- Wymyśliliśmy legendę, przykrywkę, którą prezentowałem Nisztorowi - mówił w "Kropce nad i" Roman Giertych, tłumacząc się z ujawnionego przez "Wprost" stenogramu z jego rozmowy z dziennikarzem Piotrem Nisztorem. Zdaniem tygodnika wypowiedzi byłego wicepremiera mają być dowodem m.in. na to, że Giertych miał szukać "haków" na znanych biznesmenów. Giertych odpierał te zarzuty, mówiąc, że stenogramy zostały "podwójnie zmanipulowane".

Rok 2015 to jest "do or die": albo zrobisz i wygrasz, albo przegrasz i umrzesz - mówi o perspektywach jednoczenia prawicy Jacek Kurski z Solidarnej Polski, kiedyś polityk PiS. Ocenia, że w związku z działaniami na rzecz zjednoczenia prawej strony sceny politycznej, jego "urlop od polityki" nie potrwa już długo. I przyznaje, że w tej kwestii "piłka jest po stronie serwującego, a serwuje dziś Jarosław Kaczyński".

- Prawica musi się zjednoczyć. Cel jest jeden: odsunąć od władzy Tuska - powiedziała w "Faktach po Faktach" Beata Kempa, komentując spotkanie Ziobro-Kaczyński. - Prawica, żeby dorwać się do władzy, korzysta z przestępców - oskarżał Stefan Niesiołowski i tłumaczył: grupa przestępców notorycznie podsłuchiwała polityków, a teraz ta grupa jest sojusznikiem prawicy.

CBA weszło do gabinetu wiceministra Zbigniewa Rynasiewicza z PO, w związku ze śledztwem, w którym zarzuty postawiono już dwóm biznesmenom - dowiedział się portal tvn24.pl. Obaj są podejrzani o "udzielanie korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej".

- Dosyć szczegółowo opisał sam moment katastrofy, ale i okoliczności, które poprzedziły feralny lot i sam jego przebieg - mówił prokurator o przesłuchaniu jedynej osoby, która przeżyła sobotnią katastrofę samolotu pod Częstochową. Zeznania 40-letniego instruktora określił jako "bardzo cenne". Jak dowiedziały się nieoficjalnie "Fakty TVN", mężczyzna potwierdził problemy z silnikiem samolotu, który uległ katastrofie.

3-letni Wiktor, wykorzystując nieuwagę rodziców, postanowił pojeździć ich autem. Chłopiec zabrał kluczyki od samochodu, uruchomił pojazd i ruszył. Na drodze stanął jego 2-letni brat Dawid. Auto przejechało po nodze dwulatka. Dziecko ze złamanym udem trafiło do szpitala.

W aferze korupcyjnej z udziałem rządzącej w Hiszpanii Partii Ludowej (PP) pojawił się wątek polski. Jeden z głównych podejrzanych, były skarbnik PP Luis Barcenas, otrzymał z polskiego konta prawie 130 tys. euro. Kwoty tej nie było w jego zeznaniu podatkowym.

Były wicepremier Roman Giertych chciał stworzyć grupę, która będzie wymuszać pieniądze od najbogatszych Polaków - twierdzi "Wprost". Świadczyć ma o tym rozmowa Giertycha z dwoma dziennikarzami ws. zakupu niewydanej książki o Janie Kulczyku, w której miały się znajdować informacje niekorzystne dla miliardera.

- To czysty szantaż - ocenia treść opublikowanej przez "Wprost" rozmowy Romana Giertycha z Piotrem Nisztorem Mariusz Błaszczak z PiS. Rozmowa ma dotyczyć próby odkupienia przez byłego wicepremiera nieopublikowanej książki o biznesmenie Janie Kulczyku. Tygodnik twierdzi, że "Giertych miał tworzyć grupę, która będzie wymuszała pieniądze od najbogatszych Polaków". - Działania przypominające sycylijskie klimaty, jak u ojca chrzestnego - komentował w "Jeden na jeden" polityk PiS.

Jeszcze niedawno był wiceministrem zdrowia, a pewnego dnia sam musiał zmierzyć się ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą. Dr Andrzej Włodarczyk zachorował na złośliwy nowotwór – szpiczaka. Walczy, przeszedł przeszczep szpiku, jest pozytywnie zmotywowany.

Eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) przez całą niedzielę pracowali na miejscu sobotniej katastrofy samolotu piper navajo pod Częstochową. Specjaliści mają m.in. podejrzenia co do sprawności silników maszyny. Szef zespołu badawczego wyjaśniającego katastrofę Andrzej Pussak poinformował, że w ciągu 30 dni powstanie wstępny raport na temat wydarzeń. - PKBWL nie orzeka o winie, ma znaleźć przyczynę tego zdarzenia, co aktualnie czynimy oraz określić profilaktykę - zaznaczył.