratowanych chłopców, którzy w czwartek wpadli do Sanu. Życie ocalił im funkcjonariusz z Przemyśla, pracujący w policji od pół roku. Nastolatkowie obecnie przebywają w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wpadł nożownik z pociągu

Policja zatrzymała 26-letniego Damiana B., który z pomocą noża okradał pasażerów podmiejskich pociągów na linii Warszawa-Wołomin. W ujęciu nożownika pomogły policji informacje, które przekazał tvnwarszawa.pl jeden z Reporterów24.

Spór o taxi. "Wysłałam sms-a"

- Ja nie podzielam tej opinii i stanowiska pana Gowina - powiedziała w Radiu ZET prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o pomysł ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który w ramach deregulacji zawodów zapowiedział likwidację egzaminu z topografii miasta dla taksówkarzy.

Sejm: Uwolnić więźniów sumienia na Białorusi

Polski Sejm w przyjętej przez aklamację uchwale domaga się wypuszczenia na wolność więźniów sumienia na Białorusi. Posłowie apelują też do parlamentów krajów UE o aktywne działanie na rzecz białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego i procesu demokratyzacji tego kraju.

Wiceszef GiS: Aresztowaliśmy już około tonę soli

Aresztowaliśmy już ok. tonę soli. Badania, które będą znane za kilka dni, odpowiedzą czy jest szkodliwa dla zdrowia. Ufam, że nie - powiedział w TVN24 Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Próbki soli przemysłowej trafią dziś do Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Eksperci sprawdzą czy sól zawiera niebezpieczne substancje chemiczne.

CBŚ uderzyło w "pirotechników". Chwalili się w internecie

20 osób, w tym siedmioro nieletnich, zatrzymał Wydział do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego KGP. Akcję przeprowadzono w 20 miastach. Policja namierzyła "pirotechników" dzięki analizie portali internetowych i serwisu YouTube, gdzie chwalili się oni swoimi osiągnięciami i wymieniali informacjami nt. konstruowania ładunków wybuchowych domowej roboty.

Sami sprawdzimy, czym oddychamy

Jeśli w życie wejdą zmiany w ustawie o ochronie środowiska, każdy będzie mógł niedługo sam sprawdzić w internecie aktualne stężenie pyłów w swojej miejscowości. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska będzie podawać te dane na swojej stronie internetowej.

Hofman: Układ PiS z PSL i rząd fachowców

- Gdyby koalicja się nie dogadała, bylibyśmy gotowi na konstruktywne wotum nieufności, rząd fachowców, być może rozmowy z Pawlakiem. Koalicja z rządem fachowców, byleby powstrzymać sięganie do kieszeni Polaków jest lepsza niż to co jest - powiedział w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman, pytany o tarcia koalicyjne ws. reformy emerytalnej.

PO szykuje legalizację związków partnerskich

Prawne przywileje zastrzeżone dotąd dla małżeństw mają być dostępne także dla par, które nie zamierzają brać ślubu. Zakłada to projekt ustawy, który w połowie marca ma złożyć w Sejmie Platforma Obywatelska - pisze "Polska The Times".

Skazany na 25 lat. Pomógł telefon

Niemal sześć lat po zamordowaniu młodej dziewczyny jej oprawca został skazany na 25 lat więzienia. Marek Z. wpadł w ręce policji, ponieważ po latach od zabicia Joanny dał jej telefon swojej żonie. Po zatrzymaniu przyznał się do morderstwa i wskazał gdzie zakopał ciało.

"Mam teraz ślęczeć nad tym małym obrazkiem?"

Polscy posłowie oswajają się z XXI wiekiem. Do rąk wybrańców narodu trafiły tablety, które mają zastąpić dotychczas masowo drukowane na papierze dokumenty. Jak zapewnia marszałek Ewa Kopacz, nie jest to kosztowny wydatek na zbędne luksusy. 1,5 miliona złotych wydanych na tablety ma się zwrócić podczas tej kadencji Sejmu dzięki rezygnacji z drukowania ton dokumentów, które od teraz będą dostępne w wersji cyfrowej.

Tajemnicze "samobójstwo" sprzed lat. Powrót sprawy

Ciało Marka Stróżyka znalazła jego partnerka. Wisiało na kablach przyczepionych do sufitu. Milicja stwierdziła samobójstwo. Świadkowie i bliscy twierdzą, że to nieprawdopodobne. Pomimo tego, sprawę błyskawiczne umorzono. Później dowody zniknęły. Świadkowie i partnerka mężczyzny twierdzą, że już w III RP byli zastraszani, gdy próbowali dociekać prawdy. W tle tajemniczej sprawy przewija się wojskowy wywiad PRL, z którym współpracował Stróżyk.

Po cichu powstawał dokument idący dalej niż ACTA

Dane o internautach miały być gromadzone przez dostawców internetu i przekazywane bez żadnej kontroli prywatnym organizacjom. Takie zapisy zawierało porozumienie przygotowywane dyskretnie pod patronatem ministra Bogdana Zdrojewskiego. O pracach nad tymi przepisami przez przypadek dowiedział się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Interweniował stwierdzając, że dokument jest bezprawny. Prace wstrzymano.

Kulisy afery. Eksperci: ta sól jest groźna dla zdrowia

Do tej pory w związku z tzw. aferą solną zatrzymano pięć osób. Są one podejrzane o to, że przez kilka lat przemysłowa, niejadalna sól mogła trafiać do wędlin, chleba czy ryb. Odbiorcami były nie tylko małe i średnie firmy, ale też potentaci przemysłu spożywczego. Eksperci nie mają wątpliwości - zawarte w tzw. soli wypadowej zanieczyszczenia mogą przekształcać się w substancje rakotwórcze.

Duda: Pawlak nie wyklucza rozpadu koalicji

Szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, który spotkał się z PSL powiedział, że Waldemar Pawlak podczas rozmowy nie wykluczył rozpadu koalicji w związku z proponowanymi zmianami w systemie emerytalnym. Sam szef ludowców stwierdził zaś, że "sucha" propozycja ws. reformy emerytalnej skupiona tylko na wydłużeniu wieku emerytalnego nie wystarczy, by rozwiązać problemy społeczne.

"Nie pchajcie nas do łóżka z Palikotem"

- Nie znamy partnera i nie chcemy pchać się do jednego łóżka. SLD jest rozważny i romantyczny, a Palikot chciałby nas do tej alkowy wciągnąć na siłę - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty ze "Stowarzyszenia Ordynacka".

Wyciągnęli auto z Odry. Ofiarą 53-latek

Samochód, który przed południem wpadł do Odry w Szczecinie, został już wyciągnięty na powierzchnię. Ofiara to 53-letni mężczyzna. - Akcja była trudna. Działania były prowadzone praktycznie po omacku - powiedział Jarosław Jarczewski ze szczecińskiej straży pożarnej.

Staranował przystanek. Poszukiwania kierowcy

Trwają poszukiwania kierowcy mercedesa, który w czwartkowe popołudnie wjechał w przystanek tramwajowy na jednej z gdańskich ulic. Kierowca po zdarzeniu pozostawił pojazd i uciekł. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścili nasi internauci.

"Z ACTA może wyjdziemy nie bardzo poobijani"

- W sprawie ACTA wszyscy są lekko zdeprymowani, ale może wyjdziemy z tego nie bardzo poobijani - powiedział premier Donald Tusk tuż przed szczytem UE w Brukseli. Według premiera, dzięki młodym Polakom przywódcy "przestawili" swoje myślenie w stronę wolności internautów, a nie tylko ochrony praw twórców.

"ACTA nie zagrozi lekom generycznym"

Leki generyczne nie stanowią w rozumieniu ACTA towarów pirackich, w związku z czym umowa ta nie miałaby więc wpływu na ich dostępność - zapewniło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. W opublikowanej na stronie internetowej kolejnej części odpowiedzi na pytania zgłoszone w czasie debaty o ACTA rząd zapewnił także, że w jej ramach nie przewiduje się odcinania dostępu do internetu.

Sprawa soli była już w prokuraturze. 12 lat temu

Sprawa mieszania soli przemysłowej ze spożywczą już raz trafiła do prokuratury. W 2000 roku zgłoszono ją Prokuraturze Rejonowej w Toruniu. Śledztwo zostało wówczas umorzone ze względu na brak dowodów.