Śledztwo w sprawie działania służb po wypadku premier przeniesione

Do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie trafi śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez policjantów i prokuratorów, którzy wykonywali czynności po wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Ta prokuratura zdecyduje, która z podległych jej jednostek zajmie się sprawą.

Chciały pracować jako hostessy, trafiły na erotyczny czat

Dziewczyny chciały pracować jako hostessy, ale wylądowały w internetowej agencji towarzyskiej. Okazało się, że praca polega na pisaniu na erotycznym czacie. Dziewczyny próbowały zerwać umowę, jednak okazało się, że może zostać na nie nałożona kara. Złożyły zawiadomienie do prokuratury w Białymstoku.

Sprzedał mieszkanie w Polsce, by wybudować szkołę w Nepalu. "Dokonaliśmy niemożliwego"

Maciej Pastwa, podróżnik z Poznania, sprzedał własne mieszkanie po to, by odbudować zniszczoną po trzęsieniu ziemi szkołę w Nepalu. Po dwóch latach cel udało się osiągnąć. "Szkoła jest solidna i piękna! Wszyscy są zachwyceni, dzieci uśmiechają się z radości. A my nie możemy się napatrzeć na to, co udało nam się dokonać. Jesteśmy dumni" - napisała Sylwia Jędernalik z Gdańska, która wraz z poznaniakiem pojechała do Nepalu.

Współtwórca GROM o walce z zamachami: to tylko wierzchołek góry lodowej

- Służby już walczą i to skutecznie. To, co widzimy, to wierzchołek góry lodowej, resztę udało się zneutralizować - ogromnym kosztem, ogromnym wysiłkiem materialnym, organizacyjnym. Kosztem ochrony na innych odcinkach - kontrwywiadowczym - oceniał Wojciech Brochwicz, współtwórca jednostki GROM, wysiłek służb w walce z terroryzmem.

Babcia pobitej Neli: wyjedziemy daleko stąd, żeby tylko o tym zapomnieć

Poniżały ją, kopały w twarz, szarpały za włosy, biły bez litości – nastolatka z Gdańska wciąż jest pod opieką terapeutów. Jej babcia, opiekunka dziewczynki, mówi, że zmienić chce teraz wszystko – szkołę, środowisko, a nawet miasto. Byle zapomnieć o horrorze. Dziś zaczął się proces nastolatek, które brały udział w znęcaniu się nad 14-latką.

"Ewa Kopacz mówi głosem Tatiany Anodiny. Gratuluję"

- Właściwie powinienem nie komentować słów Ewy Kopacz. To są haniebne słowa - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Jeden na jeden" odniósł się do wywiadu byłej premier, w którym relacjonuje swój pobyt w moskiewskim prosektorium tuż po katastrofie smoleńskiej.

"Ręce widzę! Wyłącz silnik, kładź się!"

Nakłanianie do prostytucji, ułatwianie jej i czerpanie z niej korzyści majątkowych, czyniąc jednocześnie z tego procederu stałe źródło dochodu - takie zarzuty usłyszeli trzej mieszkańcy Torunia. Wszyscy, decyzją prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 7,5 roku więzienia.

Karczewski: byłem w Australii, czerpmy wzorce właśnie z Australii

- Mamy dobry wzór. Czerpmy ten wzór właśnie z Australii, która świetnie rozwiązała problem migracji - przekonywał w programie "Jeden na jeden" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Odniósł się również do słów Jarosława Kaczyńskiego o konieczności "odrzucenia poprawności politycznej" w kwestii przyjmowania uchodźców.

Przemycali haszysz z Hiszpanii, włamali się do urzędu celnego

Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP we współpracy z Morskim Oddziałem Straży Granicznej w Gdańsku zatrzymali siedem osób, które brały udział w procederze przemytu narkotyków z Hiszpanii do Polski. Oprócz tego mają oni na swoim koncie włamanie do magazynu urzędu celnego oraz kradzież maszyn do produkcji papierosów i gotowych wyrobów tytoniowych o wartości co najmniej 3 milionów złotych.

"Przypadł mi zaszczyt wznieść czystą wodą toast za wolność"

Za wolność w Polsce pije się wodą, ale naprawdę czystą, źródlaną wodą wolności. Niech żyje wolność! - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski. Z okazji rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku w wielu polskich miastach KOD zorganizował "Marsze dla demokracji" i pikniki.

Trzaskowski: atakują tuż przed wyborami, żeby zasiać panikę

Prawo i Sprawiedliwość próbuje utożsamić wszystkich uchodźców z terrorystami, a przecież te kobiety i dzieci, które mielibyśmy ewentualnie przyjąć w tej symbolicznej liczbie, to są ludzie, którzy właśnie uciekają przed takimi terrorystami - powiedział w "Faktach po Faktach" Rafał Trzaskowski (PO). - Zamachy terrorystyczne to nie jest tylko kwestia wydarzeń w Londynie, w Berlinie, w Paryżu, potencjalnie także w Polsce. Ekstremizm islamski atakuje wszędzie - dodał Paweł Rabiej (Nowoczesna).

Jarosław Kaczyński: przeciwko Europie prowadzona jest wojna

Albo Europa - tutaj zacytuję panią premier - wstanie z kolan i zacznie na poważnie rozważać przeciwdziałanie, ale to oznacza odrzucenie przede wszystkim poprawności politycznej, albo tego rodzaju wydarzenia będą się powtarzać i sposób życia Europejczyków będzie się zmieniał w najgorszą możliwą stronę - powiedział w niedzielę w Starachowicach (Świętokrzyskie) Jarosław Kaczyński, odnosząc się do sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie.

"Żyjemy odwagą ludzi, którzy usiłowali temu przeszkodzić". Relacja Polki z Londynu

To jest niewiarygodne, jakie informacje spływają do nas o odwadze ludzi, o kierowcy taksówki, który usiłował przejechać napastników, o kobiecie w restauracji, która własnym ciałem staranowała drzwi, żeby ludzie mogli uciekać tylnymi drzwiami - relacjonowała na antenie TVN24 sytuację w Londynie mieszkająca tam Polka Monika Wojtal. - Jest mocna informacja "zostańmy razem", "nie dzielimy się" i dzisiaj to bardzo było czuć - dodała.

Półtonowy garnek, tona zupy wiśniowej - Gdynia idzie na rekord

Gdyńscy kucharze od rana gotują prawie tonę zupy wiśniowej z makaronem. Jeśli im się uda, ustanowią nowy rekord Polski. Darmowe porcje zupy będą rozdawać wolontariusze. W całym tym kulinarnym zamieszaniu jest też szczytny cel. Równolegle z gotowaniem będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla kibica Arki Gdynia, który walczy z glejakiem mózgu.

"Gdyby nie Jarosław Kaczyński, dzisiaj być może mielibyśmy takie same obrazki w Polsce"

Myślę, że najważniejsze po takich sytuacjach jest to, żeby budować Wspólnotę Europejską - komentował Bartosz Arłukowicz (PO). Odpowiadał mu Michał Wójcik z PiS, przekonując, że w Polsce nie dochodzi do zamachów dzięki zmianie władzy w ostatnich wyborach parlamentarnych. Z kolei prezydencki minister Andrzej Dera przypomniał, że rząd PO-PSL zgodził się przyjąć uchodźców do Polski. Tak politycy komentowali w "Kawie na ławę" zamach terrorystyczny, do jakiego doszło w Londynie.

Sprawdzają, czy w zamachu w Londynie ucierpieli Polacy

Po ataku terrorystycznym w Londynie - w których zginęło siedem osób, a 48 osób trafiło do szpitali - służby prasowe polskiego resortu spraw zagranicznych wydały specjalne oświadczenie. Można w nim przeczytać, że konsulowie "sprawdzają, czy w zdarzeniu ucierpieli polscy obywatele".

"Cieszę się, że tym razem polski rząd nie głosował przeciwko Polsce"

- Skala tego zwycięstwa to jest wynik fenomenalny - skomentował w "Faktach po Faktach" wybór Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS przypomniał, że na Polskę zagłosowało 190 państw i stwierdził, że dotychczasowy rekord należał do Senegalu. - Cieszę się, że pobiliśmy rekord Senegalu i cieszę się, że tym razem polski rząd nie głosował przeciwko Polsce - ripostował Dariusz Rosati, europoseł PO.