Wyrok miał zapaść dziś, ale nie zapadnie. W sprawie zakażeń żółtaczką pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim Sąd Okręgowy w Kaliszu chce jeszcze przesłuchać dwoje świadków.

15-latek ze Śląska trafił do szpitala po tym, jak postrzelił się w brzuch ze starego karabinka sportowego, znalezionego na strychu swego domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To była błędna decyzja - powtarza premier Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu o wyborze Janusza Kaczmarka na szefa resortu spraw wewnętrznych. - Sprawa ta może stać się dowodem na istnienie "układu" - dodaje.

Zmiana przepisów o wprowadzeniu mundurków szkolnych na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego byłaby absurdalna - uważa nowy szef MEN i zapowiada, że nie zrobi rewolucji w resorcie.

Zgodę na objęcie stanowiska premiera Janusz Kaczmarek podpisał już w niedzielę - ustalił portal tvn24.pl. Tymczasem w poniedziałek rano oświadczył publicznie, że politycy LiS nie złożyli mu w ogóle takiej propozycji.

Dokumenty, które prezes PZU Jaromir Netzel przekazał 5 lipca ówczesnemu Ministrowi SWiA Kaczmarkowi, to plany funduszy inwestycyjnych, które chciały wykupić duże pakiety akcji PZU. Te dokumenty mogą mieć ogromne znaczenie w sporze z firmą Eureko - pisze "Dziennik".

Premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" oświadczył, że jeśli nie dojdzie do samorozwiązania Sejmu, nastąpi dymisja jego rządu. Ocenił też, że wymiana Ludwika Dorna na Janusza Kaczmarka "to był wielki błąd".

Potwierdziły się informacje, do których w poniedziałek dotarł portal tvn24.pl - Janusz Kaczmarek został oficjalnym kandydatem LiS na premiera. W wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że motywacją jest dla niego sytuacja, w jakiej znalazła się jego rodzina. Przekonać go do tego miał Roman Giertych, który złożył wczoraj wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

20 mln ulotek, walka o głosy wszędzie tam, gdzie są Polacy, nowe hasła, nowe twarze, nowe pomysły - taką kampanię wyborczą szykuje Polakom Platforma Obywatelska. Z kolei LiD rusza do wyborów z Leszkiem Millerem jako twarzą kampanii. Najbliższa kampania wyborcza z pewnością będzie niezwykła - pisze "Dziennik".

Byli pracownicy stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim usłyszą dziś wyrok. Pielęgniarka oddziałowa i ordynator tej stacji są oskarżeni o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. 53 pacjentów zostało zakażonych wirusem żółtaczki typu C.

Dwa nowe programy: "Gwiazdy tańczą na lodzie" z telewizyjnej "Dwójki" i "Przebojowa noc" z "Jedynki" będą przerywane reklamami, mimo ustawy, która tego wyraźnie zakazuje. Prawnicy TVP znaleźli kruczek - donosi "Dziennik".

- Nie "gwóźdź do politycznej trumny Andrzeja Leppera", ale rozpaczliwe szukanie alibi - tak Grzegorz Skwierczyński, poseł Samoobrony, skomentował w Magazynie 24 godziny "dowód", jaki przedstawił minister Ziobro przeciwko Andrzejowi Lepperowi.

Jesienią z ramówki TVP nie znikną katolickie programy dla młodzieży "Między ziemią a niebem" oraz "Ziarno". O takiej możliwości informowała kilka dni temu "Rzeczpospolita".

Skazany za nadużycie władzy nad podwładnymi Władysław Stawecki, były dyrektor szkoły w Kielcach, nie trafi za kratki. Sąd zawiesił na 5 lat karę więzienia, a dodatkowo wyznaczył 10-tysięczną kaucję.

Nie wycofuję się z ani jednego słowa - skomentował Andrzej Lepper wystąpienie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. - Już wcześniej zeznałem, że minister nagrywał tę rozmowę.

- Według mnie, na podstawie tych dowodów Barbarze Blidzie można było postawić nawet poważniejsze zarzuty - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To jego odpowiedź na słowa byłego szefa policji Janusza Kaczmarka.