Zrzeknę się immunitetu pod warunkiem powołania komisji ds. akcji CBA - tak Andrzej Lepper zareagował na list Jarosława Kaczyńskiego. Premier wezwał w nim szefa Samoobrony, by zrzekł się immunitetu.

Jurek Owsiak zapowiedział w TVN24, że rozpoczynający się 3 sierpnia XIII przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, będzie ostatnim w znanej dotąd formie.

Lekarze wybudzili 10-miesięczną Jannat, Irakijkę, która w czwartek przeszła skomplikowaną operację serca. Dziewczynka jest osłabiona i wciąż oddychać pomaga jej respirator.

Kolejnych sześciu poszkodowanych w wypadku pod Grenoble Polaków dotarło do Polski. Są szczęśliwi, że wrócili do kraju, ale ciągle w pamięci mają to, co stało się przed tygodniem. - Stoi mi to wszystko przed oczami, nie da się tak łatwo zapomnieć tej tragedii - mówiła tuż przed odlotem jedna z Polek.

Czterej górnicy zostali poparzeni w wyniku wypływu metanu. To kolejny w ostatnim czasie wypadek w tej kopalni.

Proces będzie polityczny - tak powiedziała w TVN24 Wanda Łyżwińska, żona posła Stanisława Łyżwińskiego podejrzanego o gwałt i podżeganie do porwania. Łyżwińska jest pewna, że zarzuty wobec jej męża się nie potwierdzą.

Pięć jednostek straży pożarnej gasiło płonącą kamienice w Poznaniu. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia.

Przez Adamów, Huby i Skrzydlów - trzy podczęstochowskie wsie – 20 lipca przeszła trąba powietrzna. Huragan, którego prędkość przekraczała 200 kilometrów na godzinę, niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze.

Pochodzący z Częstochowy 57-letni alpinista schodził ze szczytu Mont Blanc. Pod nim i dwoma towarzyszącymi mu Sabaudczykami zarwała się półka skalna. Zginęli wszyscy.

W poniedziałek mają spotkać się zespoły negocjacyjne klubów koalicyjnych. - Propozycja wyszła od polityków PiS - potwierdza wiceszef Samoobrony Krzysztof Filipek.