Młodzi lekarze protestują. "Coraz więcej osób myśli o emigracji"

- Dali nam do zrozumienia, że wszystko jest już ustalone, że jest zielone światło, zawiesimy protest i dostaniemy już konkretne propozycje, czyli to, o co cały czas prosimy. Niestety protest zawiesiliśmy i zostało nam przedstawione tylko to, że możemy nadal rozmawiać - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" Urszula Knych, lekarka stażystka z Grodziska Mazowieckiego. Protestujący komentują wczorajsze spotkanie z premier Beatą Szydło.

Warszawa, rok 2030. Do kin wchodzi polska produkcja science fiction

Do kin wchodzi "Człowiek z Magicznym Pudełkiem" - reżyserem filmu jest Bodo Kox. To film o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice. Adam, w tej roli Piotr Polak, podczas jednej z podróży trafia do 1952 roku. Z Warszawy roku 2030 rusza mu na ratunek Goria (Olga Bołądź), w której się zakochał.

To była "zapomniana choroba". Kolejne przypadki zachorowań na odrę

Od połowy września w Poznaniu zarejestrowano 20 przypadków podejrzeń choroby i zachorowań na odrę. Choć wielu wydawało się, że to choroba, o której już zapomnieliśmy. Lekarze nie podnoszą jeszcze alarmu, ale ostrzegają o powikłaniach i przypominają o szczepieniu. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Marszałek Senatu apeluje do rezydentów: zrezygnujcie z głodówki

Tylko dialog może doprowadzić do porozumienia – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odniósł się do protestu głodowego lekarzy, który wznowili w środę po spotkaniu z premier Beatą Szydło. - Mam nadzieję, że przyjdzie chwila refleksji i rezydenci wrócą do negocjacji i wrócą do pracy - mówił.

Polsko-białoruski spór o pomnik Tadeusza Kościuszki w Szwajcarii

- Propozycja strony polskiej jest taka, by umieścić na pomniku tylko tabliczkę z imieniem i nazwiskiem Tadeusza Kościuszki. Strona białoruska proponowała tabliczkę 'Tadeusz Kościuszko – syn Białorusi'. Dla strony polskiej było to nie do zaakceptowania - oświadczyło polskie MSZ, odpowiadając białoruskiemu Radiu Swaboda na pytanie o spór wokół pomnika generała w szwajcarskiej Solurze.

Trudna misja i zaskoczenie. Będzie nowa para w Azja Express

W szóstym odcinku "Azja Express" uczestnicy musieli zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Marta Wierzbicka i Oliwia Cabaj jako ostatnie dotarły na metę, ale jedna z nich zostanie w programie. W siódmym odcinku stworzy nową parę. "Azja Express" można oglądać na Player.pl.

"Błąd. To rezolucja, która nie odpowiada prawdzie"

Wartość tego typu dokumentu jest równa wartości papieru, na którym został wydrukowany - ocenił prezydenci minister Krzysztof Szczerski w rozmowie z dziennikarzami w Rzymie przyjętą rezolucję Rady Europy w sprawie praworządności, między innymi w Polsce.

W Radzie Europy o Polsce. Przyjęto raport o praworządności

W środę wieczorem w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy odbyła się debata na temat praworządności w niektórych krajach Europy, w tym w Polsce. Po dyskusji przyjęto raport. Jak relacjonował korespondent TVN24 Maciej Sokołowski, na sali było tylko nieco ponad 50 z 636 delegatów.

Głodujący lekarze "nie cofną się przed niczym"

- Musimy im najzwyczajniej w świecie pomóc - podkreślała Katarzyna Lubnauer w "Faktach po Faktach", komentując protest młodych lekarzy. Jej zdaniem rezydenci w sytuacji, w jakiej się znajdują, "nie cofną się przed niczym". Posłanka Nowoczesnej wraz z Dorotą Arciszewską-Mielewczyk (PiS) komentowała zakończone niepowodzeniem rozmowy premier Beaty Szydło z prowadzącymi głodówkę lekarzami.

MEN sprawdzi "postawę moralną" nauczycieli. "Minister nie jest uprawniony"

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by dyrektorzy szkół oceniali postawę moralną nauczycieli. - To może ograniczać autonomię nauczyciela - protestował w środę w programie "Tak jest" w TVN24 Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Część środowiska nauczycielskiego uważa, że autonomia nauczyciela polega na tym, że nikt nie ma prawa oceniać pracy nauczyciela - odparł Wojciech Starzyński, prezes zarządu fundacji "Rodzice szkole".

"Premier i minister bardzo ładnie mówią, ale nic się nie zmienia". Lekarze wznawiają głodówkę

Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy. - Rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły oczekiwanych skutków - poinformował Filip Płużański z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. - Nie padły żadne konkrety, poza powołaniem zespołu. To jest nie w porządku - komentowali lekarze, odnosząc się do propozycji szefowej rządu. - Ładne słowa to nie jest to, czego oczekujemy - mówił w "Tak jest" Piotr Matyja, jeden z głodujących rezydentów.

Były dominikanin przed komisją Amber Gold. "Byłem przekonany, że są uczciwi"

- Małżeństwo P. poznałem w kościele, tak jak wiele innych osób. (...) Nic mi nie wiadomo, żeby Marcin i Katarzyna P. przewieźli do mnie złoto pochodzące z Amber Gold. Do samego końca byłem przekonany o ich uczciwości - mówił w środę przed komisją śledczą były gdański dominikanin Jacek Krzysztofowicz, znajomy kierującego Amber Gold małżeństwa P.

Trump oddał hołd polskiemu generałowi

11 października obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych jako dzień pamięci generała Kazimierza Pułaskiego. O wielkim Polaku i jego zasługach dla Ameryki pamiętał również prezydent USA. "Całkowicie się poświęcił sprawie wolności Ameryki" - napisał Donald Trump w specjalnym liście.

Prezydent odznaczył Polaków ratujących Żydów

- Ryzykowali nie tylko własne życie, także życie całej swojej rodziny - mówił Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom "Żegota". Prezydent zaznaczył, że chciałby, "abyśmy co roku, 17 marca, obchodzili narodowy dzień pamięci Polaków ratujących Żydów". Jak dodał, projekt ustawy w tej sprawie trafi w środę do Sejmu.

Rzucił się na trenera na oczach 11-letnich piłkarzy

Agresywny ojciec jednego z 11-letnich piłkarzy Rodła Kwidzyn tuż po meczu zaatakował trenera drużyny przeciwnej. Rzucił się na niego od tyłu, bił po twarzy, szarpał i kopał. Wszystko na oczach nastoletnich zawodników. Teraz przeprasza.

Kaczyński o dochodzeniu do prawdy. Przez lata i dziś

- Możliwe, że nie poznamy prawdy, bo nie da się jej ustalić - mówił, zwracając się do zebranych na Krakowskim Przedmieściu, na obchodach 90. tak zwanej miesięcznicy smoleńskiej, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Przez lata Jarosław Kaczyński powtarzał, że prawda o katastrofie smoleńskiej jest coraz bliżej. - Prawda zwycięża. Dochodzimy do prawdy - mówił w ubiegłym roku. - Usłyszymy ostateczną odpowiedź, niezależnie od tego, jaka ona będzie - powtarzał dwa miesiące temu.

To miał być "kluczowy" świadek. Twierdzi, że widział kłótnię Ewy Tylman i Adama Z. "On jest niewiarygodny"

Ty k***o, ty suko - miał krzyczeć nad Wartą Adam Z. do Ewy Tylman. Opowiadał o tym tajemniczy świadek, który w maju napisał do prokuratury, że widział nad Wartą dwie kłócące się osoby. Na salę wszedł zakuty w kajdanki, bo od lutego jest w areszcie. Jego zeznania nie przyniosły przełomu. Zasłaniał się niepamięcią i mieszał wersje zdarzeń. - Pomylił sąd z telewizyjnym show - podsumował je Wojciech Wiza, pełnomocnik rodziny Ewy Tylman.

"Powiedzmy, że rodzina Knapików była uprawniona". Knapik: muszę zaprotestować

Patryk Jaki użył nazwiska dziennikarza TVN jako przykładu, gdy tłumaczył na konferencji prasowej zapisy tak zwanej dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Reporter "Faktów" wszedł wiceministrowi sprawiedliwości w słowo, protestując i tłumacząc, że nie domaga się zwrotu żadnej nieruchomości. - Przepraszam. Oczywista sprawa. To rodzina przysłowiowych Kowalskich, żeby było jaśniej - poprawił się Jaki.