Śmierć trzyletniego Wiktora. Matka i jej znajomy aresztowani

Na wniosek łódzkiej prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt dla dwóch osób podejrzanych w sprawie śmierci trzyletniego Wiktora. 27-letniemu Adamowi M. grozi kara do 12 lat, a matce dziecka, 34-letniej Agnieszce Sz. do pięciu lat więzienia.

Wypadek polskiego mikrobusu w Niemczech

Trzy osoby zginęły w wypadku polskiego mikrobusu na autostradzie A 30 w okolicach Salzbergen na terenie Dolnej Saksonii. Sześć osób zostało ciężko rannych - poinformowała PAP rzeczniczka policji w Osnabrueck.

Palikot: Nowa partia powstanie 6 października

Ludzie oczekują na powstanie nowej partii i taka partia powstanie 6 października - mówił w sobotę w Białymstoku Janusz Palikot. Poinformował, że w przyszłym tygodniu odbędzie serię spotkań związanych z tą inicjatywą, także spotkanie z Wandą Nowicką.

"Z katastrofy smoleńskiej zrobili sobie wehikuł polityczny"

- Mamy problem z całą grupą ludzi, polityków, którzy z katastrofy smoleńskiej zrobili sobie wehikuł polityczny - mówił w "Faktach po Faktach" Marek Borowski, komentując prace zespołu Antoniego Macierewicza. Witold Waszczykowski ataki na PiS odpierał: - Musimy być przygotowani na to, że będą przygotowane różne fronty walki z opozycją, aby ta opozycja tej władzy nie odzyskała.

Wykoleiły się cysterny z gazem. Jechały z Rosji

W miejscowości Kotki w powiecie kętrzyńskim wykoleiły się w sobotę po południu cysterny z przewożonym z Rosji gazem propan butan. Dwie cysterny leżą na boku, trzy są wykolejone, sytuację na miejscu rozpoznają strażacy. Ruch pociągów został wstrzymany.

Zarzuty ws. śmierci 3-letniego Wiktora. Dla matki i jej znajomego

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym - taki zarzut usłyszał 27-letni Adam M., mężczyzna, który jako ostatni zajmował się 3-letnim Wiktorem podczas nieobecności jego matki. Chłopiec umarł w czwartek, a przyczyną jego śmierci były obrażenia głowy. Matka chłopca usłyszała zarzuty nieudzielania pomocy oraz narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia.

Ukraina coraz bliżej UE, ale "musi zdwoić wysiłki"

Ukraina jest bardzo blisko spełnienia warunków UE koniecznych do podpisania umowy stowarzyszeniowej - ocenił w Jałcie szef MSZ Radosław Sikorski. Według niego Kijów musi jeszcze zdwoić wysiłki, by przekonać państwa UE, iż chce żyć zgodnie z wartościami europejskimi.

"Szarpnął za drzwi i wtargnął do środka". Musieli interweniować antyterroryści

Szczęśliwy finał akcji antyterrorystów w Zielonej Górze. Do jednego z mieszkań wpadł mężczyzna. W mieszkaniu znajdowała się matka z dzieckiem. Napastnik wziął z kuchni nóż, wyrzucił z domu kobietę i zabarykadował się wraz z 6-letnim chłopcem. Po negocjacjach, które nie dały żadnego efektu, do akcji weszli antyterroryści, którzy uwolnili chłopca i schwytali mężczyznę. Nikomu nic się nie stało. Policja ustala teraz wszystkie szczegóły zdarzenia.

Wiara czyni cuda

"To zbiorowe uniesienie, psychologia tłumu czy cud?" - na takie pytania, w przypadku uzdrowień, starają się odpowiadać także instytucje kościelne. Na przykład w trakcie wynoszenia świętych na ołtarze. Tak jest też w przypadku Jana Pawła II. Dotarliśmy do osób, które twierdzą, że za wstawiennictwem papieża Polaka zostały cudownie uzdrowione, a ich przypadki w czasie beatyfikacji były analizowane.

Charyzmatyk Bashobora

Modlitwa egzorcystów - jak wierzy część wiernych - szatana wypędza. Modlitwa tego kapłana pozwala natomiast pokonać choroby. Tak przynajmniej wierzą tysiące ludzi przychodzących na jego nabożeństwa - to ojciec John Bashobora z Ugandy. Po słynnych rekolekcjach na Stadionie Narodowym, na które przyszło 60 tysięcy osób, rozpoczął podróż po Polsce. i spotkania z kolejnymi tysiące wiernych wierzących, że ojciec John Bashobora nie tylko uzdrawia, ale i wskrzesza.

Tajemnice egzorcystów

Odprawiane są od dwóch tysięcy lat, od czterystu według ściśle określonych reguł spisanych w Rytuale Rzymskim. Od tego czasu modlitwa wypędzająca diabła powtarzana jest przez księży egzorcystów słowo po słowie w niezmienionej formie. Przybliżamy te budzące skrajne emocje praktyki i pytamy: to pomaganie ludziom czy wielka mistyfikacja?

"Swoje obowiązki wykonuję przeciętnie". Jak i z kim chce walczyć szef MSW?

- Moim zdaniem wykonuję swoje obowiązki na poziomie przeciętnym - przyznaje szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz o pierwszym półroczu urzędowania na tym stanowisku. Co ciekawe, minister uważa, że najtruniejsze i tak dopiero przed nim. O czym mówi? O walce z "przestępczością białych kołnierzyków". Swoich głośnych i mocnych zapowiedzi z początków urzędowania nie żałuje. I po raz kolejny zaskakuje bon motami. Na przykład, że walka z patologią to nie fast food.

"Z każdego można zrobić wariata"

- W momencie kiedy publikuje się tylko odpowiedzi na pytania bez tych pytań, to z każdego można zrobić wariata - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Adam Bielan komentując doniesienia o zeznaniach ekspertów Antoniego Macierewicza w prokuraturze. O nich samych mówił: - Zajmowali się tym, w czym się specjalizują w swojej pracy naukowej.

Nowicka zakłada nowy byt polityczny. Wszyscy "równi i nowocześni"

"Równość i nowoczesność" - tak będzie się nazywać stowarzyszenie, którego utworzenie zapowiedziała w piątek wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Była posłanka Ruchu Palikota podkreśla, że jego nazwa jest jednocześnie "programem w pigułce". - Na szczegółowe rozwiązania przyjdzie czas. Na razie najważniejsze jest to, by "równość" uznać za wartość nadrzędną i aby polityka państwa zmierzała do zwalczania nierówności - tłumaczyła posłanka w programie "Tak jest" w TVN24.

Aresztowano 25-latka podejrzanego o molestowanie chłopca

Policjanci z Torunia zatrzymali 25-latka podejrzanego o przestępstwo seksualne na małoletnim chłopcu. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące - poinformowała w piątek rzeczniczka toruńskiej policji Wioletta Dąbrowska.

Sondaż: gdyby Gowin założył partię, wszedłby do Sejmu

Gdyby Jarosław Gowin zdecydował się na stworzenie partii politycznej, to najprawdopodoniej udałoby mu się wejść do Sejmu - wynika z sondażu CBOS, w którym próbowano określić "potencjał poparcia" dla takiej hipotetycznej partii. Chęć głosowania na nią zadeklarowało siedem procent badanych. Co ciekawe, na potencjalnym wyniku Gowina relatywnie więcej może stracić PiS niż PO.

Przedszkolaki z całej Polski bawiły się w Łodzi

Dmuchane zabawki, statek piracki, place zabaw i nie tylko. Na rynku łódzkiej Manufaktury pojawiły się przedszkolaki z całej Polski, żeby świętować II Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W samo południe do nieba poleciało kilkaset balonów. Każdy symbolizował dziecięce marzenia.

Uczelnie odcinają się od "swoich" ekspertów Macierewicza. "Prywatne poglądy"

Władze Politechniki Warszawskiej i krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej odcinają się we wspólnym oświadczeniu od działalności eksperckiej ws. katasotrofy pod Smoleńskiem swoich profesorów - Jana Obrębskiego i Jacka Rońdy. W piśmie, do którego jako pierwsza dotarła TVN24, podpisanym przez rektorów obu uczelni, czytamy, że eksperci zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza nie są w ich ocenie "specjalistami w zakresie badania przyczyn katastrof lotniczych", a ich poglądy w tej sprawie należy traktować jako "prywatne".

"Dziecko przed śmiercią było ofiarą przemocy"

Rozległy krwiak podtwardówkowy był przyczyną śmierci 3-letniego Wiktora w Łodzi. Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec przed śmiercią był bity. W rękach policji znajduje się 34-letnia matka chłopca i 27-letni sąsiad, który opiekował się dzieckiem.

Szef kontrwywiadu na wylocie. Premier wszczął procedurę, MON nie komentuje

Na wniosek ministra obrony Tomasza Siemoniaka premier Donald Tusk wszczął w piątek procedurę odwołania szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Janusza Noska - poinforowało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie. MON nie komentuje sprawy. Według nieoficjalnych źródeł PAP, wniosek o odwołanie Noska może mieć związek z ustawianiem przetargów na ochronę lotniska w Malborku. Dymisji generała od maja domagało się też Prawo i Sprawiedliwość.