Na wolność wychodzą dwaj z trzech rosyjskich pseudokibiców, skazanych prawomocnie za udział w warszawskich zajściach 12 czerwca, przed meczem Euro 2012 Polska-Rosja. Sąd Okręgowy w Warszawie zawiesił wobec nich wykonanie kary.

W szpitalu Na Wyspie w Żarach pijany ginekolog odbierał poród. Robił to tak nieudolnie, że zamiast przekłuć pęcherz płodowy, wkłuł się w główkę dziecka. Obrażenia były na tyle poważne, że trafiło ono na oddział chirurgiczny szpitala w Zielonej Górze. Okazało się, że ginekolog miał blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Do wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Twierdziń mogło dojść po tym, jak samochód nauki jazdy zgasł i zatrzymał się na środku torów. Z relacji maszynisty pociągu wynika, że przez kilkadziesiąt sekundu kursantka wraz z instruktorem próbowali uruchomić auto. We wtorek prokuratura w Mogilnie wszczęła śledztwo ws. wypadku.

PO na wyjazdowym posiedzeniu we wtorek raczej nie zajmie sie projektami ustaw o in vitro i o związkach partnerskich. Ale, jak zapewniła w Sejmie marszałek Ewa Kopacz, na prezydium klubu trafią one jeszcze przed wakacjami, a do laski marszałkowskiej - po wakacjach. - Nie chcę odkładania do szuflady, skończmy z tym gadaniem i zróbmy coś jeszcze - powiedziała.

Ponad 10 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości 100 tys. zł miał przewieźć pociągiem z Krakowa do Szczecina 26-latek zatrzymany przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna był "kurierem" jednej z zorganizowanych grup przestępczych, handlujących głównie amfetaminą. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Olsztyńska policja wszczęła we wtorek postępowanie ws. narażenia ludzi na niebezpieczeństwo po tym, jak 46-letnia kobieta przyniosła na komendę uzbrojony granat. Jak się okazało, w stodole miała jeszcze więcej wojennego arsenału - policjanci znaleźli w niej m.in. kilka karabinów i kolejny granat.

Jarosław Kaczyński powinien wycofać swoje fatalne pomysły ws. in vitro - powiedział w programie "Jeden na jeden" szef klubu PO Rafał Grupiński. Jego zdaniem, propozycja PiS, by karać za in vitro jest karygodna i niecywilizowana. Za zbędny uznał postulat okrągłego stołu ws. in vitro, zgłoszony w poniedziałek przez prezesa PiS.

Artur Dębski z Ruchu Palikota otrzymał od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego poświadczenie bezpieczeństwa, mimo że jest oskarżony o przestępstwo gospodarcze - donosi "Rzeczpospolita". Dotychczas ABW osobom oskarżonym nie przyznawała tego rodzaju certyfikatu.

Osiem łabędzi utknęło w smole na bocznicy kolejowej w Stargardzie Szczecińskim. Jeden łabędź zdechł, a dwa walczą o życie. Reszta przez cały dzień była oczyszczana ze smoły, zanim wróci na wolność.

- Nikt nie będzie siadał do stołu, przy którym mamy przystawiony pistolet i jedyną opcją jest wybór pomiędzy projektami, które ograniczają tak naprawdę decyzję o in vitro - tak o propozycji Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej zorganizowania "okrągłego stołu" mówił w programie "Tak jest!" Robert Biedroń z Ruchu Palikota. Sceptyczna wobec tego pomysłu jest większość klubów.

Przepis, który odbiera prawo do tzw. trzynastki pracownicom, korzystającym z urlopów macierzyńskich i zwolnień związanych z ciążą i rodzicielstwem, jest niezgodny z konstytucją - orzekł w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny.

- Było okropnie, to trwało kilka minut. Zaczął padać najpierw deszcz, a później grad - opowiada mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, której dom został zniszczony w wyniku nawałnic. I przyznaje, że czeka na cud, bo sama domu nie jest w stanie wyremontować.