20 lat TVN. "Zapaliłem światło, które świeci się do dzisiaj"

Ta historia zaczęła się 20 lat temu i trwa do dziś. 3 października 1997 roku rozpoczęła nadawanie telewizja TVN. Była spełnieniem marzeń wizjonerów, którzy wierzyli, że mogą dać widzom rozrywkę, informacje, a przede wszystkim emocje, jakich jeszcze w telewizji nie było. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Ustawy sądowe prezydenta. "Ustawka PiS-u" vs. "zmiany przez Polaków pożądane"

Ustawy dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa nie są nawet o jeden procent lepsze niż te, które wyszły z parlamentu od Zbigniewa Ziobry - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 szef klubu PO Sławomir Neumann, komentując prezydenckie projekty. - Pokaz skrajnie cynicznych wypowiedzi. Państwo z trudnością przyjmujecie to, że 80 procent Polaków chce reformy wymiaru sprawiedliwości i prawie 80 procent Polaków poparło weta prezydenta - odpowiadał Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

"Problem, który wydaje się problemem hiszpańskim, staje się problemem ogólnoeuropejskim"

Blokowanie demokratycznej drogi narodu do samostanowienia, a taką demokratyczną drogą jest referendum, może prowadzić do bardzo niedemokratycznych form wyzwalania się tego narodu, takich jak wojna domowa, terroryzm, a nawet rewolucja - podkreślał w "Kawie na ławę" Piotr Zgorzelski (PSL), komentując gwałtowne zajścia w Katalonii, gdzie w niedzielę odbywa się referendum niepodległościowe. - Żaden rząd w żadnym państwie na świecie nie zaakceptowałby wyników tego rodzaju głosowania, które wbrew jego woli, wbrew decyzji organów władzy sądowniczej, zostały podjęte - dodał z kolei Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

"Parasol" nad stręczycielami, podejrzany znany policjant. "Jak w Związku Radzieckim"

Przez kilkanaście lat osobiste i majątkowe korzyści miał przyjmować od ukraińskich stręczycieli i handlarzy ludźmi Daniel Ś., oficer elitarnej formacji policji - uważa prokuratura. Czy pomógł pochodzącym z Ukrainy mafiozom zlikwidować polskich konkurentów na Podkarpaciu? Czy może była to część jego operacyjnej pracy? Na te pytania w reportażu "Superwizjera" odpowiadają Maciej Duda i Łukasz Ruciński.

"Nasza wolność nie służy tylko temu, żebyśmy kręcili się po centrach handlowych"

Uważam, że niekoniecznie trzeba robić zakupy w niedzielę. Jeśli miałoby to poprawić sytuację kobiet, w ogóle pracowników, i pozwolić im spędzać ten czas z rodziną, to byłabym za - komentowała w programie "Babilon" TVN24 BiS propozycję ograniczenia handlu w niedziele Krystyna Kofta. - Na pewno każdemu potrzebny jest dzień wytchnienia i to trzeba szanować, czy ktoś wierzy czy nie - mówiła Halina Radacz.

Ambasador USA zaprasza na wymianę. Licealiści mogą spędzić rok w Stanach

Wciąż można zgłaszać się do programu FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. To całoroczny, w pełni finansowany przez amerykański Departament Stanu program wymiany dla szkół średnich. Dzięki niemu uczniowie liceów i techników z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. O szczegółach programu opowiedział nam ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Paul Jones i jego goście.

"Projekty prezydenta wychodzą bardzo daleko naprzeciw oczekiwaniom PiS-u"

- Prezydent będzie walczył o swój udział i swoje sprawstwo, ale te ustawy pokazują, że mentalnie jest z PiS-u - komentował Ludwik Dorn, który był gościem "Faktów po Faktach". Były wicepremier odniósł się w ten sposób do prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.