Ksiądz wyburzył kościół. Dzień wcześniej zabrał krzyż. "Do renowacji"

Kościół z lat 30. na poznańskim Morasku za kilka tygodni miał znaleźć się na liście zabytków. W sobotę został zburzony. Mieszkańcy są wstrząśnięci. - Jeszcze w piątek proboszcz zapytany o zdejmowany z wieży krzyż, powiedział, że idzie do renowacji. Okłamał nas - mówią. O zachowanie budynku walczyli od dekady.

"Zapytała mnie, czy wiem, kim jest facet mojej siostry. Powiedziałam, że nie"

"Rodzinka". Takie zdjęcie 20-letnia Kaja wrzuciła na Facebooka 8 dni przed tym jak zaginęła. Na zdjęciu trzy uśmiechnięte twarze - Kai, jej 2,5-letniego synka Brajana i 29-letniego Artura Walasa Kleibora. Mężczyzna podejrzewany jest o zabójstwo kobiety. Jej ciało znaleziono w wersalce, wyniki sekcji wskazują, że została uduszona. - Policja nie zrobiła nic, żeby schwytać sprawcę - przekonują bliscy zamordowanej dziewczyny.

"W Unii będą mieli nas dość". Politycy opozycji o "przeciąganiu" odpowiedzi na zalecenia KE

- Polska nie powinna prowadzić takiej polityki zagranicznej - powiedział Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna), pytany o postępowanie polskiego rządu wobec zaleceń Komisji Europejskiej, dotyczących praworządności. Do sprawy odniósł się także poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk mówiąc, że konflikty pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych a KE osłabiają pozycję Polski w Unii.

Jaki o "torturach". "Nie przekręcajcie moich słów"

- Byłbym ostrożniejszy w wypowiedziach, mimo że zgadzam się z tym, że sprawa jest bardzo bulwersująca - mówi o komentarzu wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jaki stwierdził, że dla napastników z Rimini, którzy zaatakowali polską parę, "przywróciłby tortury". Wiceminister wyjaśnił swoje słowa mówiąc, że "nie chce tortur", a jego słowa zostały "przekręcone".

Policjanci nie znaleźli zwłok 20-latki, bo nawet nie weszli do mieszkania. "Bulwersujące"

Nogi i ręce 20-letniej Kai były skrępowane. Na głowie miała foliowy worek. Jej ciało, owinięte kołdrą, morderca schował do wersalki. Policja miała przeszukać ten lokal kilka dni po zniknięciu kobiety, ale funkcjonariusze nawet nie weszli do środka - wystarczyła im relacja strażaka, że "nikogo nie ma w środku". - Policja czasem lekceważy sprawy zaginięć, tak mogło być i tym razem - komentował we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 Zbigniew Ćwiąkalski.

Taki był Grzegorz Miecugow

- Absolutnie się różnimy, bo ja jestem patentowanym leniem, a on jest bardzo pracowity, aż niebezpiecznie – mówił o Grzegorzu Miecugowie jego ojciec Bruno. Przypominamy Kulisy Sławy programu "Uwaga!" TVN z 2008 roku, którego bohaterem był zmarły w sobotę dziennikarz.

"Nawet najlepsza konstytucja nie zastąpi kultury politycznej"

- Byłem przeciwny usytuowaniu prezydenta z dość poważnymi uprawnieniami. Ale doświadczenie kiedy w Polsce nieustannie rządzi nie większość, tylko największa mniejszość świadczy o tym, że potrzebny jest człowiek wybrany bezwzględną większością głosów - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Profesor Bugaj oraz Ryszard Kalisz komentowali zmiany w konstytucji, które zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

"Tupanie nic nie da, trzeba mieć partnerów"

- Przez nonszalanckie i absolutnie egoistyczne zachowanie Prawa i Sprawiedliwości zaczynamy być coraz bardziej na prowincji Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 Piotr Apel (Kukiz'15). - Jesteśmy osamotnieni. Pokazują nas wszyscy palcem jako kraj z antyeuropejską, antyunijną władzą, która wyprowadza Polskę, trochę po cichu, z Unii Europejskiej - wskazywał Sławomir Neumann (PO).

"Grzegorzu, będziesz z nami"

- Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Ale są ludzie, których nie da się zastąpić i taką właśnie osobą był Grzegorz - mówiła w studiu TVN24 Katarzyna Kolenda-Zaleska. Dziennikarka wspominała w ten sposób zmarłego wczoraj Grzegorza Miecugowa.

"To był prawdziwy dżentelmen słowa"

Dysponował jedną wspaniałą bronią, nie tak częstą na antenach telewizyjnych: był mistrzem słowa - wspominał Grzegorza Miecugowa Mariusz Walter. - Wykazywał się akceptacją a priori swojego rozmówcy. Nawet jeśli miał uruchomić ten swój złośliwy uśmieszek i zadać trudne pytanie, to tylko w tym celu, żeby jego rozmówca miał szansę zademonstrować, jak wychodzi z trudnych sytuacji. To był człowiek życzliwy innym - podkreślał twórca TVN.

Z siekierą na policjantów

Gdy zobaczył policjantów, pobiegł do garażu. Wrócił po chwili i to z siekierą. Zanim mundurowi obezwładnili agresywnego 24-latka z Trzebiatowa (woj. zachodniopomorskie) ten zdążył jeszcze zniszczyć radiowóz. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Piorun uderzył w ich dom. "Wszystko jest zniszczone"

Najpierw był błysk, potem huk. Podczas porannej burzy w Gdańsku pioruny uderzyły w dwa domostwa. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale jeden z budynków został niemal całkowicie zniszczony. - Piorun wpadł do domu przez okno. Dosłownie pół metra obok łóżka syna - opowiada poszkodowana Urszula Świtoń.

"Every Breath You Take" na kilkadziesiąt gitar

Happening Gitarowy to wydarzenie, które od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. 27 sierpnia Stary Rynek w Poznaniu znów wypełnił się miłośnikami 6 strun, którzy wspólnie zagrali utwór z repertuaru The Police - "Every Breath You Take".

Zakleszczona w aucie matka z dzieckiem

Najpierw uderzyła w maszynę rolniczą, potem w przydrożne drzewo - tak według policji wyglądał wypadek 29-latki w miejscowości Jastrzębie (woj. kujawsko-pomorskie). Kobieta i jej synek trafili z ciężkimi obrażeniami do szpitala.

"Polska dyplomacja w Europie postrzegana jest jak stonka"

- Sytuacja tej dyskusji między panią premier a panem Macronem pokazuje, jak bardzo jesteśmy osamotnieni - mówił poseł PO, Bartosz Arłukowicz, o słowach prezydenta Francji. Emmanuel Macron stwierdził w piątek, że jest ona "izolowana". W programie "Ława polityków" goście komentowali tę sprawę.